В момента чета ... 81

  • 35 308
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 866
Благодарение на Амнел се сдобих с "Хартиеният замък" и неусетно съм на 100-та страница...
Преди това прочетох "Глина", която оценявам като не дотам успешен опит за писателстване, а пък сега като я сравня с "Хартиеният замък" направо не ми се коментира. Приключих с тази "писателка".

# 661
  • Мнения: 196
Ето тук има откъс от “Котаракът…”

https://otkasi.com/2021/12/07/kotarakat-koyto-spasyavashe-knigi- … e-natsukava/3054/

На мен не ми допадна особено от откъса, текстът ми се стори тромав и малко досаден…

Все пак е превеждана от английски, може нещо да се е загубило в превода... Иначе изданието е красиво, подготвила съм си го за четене в скоро време.
Набелязала съм и Пътеписът на един котарак, Хиро Арикава, Колибри го издадоха преди месец някъде, но 26 лв. ми се виждат доста и ще чакам промоция.
Сега остава най-накрая някой да издаде и Аз съм котка на Сосеки и всичко японо-котешко ще е пълно... GrinningJoy

За да не е спам - препрочитам едни любими мои книжки - поредицата Китайски загадки и в момента съм на Огърлицата и кратуната Wink

# 662
  • Мнения: 36 892
Като стана дума за Китайски загадки - някой знае ли каква е разликата между нея и Чудните дела на съдията Бао?

# 663
  • Мнения: 196
Като стана дума за Китайски загадки - някой знае ли каква е разликата между нея и Чудните дела на съдията Бао?

Авторът на Китайските загадки е Роберт ван Хюлик, холандски дипломат и писател. С изключение на първата книжка, Ди Гунан, която само е превел от китайски, всички други са негови авторски истории, базирани на реална историческа личност (които между другото е почнал да пише, въпреки че няма никакъв литературен опит. Идеята му е била да покаже на Китайските читатели каква стойност имат литературните им творби в сравнение със западните криминални романи, които масово се превеждали).
Чудните дела на съдията Бао са оригиналните китайски истории.

# 664
  • Мнения: 36 892
Мислех си да не би Китайските загадки да са само западна версия, но по същество да са едни и същи (с леки промени). Но щом не е така, може най-после да взема тези за съдията Бао - пускат ги в промоции относително често.

# 665
  • Мнения: 17
Сега започвам да чета най-новата книга на Робърт Галбрейт /псевдонима на Джоан Роулинг, под който пише криминални романи/ - Мастиленочерно сърце. Над 1000 страници е, дано да е интересна като останалите пет книги от криминалната й поредица. Като любител на жанра й давам висока оценка, но трябва да съм честна, че съм пристрастна като фенка на Роулинг като цяло. Simple Smile
https://www.colibri.bg/knigi/2199/robyrt-galbrejt-mastilenocherno-syrce

# 666
  • Sofia
  • Мнения: 1 439
Накрая съм на "Невидимите фурии на сърцето" на Джон Бойн. Започна доста бавно и даже си казах "За какво е тоя шум около книгата чак пък толкова?". Обачее...след около 120 страници изведнъж така ме увлече, че от 2 дни чета всяка свободна минута. Невероятно увлекателно написана книга, поднесена е историята и със чувство за хумор, но и с усещане за достоверност. Страшно ми хареса и ще е една от номинациите ми за тази година, определено. Даже сега забавих четенето, защото хич не ми се иска да приключва...

# 667
  • Мнения: 414
И аз съм на "Котаракът, който спасяваше книги" - още малко ми е останало, но дочитам още една книга и се мотая нещо. Като цяло около празниците, та чак досега нещо не ми се чете, като в книжен застой съм. Започвам някоя книга, оставям я и така. Абе, хич не ми върви четенето 😁 Но за сметка на това ви чета редовно

# 668
  • Мнения: 10 504
По-скоро за другата тема, но ми направи странно впечатление- вчера в Озон “Котаракът, който спасяваше книги” беше с -25%, сега е с редовна цена.  Хубави ли са илюстрациите на българското издание
Скрит текст:
(за заинтересоване на дете от книгата и към четенето, в тийн възраст по-скоро се интересувам)
За малки читатели- сега научаващи се да четат думички, съм предвидила една друга котешка история- малко текст и много картинки, “Приключенията на Пепър и котарака Морков”.

# 669
  • Мнения: 196
По-скоро за другата тема, но ми направи странно впечатление- вчера в Озон “Котаракът, който спасяваше книги” беше с -25%, сега е с редовна цена.  Хубави ли са илюстрациите на българското издание
Скрит текст:
(за заинтересоване на дете от книгата и към четенето, в тийн възраст по-скоро се интересувам)
За малки читатели- сега научаващи се да четат думички, съм предвидила една друга котешка история- малко текст и много картинки, “Приключенията на Пепър и котарака Морков”.

Коледните намаления на Озон още са активни по някаква причина, въпреки че промоцията беше уж до 10-ти. Може намалението да е било оттам и по етапно да спират всичко? Само предполагам...

Илюстрациите са красиви, но са малко. За текста, все още не мога да кажа.


# 670
  • София
  • Мнения: 23 138
Първата ми прочетена книга за 2023 г е "Победителите" на Бакман. Много харесвам стилът му и ще ми липсва да прекарвам  свободното си време с него. Grinning Исках да дам 5/5, но ще дам 4. Първо- обемът е прекалено голям, второ- първите две части, особено първата са по-добри за мен и трето - драмата и смъртта ми дойдоха в повече. Краят не ми хареса - имам предвид последните 50, 60 страници. Можеше книгата да завърши малко по-оптимистично. Заглавието също не е подходящо според мен. Аз победители не видях.
Хареса ми, че става ясно какво се случва с повечето герои.

Продължавам с "Усещане за пари" на Алис Форт.

# 671
  • Мнения: 36 892
До вчера Озон май още имаха коледна промоция на книги. Изпратиха ми имейл, че свършва - да се възползвам. В момента са в затишие, но очаквам съвсем скоро да пуснат нова промоция. Сега гледам, че и Приказка не е намалена, както и биографията на Тери Пратчет - беше 31 лв, днес си е на редовна цена от 39 (имам ги електронно, просто сега  излизат на преден план и затова помня цените).

# 672
  • Мнения: 10 504
Благодаря за снимките от книгата!
Интересното за Озон е, че имам набелязани в любими книги-повечето все още са с отстъпка, а се появиха нови отстъпки на някои от книгите там , които не бяха с такива вчера… извинете за отклонението от темата, просто ми направи впечатление и затова реших да споделя.
За да съм все пак и по темата - продължавам да чета Ванилия 5 на децата, но снощи и мен ме загриза любопитството вече и затова набързо я прехвърлих до края - доколкото успях така да придобия впечатления, това би трябвало наистина да е последна книжка от поредицата. Не искам да казвам повече, за да не стане спойлер.

# 673
  • Мнения: 10 757
Беше ставало дума за нашумялия български хорър "Мамник" ..
Аз, както е известно, не съм особен фен на съвременната българска проза, но преди малко попаднах на тази статия от Силвия Недкова (една доста пряма, да не кажа цапната в устата , дама Blush ) и написаното силно провокира интереса ми към романа.
Само се чудя да пробвам да го слушам ли или да го чета?

https://www.ploshtadslaveikov.com/horar-po-nashenski/?fbclid=IwA … 8GHVwstyswntapQGo

# 674
  • София
  • Мнения: 23 138
Аз не харесвам Сторител, но тази определено за слушане е по-добра. Grinning Владо Пенев прави страхотен прочит.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт