Instant Pot - тема 3 - мнения, рецепти и съвети

  • 43 747
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 511
Има включена една сгъваема решетка, но е доста нестабилна. Аз ползвам изостанала от комплекта за микровълнова.

# 691
  • Мнения: 1 561
Има решетка, слага се в кошницата за еърфраера.
Другата сгъваема решетка е доста удобна, аз я навирам по всякакви възможни начини. Дори в/у нея в сгънато положение слагам царевица, джолан да стоят над водата.

# 692
  • Мнения: 19
Здравейте,
някой знае ли къде може да се направи ремонт на инстант пот дуо крисп? За съжаление е закупен от Амазон Холандия и след време се пренася да живее е България. От представителите на инстант пот отказват ремонт, защото не е закупен в България.

# 693
  • Мнения: 6 911
lindtdt коментирайте на амазон. пращат етикет за връщане или за сервиз. Опишете случката и те ще се свържат с фирмата и ще ти предложат къде да занесеш уреда. Ако ти дадат официално етикет фирмата в българия не може да откаже.

# 694
  • Мнения: 1 446
Здравейте,
някой знае ли къде може да се направи ремонт на инстант пот дуо крисп? За съжаление е закупен от Амазон Холандия и след време се пренася да живее е България. От представителите на инстант пот отказват ремонт, защото не е закупен в България.

Даже платен ремонт ли отказват?

# 695
  • Мнения: 19
Благодаря Ви, да, дори платен ремонт отказват. Ще се свържа с продавача в Амазон. Желая Ви вкусен ден Simple Smile

# 696
  • Мнения: 6 911
lindtdt никога не се свързваме с продавача в Амазон. Свързваме се с Амазон с описание на цялата ситуация и какво искаме и те поемат комуникацията с продавача така, че да е в интерес на клиента. За сега винаги така е било при нас и тази тактика е имала повече успех. Но ти както решиш. Успех.

# 697
  • Мнения: 3 847
Смятам да готвя пресен зелен боб с картофи. Някаква идея за колко минути под налягане да пусна уреда? Имам Instant Pot PRO PLUS 5.7L.

# 698
  • Мнения: 1 446
Смятам да готвя пресен зелен боб с картофи. Някаква идея за колко минути под налягане да пусна уреда? Имам Instant Pot PRO PLUS 5.7L.

Ако знаеш английски,използвай тази рецепта за ориентир - https://www.indianveggiedelight.com/instant-pot-aloo-beans-potato-green-beans/

# 699
  • Мнения: 3 847
Смятам да готвя пресен зелен боб с картофи. Някаква идея за колко минути под налягане да пусна уреда? Имам Instant Pot PRO PLUS 5.7L.

Ако знаеш английски,използвай тази рецепта за ориентир - https://www.indianveggiedelight.com/instant-pot-aloo-beans-potato-green-beans/

Благодаря! Нямам проблем с английския. До скоро използвах такъв уред, но на друга марка и там бях му хванала цаката. Сега с този за първи път ще готвя, ако изключа варенето на царевица снощи.

# 700
  • София
  • Мнения: 1 084
Смятам да готвя пресен зелен боб с картофи. Някаква идея за колко минути под налягане да пусна уреда? Имам Instant Pot PRO PLUS 5.7L.
То зависи от боба, но аз го готвя на 6-7 Мин, високо налагане, като след това оставам 10
Мин ест. освобождаване.

# 701
  • Мнения: 3 847
То зависи от боба, но аз го готвя на 6-7 Мин, високо налагане, като след това оставам 10
Мин ест. освобождаване.

Точно така е, но не съм в БГ и тук сортовете са малко по-различни. Даже смятам да сложа първо боба за 12 мин, после на quick release. Ще видя колко е уврял бобът и ще преценя за колко още да пусна всичко заедно с картофите. После ще докладвам.

# 702
  • Мнения: 1 711
Зеленият ми боб, заради доматите се вари 20 минути и пак не ми беше ок. Повече зелен боб в пота не се хващам да готвя.

# 703
  • Мнения: 3 847
Аз домати не слагам и на стария уред винаги съм го варила към 20-на минути и естествено пускане на парата. Сега ще видя колко ще отнеме. Този боб сега е French beans - тънък и кръгъл.

# 704
  • Мнения: 8 301
Много са 20 мин за боб. Не повече от 7-8. Като готвя от консерва го слагам на 0 мин високо налягане заедно с картофите.

Общи условия

Активация на акаунт