В момента чета ... 81

  • 33 882
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 5 945
Благодаря за чудесната празнична тема!
В търсене съм на приятна коледна книжка. Почти всички съм ги прочела и се чудя какво да захвана.
В предишната тема се спомена за "Среща по звездите"- Джо Томас. Много приятна книга. Супер топло и уютно ми беше с нея. Препоръчвам!

# 31
  • София
  • Мнения: 2 007
Без да чета анотацията се вклиних по средата на поредицата за Анастасия Каменская на Александра Маринина. Почнах "Смърт и малко любов", която била седмата книга. Не е зле, сигурно като я завърша ще започна от първата и ще чета в хронологичен ред.

# 32
  • Мнения: 4 009
Благодаря за новата тема 🌺

Оставих Хипопотама да си почива и захванах "Загадката Оливър" 🙃

# 33
  • Мнения: 3 577
Аз в момента само вас успявам да прочета и да пълня кошници с любими.
Гледам днес едно заглавие по препоръка, учудвам се… мисля си: това е много нетипично за вкуса на Rayna13, но пък кориците не винаги са показател.
Четох анотацията, пак се озадачих и добре че споменаха, че е поредица, за да се усъмня…
После връщах, за да чета и в крайна сметка зацепих, че съм си измислила пак заглавие. Иначе щях да се сдобия с това:
Скрит текст:

# 34
  • Мнения: 4 009
Аня,разсмях се с глас 😄
За "Наследството " и аз му хвърлих око но на Мигел Бонфоа

# 35
  • Мнения: 1 599
Аня 😅😅😅
Страхотно ме разсмя, но още по-смешно щеше да бъде ако се беше сдобила с тази прекалено секси корица!
ПП: сега разгледах и другите от поредицата и с тия корици и заглавия направо се замислям!
Но, за да не възникват още грешки, сделки и свалки, ето това "Наследство" е право в целта и мисля, че на теб с голяма вероятност също ще ти хареса ☺
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 06 дек 2022, 23:39 от Rayna13

# 36
  • Галифрей
  • Мнения: 4 189
Тия дни ще отида на паира на книгата хубово ще го разгледам да видя какви книги имат.

Последна редакция: вт, 06 дек 2022, 23:08 от Диана Бишоп

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 203
Диана Бишоп, в кой град ?

# 38
  • Галифрей
  • Мнения: 4 189
Диана Бишоп, в кой град ?
В София, Националният Дворец на Културата. Всяка година са там. 😘

# 39
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 722
Благодарности за прекрасно оформената тема!
Аз с Инспектор Гамаш нещо не се разбрах, но иначе чинно си събирам серията. Има нова книга, излязла ли?
Аз чета бавно "Червените орхидеи на Шанхай" - много жестока книга Sad Ще потърся повече информация за Корея преди и по време на Втората световна война. Не знам къде може да се открие, но това, което чета е ужасяващо и някак не мога да събера в главата си образа на Япония, такава, каквато е сега и това, което описват тук. И не ми се иска да завърша годината с тази книга, много мрачен край ще бъде Sad

# 40
  • Мнения: 6 346
Да, има нова книга за Гамаш - "Всички демони са тук". Аз не съм чела ранните книги, май те са по-скучни. Но последните ми допаднаха много, цялостната атмосфера ми харесва.

# 41
  • Мнения: 10 700
Geia, японците винаги и сега са се мислели за нещо по-висше от съседните им народи.Това корейци, това китайци, индонезийци или индийци - всички те са недостойни дори да се сравнят с японците.
И друг път съм писала, че японците са ми изключително неприятна нация.

По темата за жените за утеха ти препоръчвам  и не по-малко тежката книга "Бяла хризантема" на Мери Лин Брахт (за мен тя е по-добра и по-силна от Червените орхидеи), в "Оризовата майка" също има епизоди , описващи насилието на японската армия над индийки, и разбира се "Цар Плъх" .

Набелязала съм си и The Rape of Nankin. The forgotten holocaust of World War II, но не знам дали ще имам психически сили да я прочета.
Става дума за превземането на град Нанкин от японската армия и изнасилването и убиването на над 300 000 жители - жени, мъже, деца... Нечувана до онзи момент жестокост.Това е исторически факт.
Та така за японците...

# 42
  • Мнения: 36 580
Това поведение на японците, според мен, е смесица от комплексарство и конформизъм - не мисля, че се имат за по-големи, просто масата следва и имитира управляващите, които понякога са дъно.
Аз харесвам страната и културата, не и този аспект, който за съжаление им вреди много и потенциално би могъл да ги унищожи. Те са си така от Средновековието, за съжаление едва ли ще се оправят.

# 43
  • Мнения: 10 700
За мен основният проблем всъщност е липсата на ценност на индивидуалния човешки живот. Това е типично за източния начин на мислене. И в съчетание с немислима за западния човек жестокост и невъобразими начини на мъчения (водещи началото си в далечните исторически времена) резултира в това , което е станало през Втората световна.
Неприятна нация са ми!

Последна редакция: ср, 07 дек 2022, 09:13 от bubanka

# 44
  • Мнения: 36 580
Тези известни методи за мъчение, водят началото си от китайската култура. Както и послушанието, но при японците, вероятно защото са на остров и са общували по-малко с други култури, това е изкристализирало.
Не мисля, че е типично само за източните култури. Успехът на западните общества също се дължи на силно усещане за общност и послушание. Разликите са повърхностни (що се отнася до послушанието, не коментирам други културни аспекти).

Общи условия

Активация на акаунт