Тълпи от мигранти към Европа - какво ще последва от това? - Тема 3

  • 84 254
  • 1 599
  •   1
Отговори
# 1 590
  • Мнения: 5 793
Нормално ли е детето ти да расте в такава среда... тоест ако не може да се измести неговата социална среда, в която расте и се формира като личност ще бъде мюсюлманска? Направо държавата бих сменила... ужасно е това.

# 1 591
  • Мнения: 178
Остави личния опит в чужбина,ами помисли. Как си представяш да има държава в света,в която да е възможно едни хора да живеят на гърба на други хора?! Как ще стане тая работа?! Дори помощите за безработица,които получава безработният,той си ги е изработил преди,когато е работил.


Дръннн,дрънн и т.н. Я се поразмисли..става въпрос за помощи. Всички мигранти и най-вече украинците са на помощи, с които могат да си живеят спокойно без да работят. Даже имаха наглостта на роптаят срещу Швейцария, защото ги е третирала като другите бежанци и ги е настанила в общежития. А според мен, тази държава единствена постъпи справедливо. Гледах поне две видеа на украинци, които нагло снимаха къде са настанени и злословеха за държавата, която ги е приела.

# 1 592
  • Мнения: 10 073
Днес и в "Труд" е излязла публикацията на Bild, малко по-разширена:
https://trud.bg/bild-%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD … 0%B8%D1%89%D0%B5/

# 1 593
  • Наблизо
  • Мнения: 6 126
как се мести дете при зониране на училищата?
доколкото съм запозната- на много места е норма
значи, цялото семейство трябва да се измести, или да има и други законови вратички
Има частни училища и те не влизат в зонирането.

# 1 594
  • Мнения: 178
Днес и в "Труд" е излязла публикацията на Bild, малко по-разширена:
https://trud.bg/bild-%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD … 0%B8%D1%89%D0%B5/

До едно поколение още и с християнска Европа е свършено.
Ще ходим в Китай, където папата работи упорито с местното население и има завидни резултати не само сред китайците, а и сред корейците, виетнамци.

# 1 595
  • Мнения: 14 654
Не вярвам на папата и той е от отбора на евролибералите.Не се учудвам от написаното в статията.Децата не искат да се чувстват аутсайдери и не им остава никакъв избор.Семействата им може  да страдат,но и те може би нямат
избор.Местенето не е лесно и там има жилищна криза.Някои родители може да нямат възможност да сменят работното място.Сложно е.Интересно сега ще се намесят ли институции,които да работят с такива деца-жертви?Според мен са такива,щом под натиск трябва да приемат някаква религия.Писала съм ви,преди години се запознах със зап.европейка,самотна майка.Финансово  осигурена и независима.Тя каза,че е напуснала родният си град(голям и красив),защото детето и е нарично ''бяла свиня'' от съучениците си.Преместила се в малко,планинско градче.Там са се заселили и др.кореняци,пак по същите причини.Децата им учат в скъпо частно у-ще.Няма мигранти.Нарочно спестявам държавата на жената и някои др.подробности.

Тайна,желая здраве и късмет на теб,дъщерите и сина ти! Heart Hug
Горещо се надявам нещата да се развият във ваша полза и да преодолеете и това! Flowers Four Leaf Clover

# 1 596
  • София
  • Мнения: 945
Нормално ли е детето ти да расте в такава среда... тоест ако не може да се измести неговата социална среда, в която расте и се формира като личност ще бъде мюсюлманска? Направо държавата бих сменила... ужасно е това.

В такива ситуации доктор Птичански препоръчва да благодарим на "Фрау Меркел".

# 1 597
  • Paris, France
  • Мнения: 14 081
как се мести дете при зониране на училищата?
доколкото съм запозната- на много места е норма
значи, цялото семейство трябва да се измести, или да има и други законови вратички
Има частни училища и те не влизат в зонирането.

Така е, но опитът с нашите две деца сочи, че:

1. Частното училище трябва да е близо до местоживеенето ако няма интернат, защото ако е далече, детето ще пътува дълго и много ще се изморява. Трудно е за родители с определени професии да сменят местоживеене.

2. Ако частното училище е подпомагано от държавата, то по закон трябва да осигури във Франция смесеност (mixité). Приемат всякакви деца и дори в католически и еврейски интернати и/или училища има мюсюлмани. Има и деца от домове, сираци, за които държавата плаща, понеже няма места в приемни семейства. Приемните семейства са често ислямски. Местни желаещи няма много. В стария квартал пред католическото училище чакаха повече забрадени майки, отколкото незабрадени. Нашето дете не го приеха, тъй като не можехме да намерим бележка от религиозна институция, че принадлежим и сме редовни. Мъжът ми нямаше време да ходи на църква, а е пял в хора като дете и никой свещеник не пожела да даде такава бележка. Във всяка джамия я издаваха на всяка мюсюлманка, която я поиска.

3. Ако частното училище е 100% частно, цените с интернат 8 месеца са често 6 цифрена сума. Такива са престижните училища в Швейцария и Обединено Кралство. Добавят се цените на билети за ваканциите. В тези училища в момента до 50% от децата са от арабски страни и понеже семействата са много богати, плащат и на частни учители да ги учат на религия. Тези деца се молят в стаите си, ходят на джамия.

Повечето приемащи исляма младежи не са тормозени. Те просто харесват начина на живот на тази общност, намират там топлота, вкусна храна, внимание, грижа, ясна рамка и граници, които не намират в собствените си семейства. На 8, 10 или 12 години започват да слушат с интерес законите на Исляма, да четат Корана и свързват вярата с по-ясен и читав живот. Много родители правят огромната грешка да подскачат като се спомене Ислям и открито да го боклучат пред децата си. В пубертета, когато отхвърляне на ценностите на предишното поколение и налагане на собствените е нормално и част от порастването, тези родители увеличават напрежението и с това  дистанцират децата си.

Някои грознички, бели момчета приемат Исляма с цел лесно да си намерят привлекателна съпруга. Някои атлетични момчета, особено черни, приемат Исляма за да могат да излизат и да чукат арабки с външност на Кардашиян, които иначе не биха ги погледнали.

75% от новоприелите Исляма го напускат още първата година.

Хиля се за бялата свиня. Синът ми имаше рус и дебел приятел и никой нищо не му викаше. Момчето помагаше на съучениците с испански (португалец е), имаше пари от мама, тате и разхождане на кучета и беше обичан. Имаше и друго дебело и русо момче, на което викаха бял шопар. Като видеха майка му, му казваха "Розовата свинка грухти навън и си чака потомството". Реално беше по-слаб от другия. Правила съм забележка, другите родители също. Не слушат децата.

# 1 598
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Тайне,
от все сърце на теб и щерка ти, много, много здраве и бързо възстановяване! Гуш.

Като гледах клипчето което Тайнето е оставила за ведрото посрещане на спортистите за Олимпиадата........
единствено от устата ми се отрони.......Евалла, машалла....................................

# 1 599
  • Португалия
  • Мнения: 4 084
Nevena Virolan, чета те и  виждам картинките пред очите си Cry
не, не отричам, че има качествени хора сред мюсулманите, но да се стига до приемане на религия, за да си приет в училище !? граничи с края на света, поне за мен
 аз първо виня родителите, които не са се погрижили за самочувствието на тези деца
после идват всички останали фактори
мисля си , дали силно католическите общности ще имат такива феномени!?
дали имат инструментариум да противодействат
 или напротив - нерелигиозните са по- малко застрашени
все ми се струва, че образованието е някаква защита
Скрит текст:
аз не разбрах къде си, но качествено частно образование ,тук е  близо 10 месеца училището- над 1000 на месец само таксите, отделно всякакви застраховки, записвания, извънкласни занимания, изпити, помагала...общата сметка набъбва до около 1500 месечно
рядкост са интернатите
при определени условия, частни училища са задължени да приемат и неплатежоспособни , но в най- елитните това не се случва
поблемът е, че не са задължени да дават междинен отчет на държавата, и дефакто образованието там не е по- добро, в голямата си част - държавните зрелостни изпити го доказват
моите деца бяха в такова, второ/ треторазрядно частно до 8ми клас- с много зор ги извадих оттам, пак заради зонирането
 исках в едно определено училище да ги преместя
вече са 10ти клас, и все още говорим за това, колко много са изгубили бидейки в частното училище
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт