Искам да приспя за малко коте...

  • 2 300
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 345
Здравейте, имам коте което гледам на двора. Никога не е пипано с ръце. Трябва да го заведа на лекар, защото не може да се храни, пищи от храна, явно има проблем със зъби или устната лигавица има рани. Яде много малки късчета кренвирш или кашкавал, но на петата хапка почва да плаче от болка. И е гладен, пие само мляко без проблем, но така не може, ще умре от глад...Та искам да заспи за малко, колкото да го вкарам в клетката, да не ме издере. Имам ампула Диазепам, но не знам колко да му дам, дребен е...Помогнете със съвет, че трябва да се лекува...

# 1
  • София
  • Мнения: 13 483
Обади се на ветеринаря, където ще го водиш и той ще ти каже.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 786
Може да го хванеш с някакви работни ръкавици, ако имаш. По-дебели. Или с някакво одеялце да го увиеш и така да го сложиш вътре.

Последна редакция: нд, 03 юли 2022, 15:27 от milenaka

# 3
  • Мнения: 65
Здравейте, имам коте което гледам на двора. Никога не е пипано с ръце. Трябва да го заведа на лекар, защото не може да се храни, пищи от храна, явно има проблем със зъби или устната лигавица има рани. Яде много малки късчета кренвирш или кашкавал, но на петата хапка почва да плаче от болка. И е гладен, пие само мляко без проблем, но така не може, ще умре от глад...Та искам да заспи за малко, колкото да го вкарам в клетката, да не ме издере. Имам ампула Диазепам, но не знам колко да му дам, дребен е...Помогнете със съвет, че трябва да се лекува...
нито кремвирша, още повече кашкавала е храната на котките, а от мляко, още никой не е умрял, щом пие, давай му мляко, купи му уискас желирани храни

# 4
  • Мнения: 25 728
Колко малко е това коте, което храниш с кренвирши и кашкавал? Защо не пробваш с котешка храна, съответстваща на възрастта му?
Не се мъчи сама да го приспиваш, особено както е гладувало. Ще го убиеш.

# 5
  • Мнения: 345
На две години е...от желирана храна също също плаче, а за млякото се опасявам да не би да не му стига и да гладува . Когато е гладен съм забелязала, че се катери по прозореца да го видим. 4-5 хапки яде лакомо после почва да пищи и да плюе

# 6
  • Мнения: 25 728
Подиграваш ли ни се?

# 7
  • София
  • Мнения: 13 483
2-годишна котка не е малко коте. И котките не бива да ядат прясно мляко, нито другите изброени неща. Диазепам на животно пък хич. И аз вече се питам същото като Сийка.

# 8
  • Мнения: 5 180
Първата ми реакция беше "е'аваш ли се?!" като прочетох за кремвирша, кашкавала и диазепама. Сега не се чудя.

# 9
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 439
Ей така се гледат животните в България.
Сипи му само една ракия след кашкавала и кренвиршите.

# 10
  • Мнения: 801
Котка, не коте.
Котка, която оцелява на прясно мляко е абсурд, но диазепама още повече. Обадете се на ветеринар, не си правете експеримент, защото много лесно може да го приспите завинаги по този начин. Но ми звучи и странно котка, която 2 години е живяла сред хора, да не дава да е пипнеш. Поработете и върху това.

# 11
  • Мнения: 1 473
Ако смяташ да го приспиваш само, за да го заведеш на лекар, как си представяш да му даваш евентуални лекарства, които ще му изпишат?

# 12
  • Мнения: 345
Лелеее...много сте лоши. Като не може да яде твърда храна от рода на гранули, какво да му давам бе хора. Кисело мляко не иска, имам две котки, които са вътре в къщи и много добре знам как и с какво да ги храня. А казвам коте, защото е дребна котка. И да, не е пипан досега и се страхувам да не ни издере като го хванем. Какво му е на кашкавала и кренвиршите, избрах ги като по мека храна, някои хора с това се изхранват, а вие ме награчихте, да не би да храните вашите котки с черен хайвер. Давала съм му и печена пъстърва от рибарник и нея не може да яде...айде чао, човек да не попита нещо... Зададох конкретен въпрос и не получих нищо, освен обиди, за храната на котката се хванахте...Ще уточня, че котката живее на двора. Не е моя, дойде от улицата и си остана. В къщата имам две, и не мога да я прибера, има си къщичка и се грижа за него, давах котешка храна само, но с този проблем, не иска нито гранули, нито паучове...и да, катери се на прозореца, защото не може да яде , а съм сложила храна преди малко, но не я иска...ясно че е гладен и не знае какво да прави явно...

Последна редакция: пн, 04 юли 2022, 00:43 от jul@e

# 13
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 439
Въобще не сме лоши, а Вие се държите неадекватно за човек, който в къщата си има 2 котки
Млякото не е подходящо за котки защото са лактозо нетолерантни, не успяват да го храносмилат правилно и дори често се разболяват от него.
За да хванеш котката трябва капан за котки. Слагаш храна за примамка. След като влезе котката, покриваш с голяма кърпа за да е на тъмно и към вет. Предварително разговаряй с него, обясни проблема, така и така ще е там, ако имаш възможност също кастрирай. И понеже явно не се сещаш може да храниш животното с бульон надробен с малко мек хляб само да преглъща, а не с неща които допълнително ще прецакат стомаха

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Ако му дадеш Диазепам,може да подтиснеш дишането и да го приспиш завинаги.
Помисли-той тежи 5 кг,ти 50кг,примерно.
Ампулата е дозирана за възрастни над 50кг...
Как ще му я дозираш?
Освен това някои лекарства,които са ок за хора,дават силна токсичност при животните.

Хващаш го зад врата и го пъхаш в клетката.Моят котак последния път ме надра,знае,че пъхам ли го в клетката,ще ходим на вет.Хванах го зад врата,както майките ги носят,така успях,така и вет го изважда от клетката, неведнъж съм го виждала.

Млякото съдържа лактоза.Не може да се дава на котки,те не разграждат лактозата.Те са месоядни животни.Хляб,мляко и т.н. им вреди много.
Има един вирус при котките-калицивироза,устата им става в рани.Едва спасих моя писан от този вирус,моят беше на 2-3 месеца.
Затова котките се ваксинират всяка година...

Общи условия

Активация на акаунт