Пещера Лепеница до Велинград

  • 584
  • 6
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 238
Здравейте. Моля за мнение за пещера Лепеница край Велинград, ако някой е бил там. Плануваме почивка във Велинград и искаме да заведем дъщеря ни в тази пещера. На локацията ми излиза доста близко.  Интересувам се как е пътя с автомобил, много ли е ходенето пеша?

# 1
  • Мнения: 2 488
Ходила съм до пещерата с лека кола до самият вход. По спомен има 2 пътя и ние мисля, че този през Ракитово избрахме, защото другият е в много по-лошо състояние. Последните 3км бяха черен път, бавно се кара, на места не е много широк за да се размина 2 коли, но с лека кола нямахме проблеми да стигнем до входа. Има къде да се остави колата близо до входа.

Когато ходихме имаше 3 вида преходи, ние избрахме най-дългият и не съжалявам. Бяхме само 2ма човека, просто нямаше други посетители и получихме доста информация от водача. Аз съм любител на пещири и тази много ми хареса. Носихме си резервни дрехи, защото все пак си е кал вътре и на места си в по-тесни пространства.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 238
Много благодаря за споделеното мнение , много ще ни е от полза! Дъщера ни е на 12г.  не е влизала в пещера и много иска да види как е. За вътре като се влезе изисква ли се нещо по-специално - обувки, дрехи? Обезопасено ли е?

# 3
  • Мнения: 2 488
Не, на входа ви дават гумени ботуши, каска и челник. Просто бъдете подходящо облечени, защото вътре си е хладно.

Пещерата не е облагородена, както е с другите, като Леденика, Венеца, Снежанка, Ухловица и т. н. Няма осветление в нея и само с челниците има светлина. Няма изградени рампи и тн, има едно малко дървено мостче и на 2 места стълби. Като цяло не е трудна пещера, а и водача помага където е нужно. И аз не бях сигурна дали ще се справя, че нямам много сила в ръцете, а има едно място с въже си помагаш да слезеш и качиш, но с малко помощ се справих.

Аз ходих преди 3-4 години. Не знам дали няма промяна от тогава.

# 4
  • Мнения: 68
Преди 2 години бяхме. Племенника ми, който тогава беше на 11 също се справи с прехода и му беше изключително интересно,  точно защото е необлагородена пещерата. Пътя наистина е доста лош, но с лека кола все пак се стига. Няма обхват на телефоните на около километър от Пещерата, или поне преди 2 години беше така. Ще Ви хареса, ако обичате такива изживявания 😊

# 5
  • Мнения: 1 069
Преди около 5 години я посетихме. Освен ботуши и челник ни дадох и гащеризони, които облякохме върху нашите летни дрехи. Така дори след лазенето бяхме чисти Simple Smile

Децата са били на 7 и 10 години тогава. Бяхме много доволни, групата беше около 12 души с водача.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 238
Много благодаря за споделените впечатления!Ще я посетим.

Общи условия

Активация на акаунт