Русия 2

  • 142 197
  • 1 848
  •   3
Отговори
# 1 755
  • Варна
  • Мнения: 18 082
Те са си дружки, ама сиренето е с пари.

# 1 756
  • Мнения: 222
Русия налага санкции на британски политици, журналисти и експерти за антируска дейност.

# 1 757
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 426
Китай иска да купува руския газ на доста ниски цени. Уж бяха дружки другарите.
ти като купувач дали ще търсиш най-висока цена или ....?

# 1 758
  • Мнения: 222
да речем че ако беше БГ НЕ бихме се пазарили за обидно ниска цена Grinning

Опитите на Русия да сключи голяма сделка за газопровод с Китай се провалиха заради това, което Москва вижда като неразумни изисквания на Пекин относно цените и нивата на предлагане, съобщи в неделя Financial Times, цитирайки трима запознати с въпроса източници.
Китай поиска да плати близки до силно субсидираните от Русия вътрешни цени и ще се ангажира да закупи само малка част от планирания годишен капацитет на газопровода от 50 милиарда кубически метра газ според доклада.
Русия води преговори от години за изграждането на тръбопровода Силата на Сибир-2, който да пренася 50 милиарда кубически метра природен газ годишно от района на Ямал в Северна Русия до Китай през Монголия.
Руският вицепремиер Александър Новак каза миналия месец, че Русия и Китай очакват да подпишат договор "в близко бъдеще" за газопровода "Силата на Сибир-2".

Последна редакция: пн, 03 юни 2024, 19:02 от Bobi Mitrev 761101

# 1 759
  • София
  • Мнения: 654
да речем че ако беше БГ НЕ бихме се пазарили за обидно ниска цена Grinning

Опитите на Русия да сключи голяма сделка за газопровод с Китай се провалиха заради това, което Москва вижда като неразумни изисквания на Пекин относно цените и нивата на предлагане, съобщи в неделя Financial Times, цитирайки трима запознати с въпроса източници.
Китай поиска да плати близки до силно субсидираните от Русия вътрешни цени и ще се ангажира да закупи само малка част от планирания годишен капацитет на газопровода от 50 милиарда кубически метра газ според доклада.
Русия води преговори от години за изграждането на тръбопровода Силата на Сибир-2, който да пренася 50 милиарда кубически метра природен газ годишно от района на Ямал в Северна Русия до Китай през Монголия.
Руският вицепремиер Александър Новак каза миналия месец, че Русия и Китай очакват да подпишат договор "в близко бъдеще" за газопровода "Силата на Сибир-2".



50млрд е нищо, в Европа само Германия купуваше толкова. Китай има най големи в света залежи на шистов газ , а и те купуват от Австралия , мисля че беше 150дол ,България плащаше 400 и нещо. Най добрите пари от продажба на газ бяха в Европа.

# 1 760
  • Мнения: 7 525
Скрит текст:
Не, не искаме челна война срещу Русия. И срещу когото и да било.
MG18, какво решение има според теб, без всички играем по свирката на Русия, защото Путин има ядрено куфарче и Русия е супер, мега мощна военна сила? Кой е тоя "фащ" и какво трябва да означава "фащ"? Сигурно визираш Путин, защото той е във война и се опитва да въвлече цяла Европа.
Аз ще ти кажа решението - Путин се изнася от Украйна и няма да има нужда никой да се изправя в челна война с Русия.
Скрит текст:
Как само ли личи кои мнения са твои и кои копирани.
Как ще стане това на практика?
Не знам как, Нана. Ако знаех, нямаше да пиша в бг-мама, а щях да предлагам решения на високо ниво.
Санкциите, ограниченията и помощта за Украйна са част от инструментите, с които Европа се опитва да направи нещо в тази посока, очевидно не особено успешно.
Знам обаче, че няма как Европа да стои и да гледа, особено след Крим, и да чака следващата лудост на Русия. Опцията да си траем за пореден път не е вариант за никого.
Ти как виждаш практически нещата?

Последна редакция: вт, 04 юни 2024, 13:10 от Не се сърди, човече

# 1 761
  • Мнения: 15 346
Скрит текст:
Скрит текст:
Не, не искаме челна война срещу Русия. И срещу когото и да било.
MG18, какво решение има според теб, без всички играем по свирката на Русия, защото Путин има ядрено куфарче и Русия е супер, мега мощна военна сила? Кой е тоя "фащ" и какво трябва да означава "фащ"? Сигурно визираш Путин, защото той е във война и се опитва да въвлече цяла Европа.
Аз ще ти кажа решението - Путин се изнася от Украйна и няма да има нужда никой да се изправя в челна война с Русия.
Скрит текст:
Как само ли личи кои мнения са твои и кои копирани.
Как ще стане това на практика?
Не знам как, Нана. Ако знаех, нямаше да пиша в бг-мама, а щях да предлагам решения на високо ниво.
Санкциите, ограниченията и помощта за Украйна са част от инструментите, с които Европа се опитва да направи нещо в тази посока, очевидно не особено успешно.
Знам обаче, че няма как Европа да стои и да гледа, особено след Крим, и да чака следващата лудост на Русия. Опцията да си траем за пореден път не е вариант за никого.
Ти как виждаш практически нещата?

Скрит текст:
Ехе, много бързо литна цялата "дискусия".
Много държа MG18 да ми отговори кой е този "фащ". И много ми се иска някой да обясни защо на едни и същи потребители се позволява системно да използват подобен език без особени санкции.

И аз не знам, само предполагам.
Русия беше подценена, затова всичките санкции, ограничения, изолация от страна на ЕС .... не сработиха и няма да сработят. Не съм против помощ за Украйна под всякаква форма, вкл. и оръжие. От няколко дни чета за войната, бях изключила и съм изумена. Помощта, за която толкова много се говори, спори и т.н. се изразява в това, Украйна да се защитава в рамките на своите граници, ако случайно или не ги премине, конфликта ескалира. От друга страна очакванията са Украйна да стане по силна в боя, за да има изгодна позиция за преговори /скептик съм, че ще се случи/.
И тук се питам, щом Европа и САЩ се страхуват от ескалация и принуждават /реално така излиза/ Украйна да спазва благоприличие във войната /това е цинично/, защо не се обърнат официално с искане за среща с Путин и всеки да си каже приказката очи в очи. Без посредници, без публичност. Ако Путин откаже тогава да мислят други възможности. Прави се точно обратното, Русия продължава да се игнорира от форуми, от срещи, търсят се посредници /това разбрахме, че не работи - Турция, Франция, правиха опити/ и т.н. На Путин проблема е САЩ, останалите не са му важни.

# 1 762
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 426
гледам има наводнения в Германия. има и скъсана дига на язовир.
дали Путин и правителството му имат пръст в това ? защото при наводненията и скъсаната стена в Русия преди 2-3 мес. виновни бяха именно те.

# 1 763
  • Мнения: 1 954
Скрит текст:
Скрит текст:
Не, не искаме челна война срещу Русия. И срещу когото и да било.
MG18, какво решение има според теб, без всички играем по свирката на Русия, защото Путин има ядрено куфарче и Русия е супер, мега мощна военна сила? Кой е тоя "фащ" и какво трябва да означава "фащ"? Сигурно визираш Путин, защото той е във война и се опитва да въвлече цяла Европа.
Аз ще ти кажа решението - Путин се изнася от Украйна и няма да има нужда никой да се изправя в челна война с Русия.
Скрит текст:
Как само ли личи кои мнения са твои и кои копирани.
Как ще стане това на практика?
Не знам как, Нана. Ако знаех, нямаше да пиша в бг-мама, а щях да предлагам решения на високо ниво.
Санкциите, ограниченията и помощта за Украйна са част от инструментите, с които Европа се опитва да направи нещо в тази посока, очевидно не особено успешно.
Знам обаче, че няма как Европа да стои и да гледа, особено след Крим, и да чака следващата лудост на Русия. Опцията да си траем за пореден път не е вариант за никого.
Ти как виждаш практически нещата?

Скрит текст:
Ехе, много бързо литна цялата "дискусия".
Много държа MG18 да ми отговори кой е този "фащ". И много ми се иска някой да обясни защо на едни и същи потребители се позволява системно да използват подобен език без особени санкции.

И аз не знам, само предполагам.
Русия беше подценена, затова всичките санкции, ограничения, изолация от страна на ЕС .... не сработиха и няма да сработят. Не съм против помощ за Украйна под всякаква форма, вкл. и оръжие. От няколко дни чета за войната, бях изключила и съм изумена. Помощта, за която толкова много се говори, спори и т.н. се изразява в това, Украйна да се защитава в рамките на своите граници, ако случайно или не ги премине, конфликта ескалира. От друга страна очакванията са Украйна да стане по силна в боя, за да има изгодна позиция за преговори /скептик съм, че ще се случи/.
И тук се питам, щом Европа и САЩ се страхуват от ескалация и принуждават /реално така излиза/ Украйна да спазва благоприличие във войната /това е цинично/, защо не се обърнат официално с искане за среща с Путин и всеки да си каже приказката очи в очи. Без посредници, без публичност. Ако Путин откаже тогава да мислят други възможности. Прави се точно обратното, Русия продължава да се игнорира от форуми, от срещи, търсят се посредници /това разбрахме, че не работи - Турция, Франция, правиха опити/ и т.н. На Путин проблема е САЩ, останалите не са му важни.
Украйнците със закон забраниха преговорите с Русия.

# 1 764
  • Мнения: 9 865
русия не беше подценена, а надценена. Мислехме я за част от човешката цивилизация.

# 1 765
  • Paris, France
  • Мнения: 14 363
Само дето бяхме от грозната, бедна и опърпана страна на мира и нямахме право да идем в другия, истински свят с life.

Русия не е икономическа сила и не може да претендира да е световен водач. Във ВСВ е била победител, но след краха на соца не се вдигна достатъчно.

# 1 766
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 426
имаше баланс и мир за нас. за народи от Азия и Африка не беше така.
сега Европа иска да надделее САЩ и Русия  и за това войната беше неизбежна (според мен).
двете държави няма да го допуснат така леко. но се появява и четвъртата Държава Китай, която икономически ще надделее над останалите 3.

# 1 767
  • Мнения: 7 525
Скрит текст:
Скрит текст:
Не, не искаме челна война срещу Русия. И срещу когото и да било.
MG18, какво решение има според теб, без всички играем по свирката на Русия, защото Путин има ядрено куфарче и Русия е супер, мега мощна военна сила? Кой е тоя "фащ" и какво трябва да означава "фащ"? Сигурно визираш Путин, защото той е във война и се опитва да въвлече цяла Европа.
Аз ще ти кажа решението - Путин се изнася от Украйна и няма да има нужда никой да се изправя в челна война с Русия.
Скрит текст:
Как само ли личи кои мнения са твои и кои копирани.
Как ще стане това на практика?
Не знам как, Нана. Ако знаех, нямаше да пиша в бг-мама, а щях да предлагам решения на високо ниво.
Санкциите, ограниченията и помощта за Украйна са част от инструментите, с които Европа се опитва да направи нещо в тази посока, очевидно не особено успешно.
Знам обаче, че няма как Европа да стои и да гледа, особено след Крим, и да чака следващата лудост на Русия. Опцията да си траем за пореден път не е вариант за никого.
Ти как виждаш практически нещата?

Скрит текст:
Ехе, много бързо литна цялата "дискусия".
Много държа MG18 да ми отговори кой е този "фащ". И много ми се иска някой да обясни защо на едни и същи потребители се позволява системно да използват подобен език без особени санкции.

И аз не знам, само предполагам.
Русия беше подценена, затова всичките санкции, ограничения, изолация от страна на ЕС .... не сработиха и няма да сработят. Не съм против помощ за Украйна под всякаква форма, вкл. и оръжие. От няколко дни чета за войната, бях изключила и съм изумена. Помощта, за която толкова много се говори, спори и т.н. се изразява в това, Украйна да се защитава в рамките на своите граници, ако случайно или не ги премине, конфликта ескалира. От друга страна очакванията са Украйна да стане по силна в боя, за да има изгодна позиция за преговори /скептик съм, че ще се случи/.
И тук се питам, щом Европа и САЩ се страхуват от ескалация и принуждават /реално така излиза/ Украйна да спазва благоприличие във войната /това е цинично/, защо не се обърнат официално с искане за среща с Путин и всеки да си каже приказката очи в очи. Без посредници, без публичност. Ако Путин откаже тогава да мислят други възможности. Прави се точно обратното, Русия продължава да се игнорира от форуми, от срещи, търсят се посредници /това разбрахме, че не работи - Турция, Франция, правиха опити/ и т.н. На Путин проблема е САЩ, останалите не са му важни.
Такива разговори може и да е имало, просто да не е публично. Спекулирам, няма как да знам.
Игнорирането на Русия е отговор на нейните действия. Не визирам само войната, а постоянните заплахи към различни държави, постоянните провокации и типичната реторика. Как да седнат на една маса и да разговарят нормално при това положение? Защо Путин не вземе малко да си пообере поведението и заплахите, че да не го игнорират и да говорят с него? Не става само да изискваш и да заплашваш, после да сочиш другите за виновни, защото не ти играят по свирката.

Русия изгуби позициите си на световна сила и май оттам идва целия проблем. Опитва се да си ги върне със сила и шантаж, всявайки страх. Лошото е, че Европа се постави в тазива позиция, че да го позволява.

# 1 768
  • Мнения: 6 962
Русия губи позиции, отправя заплахи, факт, а това че НАТО иска да е на една ръка разстояние не ли вид заплаха.
Самото изречение е невярно. Каква заплаха?  Щеше да бъде вярно ако НАТО принуждаваше Украйна да се присъедини или беше нахлуло с войски и насилствено я присъединяваше.

# 1 769
  • Мнения: 12 370
Русия губи позиции, отправя заплахи, факт, а това че НАТО иска да е на една ръка разстояние не ли вид заплаха.
Самото изречение е невярно. Каква заплаха?  Щеше да бъде вярно ако НАТО принуждаваше Украйна да се присъедини или беше нахлуло с войски и насилствено я присъединяваше.

Ето това до голяма степен е същината на проблемът. Когато всички руски политици от Горбачов през Елцин до Путин твърдят, че Русия се чувства заплашена от приближаването на НАТО, особено в зоната на бившите съветски републики, явно никой не им вярва. После се оказва, че те наистина се чувствали заплашени. Изненада.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт