В момента чета ... 81

  • 35 317
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Happy Mijj, ако имаш абонамент, я слушай. Владо Пенев я прави като театър направо. Не знам дали ако я четях, щеше така да ми хареса. И внимавайте къде я слушате, че на един от напрегнатите моменти за малко щях да пресека на червен светофар, голяма съм блейка Grinning

П.П. Дано не е някакъв спойлер, но дотук аз не виждам да е чак хорър и не знам защо хората я определят така честно казано. Пак ми е интересна, но чак хорър, ммм не знам.

Последна редакция: чт, 12 яну 2023, 10:06 от Анонимен

# 676
  • Мнения: 6 347
Струва си да се следят публикациите на Силвия Недкова - и в "Площад Славейков", и във Фейсбук, тя има наистина добър вкус, а и следи всичко, което се случва в българската култура.

# 677
  • Мнения: 277
Беше ставало дума за нашумялия български хорър "Мамник" ..
Аз, както е известно, не съм особен фен на съвременната българска проза, но преди малко попаднах на тази статия от Силвия Недкова (една доста пряма, да не кажа цапната в устата , дама Blush ) и написаното силно провокира интереса ми към романа.
Само се чудя да пробвам да го слушам ли или да го чета?

https://www.ploshtadslaveikov.com/horar-po-nashenski/?fbclid=IwA … 8GHVwstyswntapQGo

Не съм го чела, слушах го и определено е много, много добър прочит. Препоръчвам.

# 678
  • Мнения: 5 309
Аз малко встрани от темата, но видяхте ли, че по кината тръгва екранизация по романа Човек на име Уве. Гледах спойлера и ми се струва, че ще е хубав Simple Smile

# 679
  • София
  • Мнения: 23 138
А някой може ли да ми каже защо е Ото? Grinning

# 680
  • Мнения: 10 504
Защото така е по-лесно за американците.
Това е като римейк на шведския филм.
❤ Бакман.

# 681
  • Мнения: 5 309
А някой може ли да ми каже защо е Ото? Grinning
Не! Simple Smile
Защото така е по-лесно за американците.
Това е като римейк на шведския филм.
❤ Бакман.
Ама и друг ли има Rolling Eyes

# 682
  • Русе
  • Мнения: 1 883
Доста книги съм прочела от Бакман, но така и не съм стигнала до "Човек на име Уве". Все се каня и трябва да се поправя.
Днес сутринта си мислих да споделя в темата, че отдавна не съм попадала на книга с рисунки и то цветни, и прочетох, че е станало въпрос за това.

# 683
  • Мнения: 6 347
Ото е по-удобно за американците, Уве сигурно щеше много да ги затрудни. Simple Smile А и Ото е немско име (среща се и в Швеция), така че все пак създава някаква далечна асоциация със Скандинавия, поне за американския зрител.

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 5 942

Защото така е по-лесно за американците.
Това е като римейк на шведския филм.
❤ Бакман.
Ама и друг ли има Rolling Eyes
Има, и събра няколко награди като излезе, включително и две номинации за Оскар /2017/

# 685
# 686
  • Мнения: X
Не съм сигурна, но май се произнася нещо средно между У/О и е Уув все едно, на български са го сложили Уве. За американците абсурд да е Уув или Уве Joy За филма - много харесвам Том Ханкс и мисля, че лош филм с него няма, та ще го гледам. Предната версия не съм я гледала.

# 687
  • Мнения: 11 830
Само се чудя да пробвам да го слушам ли или да го чета?
Изслушах "Мамник", но при мен нямаше уау ефект. Обаче го казвам с уточнението, че и жанрът не е от моите, а и смятам, че съм изгубила едно 20% от книгата, слушайки я, защото се разсейвам и обикновено гледам да слушам леки книги, при които не е фатално, ако съм изпуснала нещо.. Дадох 4 звезди (3,5). Смятам, че на хартия щеше да ми хареса повече. Ако не теб ти се получава слушането, пробвай!

# 688
  • Мнения: 2 275
Започнах да слушам "Тъмна материя" и добре ми започна,интересно и с добър прочит,успоредно съм и с "Приказка"-засега малко детско-приключенска ми идва,дано се развие по-интензивно и с някаква мистерия,все пак за Кинг говорим.

# 689
  • Мнения: 10 504
И аз не съм гледала шведския филм, харесвам също Том Ханкс, но и Бакман, а предполагам, че шведската версия ще е по-близко до книгата, отколкото римейка.
Или както каза Драго Симеонов: “Американците не обичат да четат и затова вместо да преведат книгата, правят нов филм, а не преведен, те и субтитри не обичат да четат”
(цитирам по памет - казано в предаване по Дарик).

“Тъмна материя” - ако това е книгата на Блейк Крауч, а не някоя с подобно заглавие ми е малинка за фантастика от 2022, малко фантастика, много екшън, скука. Но авторът се състезаваше за вниманието ми с класици като Саймък, или нови автори, но далеч по-смислени като Лиу Цъсин и малко познатия тук Тед Чанг.

Последна редакция: чт, 12 яну 2023, 12:17 от fenyx

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт