Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XI

  • 41 435
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 5 985
Излезе първата серия на четвърти сезон на For All Mankind. Днес го започвам.
Изгледах Bodies. Добре направен, с обичайните отколонения, забрадена главна героиня, и една гей връзка, но пък тя се върза със сюжета и не беше поне като кръпка, както забрадката. Завърши намествайки неяснотите по времевите линии, и долу горе аргументирано.

Гледам и Ъплоад. Харесва ми. Шеговито и леко поднася доста актуални и нелеки въпроси.

Преди две седмици го изгледах и гей връзка не помня. Познай колко ме е впечатлил. Simple Smile

Ама забрадката си е съвсем на място. Преди няколко години гледах такива доста в силите на реда.

# 706
  • Русе
  • Мнения: 11 928


Преди две седмици го изгледах и гей връзка не помня. Познай колко ме е впечатлил. Simple Smile

  Първият дедектив ,
Скрит текст:
един от тримата важни,
Скрит текст:
баща на Поли, съпругата
, които скъсаха примката се жертва за фотографа ,в когото се влюби. И любовта им си беше доста детайлно показана.

# 707
  • София
  • Мнения: 5 985
Вярно, съвсем ми изскочи от ума. Идеята беше през различните епохи да покажат хомофобията и ислямофобията.

# 708
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 761
Идеята беше през различните епохи да покажат хомофобията и ислямофобията.
Толкова ли е шокиращо хора с различна сексуалност и религия да бъдат показани като нормални личности? Сюжетът въобще не се въртеше около религия и сексуалност Rolling Eyes

# 709
  • София
  • Мнения: 5 985
Идеята беше през различните епохи да покажат хомофобията и ислямофобията.
Толкова ли е шокиращо хора с различна сексуалност и религия да бъдат показани като нормални личности? Сюжетът въобще не се въртеше около религия и сексуалност Rolling Eyes

Те си бяха нормални личности. Но всяка епоха имаше своите ограничения. И нали все пак пророкът проповядваще всеобща любов в бъдеще.

# 710
  • Русе
  • Мнения: 11 928
Отбелязвах ги, не като някакъв център, а като напоследък задължителен елемент в киното, къде по удачно, къде по-малко. Не мисля че си струва чак да се ръзгъват коментари в посоката.Иначе идеята като при всеки тайм травъл - свободна воля и предопределеност, доколко миналото определя бъдещето и дали не е двупосочна връзката, както го постигнаха . И разбира се хуманността срещу приетите формати на епохата.

# 711
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 761
Не гледате ли филми просто за да се забавлявате? Сюжет, интрига, актьорско майсторство, визия?

# 712
  • Мнения: 36 882
В моя сериал Кайрос главният герой поддържа телефонна връзка с жена, която живее в същото време като него, но телефонът ги свързва по такъв начин, че той е с един месец преднина. Т.е. и двамата са живи и здрави. И тъй като се е случила трагедия (в неговия живот), тя трябва да се опита да я предотврати.
 Още в трети епизод се чудя защо тя просто не му даде телефона, за да може той да си говори със себе си и да се оправя сам...

# 713
  • Berlin
  • Мнения: 11 335
Това много ми напомня на един филм с Киану и Сандра Бълок, Къщата край езерото. Само че те си пишеха писма и ги оставяха в пощенската кутия на къщата.

# 714
  • Мнения: 36 882
На мен ми напомня за един филм с Джим Кавийзъл, в който той си говореше по радиото с починалия си баща. Имаше и (неуспешен) сериал по него.

# 715
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 761
И в този, The Love Letter https://www.imdb.com/title/tt0140340/ си комуникират през векове, холмаркска продукция, любов, драма голяма, много сладък филм 😁

# 716
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 740
Аз пък се сетих за един филм ( не помня името му ), където едни си говориха и жената мистериозно забраменяма от това, че си говори по телефона с мъжа. Хахаха

# 717
  • Мнения: 9 275
The Creator
От чист инат го изгледах онлайн с посредствено качество. Ако сте култивирали повече търпение можете да изчакате за по-добро, за да може да се насладите на природните кадри от Тайланд и Непал.
Филмът покрива 95% от архетипите на антиутопия и научнофантастичен филм. Останалите 5% отиват за други, а там влиза и любовната драма на главния герой + родителска амбиция.
Това е от тези филми когато мозъкът ми вижда всички недостатъци, но сърцето ми казва: не ме интересува. Има дупки в сюжета, понякога действието се следи трудно и има този толкова клиширан финал, който дойде от нищото. Обаче има и този чар, главно в образа на малкото момиче робот и историята за рая, която получих чрез нея.
Като цяло ми допадна.Да, настройката и начинът, по който решиха да представят проблемите и решенията бяха съмнителни, но вярвам, че схващам идеята зад всичко това.

# 718
  • Мнения: 30 007
Гледах го на кино,  не е лош, държи в напрежение.

# 719
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 761
Аз пък се сетих за един филм ( не помня името му ), където едни си говориха и жената мистериозно забраменяма от това, че си говори по телефона с мъжа. Хахаха
О, това е интригуващо Smile Кажи още за филма, току се сетиш за заглавие. Комедия ли беше или сериозен?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт