Пъпче и баня, как?

  • 785
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Как бихте ме посъветвали да къпя бебчо след като все още не му е паднал пъпа..

# 1
  • Мнения: 5 140
По препоръка на познати това, на което ние сме се спрели като опция - единя държи бебето, другия къпе с подвижното душче. Минава се с кърпа (има специални микрофибърни) напоена с вода и малко измивен продукт, после само с вода. Но в началото не му трябва нито много къпане, нито много душ препарати Simple Smile
И да се намокри малко пъпния остатък не е драма, стига след това хубаво да се подсуши и мине със спирт.

# 2
  • Мнения: 9 700
.

Последна редакция: нд, 11 сеп 2022, 09:56 от G&B

# 3
  • София
  • Мнения: 35 099
На мивката под течаща вода, както и в родилното.

# 4
  • Мнения: 2 352
Под течаща вода, не съм пазила пъпа, на двете деца. След това подсушавам добре и минавам с напоен тампон със спирт.
Проблем става ако стои мястото влажно за дълго време или замърсено.
Изобщо не бих се занимавала да слагам лепенки за едното къпане, което става за 2 Мин.

# 5
  • Мнения: 491
Аз я обръщах под чешмата с корема надолу и така набързо-набързо я къпех. След това подсушавах пъпчето, пръсках му A-Derma Cytelium и след няколко дни падна. После слагахме спирт и след седмица го спряхме.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 151
Независимо от пъпчето, винаги ми е най-удобни да купя малко бебе с подвижния душ. Става бързо и лесно, без да хамалстваш с коритото.
Преди да падне пъпчето слагаш лепенка за пъппе на мястото и го обръщаш с коремчето надолу, а коремчето подхващаш на дланта си и поливаш.
Аз ваничка с никое от децата си не ползвам първите месеци. Чак след това, когато децата натежат и започнат да се задържат седнали.

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Не го къпете цялостно, а на части. Нищо няма да му стане, ако не се къпе няколко дни.
И двете ги изкъпах цякостни, слеь падането на пъпчето, преди това само дупе и главичка.

Общи условия

Активация на акаунт