Термин Септември 2023

  • 42 199
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 903
Средата на юли ще ходим на море. Аз обичам да пътувам, ако няма други проблеми, не виждам причина да се лишим от почивка.
Нямам стягания и крампи, за което се радвам, не пия магнезий.

# 706
  • Мнения: 240
Здравейте!
Да се запиша и аз при вас.Simple Smile
На 36 години съм и очакваме първото си бебче в края на септември. В 18 +6 г.с. съм. Днес бях на преглед и всичко е нормално. След близо месец и половина излязоха и резултатите от пренатест. Научихме и пола, момиченце ще е.Heartpulse
2 месеца /февруари и март/ бях много зле. По лошо никога в живота ми не ми е било. Не можех да стана от леглото,  повръщах, виеше ми се свят, отслабнах с над 5 кг. От февруари почти не си спомням нищо. Neutral Face Сега съм много по добре. Качила съм и малко кг и вече имам коремче. Simple Smile
Прочетох тук за шапката за бебето и днес купихме 1. Това ни е първата покупка. Тепърва ще мислим за другите неща.

# 707
  • Мнения: 230
Добре дошла Frig, лека бременност и пухкав финал Simple Smile
Ходих да пускам изследвания всичко е в норма, включително и микробиологията. Simple Smile
Тотално се обърках в морето от столчета за кола, искам да вземем за баткото , обратно на движението, да е с добри показатели на тестовете за сигурност. Обаче само един вариант имаме, но той е малко над 1000 лв. Neutral Face ще се вейна. Съпругът не е много щастлив от това развитие на събитията обаче...

# 708
  • Мнения: 6 903
Смайл, виж чуждите столчета.
Аз поръчах столче от Германия за 252 евро, тук се продава за 1050 лева.

# 709
  • Мнения: 1 324


Здравейте, спряла съм се на това корито за къпане. Притеснява ме единствено, че няма вариант за стойка. Виждали ли сте модели сгъващи се корита, но със стойка 😀? Аз не можах да намеря..

# 710
  • Мнения: 6 903
Аз го слагах в стойка на Тега бейби. Нашето семейство обаче не разбра с къпането в корито и още на първия месец минахме на къпане под душа. Сега директно така ще почнем.

# 711
  • Мнения: 1 324
Аз го слагах в стойка на Тега бейби. Нашето семейство обаче не разбра с къпането в корито и още на първия месец минахме на къпане под душа. Сега директно така ще почнем.

Може да ми се смеете, но на мен ще ми е първо дете и не разбирам как го къпете под душа.. не ви ли е страх, че ще го изтървете? Аз съм си паника за всичко..

# 712
  • Мнения: 6 903
Ами, не, честно казано. И на мен ми беше първо. Grinning
Дъщеря ми има едно къпане в корито, едно на мивка и едно в леген. Общото между трите е, че наставаше суматоха, разхвърляхме ужасно, бебето се сърдеше, а ние се изнервяхме. Под душа си я гушвах до гърдите, миех първо косата, после телцето, таткото я поемаше и оправяше след баня. Цялата работа - 10-15 минути. Аз излизах от банята изкъпана, кърмех за успокоение и край. За нас това се оказа добре работещ вариант.

# 713
  • Мнения: 1 324
Звучи удобно и много сладко.. Ще задам още един тъп въпрос 🙄... Тъй като имаме параван, мисля там да слагам ваничката и да си го къпя там. В банята ни не е особено топло.. Не е студено, но не е и топло. Мислите ли, че това е проблем?

# 714
  • Мнения: 62
Здравейте ,
Някоя от вас да е имал дълга и упорита кашлица? Аз от 11дни кашлям. Първо беше сума, от 3 дни е по гърлена. Нямам други неразположения,нито температура .
Пия чай от лайка и мащерка. Правя инхалации с лайка и сода. Мед не приемам тъй като съм диабетик. Изпих вече едно сиропче Стодал +инфлация+оксилококцинум+АнгелХил…
Чисти са гърдите но не спирам да кашлям …
Някакъв метод знаете ли за облекчаване ?
Благодаря!!!

# 715
  • Мнения: 1 324
Здравейте ,
Някоя от вас да е имал дълга и упорита кашлица? Аз от 11дни кашлям. Първо беше сума, от 3 дни е по гърлена. Нямам други неразположения,нито температура .
Пия чай от лайка и мащерка. Правя инхалации с лайка и сода. Мед не приемам тъй като съм диабетик. Изпих вече едно сиропче Стодал +инфлация+оксилококцинум+АнгелХил…
Чисти са гърдите но не спирам да кашлям …
Някакъв метод знаете ли за облекчаване ?
Благодаря!!!

Здравей, чувала съм, че бременните по - лесно отключват алергии.. може да посетиш алерголог.

# 716
  • Мнения: 1 725
Нашата баня беше студена, а при темп. 25градуса се къпе невородено. На стол в леген, като държахме бебето в ръка през коремчето над легена се къпеше бебето.

# 717
  • Мнения: 328
Като новородена ние къпахме малката във ваничка със стойка, в спалнята. Така ми беше най-удобно. То толкова е и къпане. Не сме я пълнили, татко ѝ я държи, а аз сапунисвам и обливам. Вече я къпем под душа, но с бебето ще процедираме по същия начин с ваничката. Така ми е най-практично, всичко е нагласено на леглото, готово за процедури.

Не си представям да го къпем без стойка. Нито на мен би ми било удобно в банята. Мен още ме е страх и с малката в банята и я къпем с таткото. за нея обмислям даже ваничка на OK BABY, но се чудя, защото тя не стои на едно място. Но все още не знам как ще къпем едното, каката ще е на 1 г и 10 м и тя също трябва да е под наблюдение. Но живи и здрави, да стигнем до там.

Иначе аз съм с контракции, пия си магнерот, но в събота съм на преглед, за да видим какво е положението с шийката и дали ще се наложи серклаж, защото ще е последен шанс. Сега съм 21+6.

Аз също боледувах 2-3 пъти вече през цялата бременност. Инхалациите също помагат, както и сода с мед, отделно от медикаментите, които ми изписа АГ.

# 718
  • Мнения: 1 324
Момичета.. знам, че на малките деца им слагат чорапи с чесън, когато са болни. Предполагам и за възрастни ще действа противовъзпалително. Било като натурален антибиотик. Вие знаете ли нещо по въпроса?
Тъй като повечето лекарства са ни забранени...
Да чукна на дърво не съм болна, но ако усетя някакви симптоми така бих искала да се лекувам.

# 719
  • Мнения: 26
Bubeto1989, аз бях така миналия месец, сигурно 3 седмици вечер се убивах да кашлям. Ппц мащерката не е много препоръчителна, да знаеш. На мен ми помагаше най-много чая от лайка и мента,правих и инхалации със сода вечер.
Личната ми каза и една бабина рецепта-чаена чашка кисело мляко с чаена лъжичка сода, киселото мляко шупва и така се консумира.
Толкова бях отчаяна, че не ми минава, че всичко правих. 😂Така че имай търпение.

Общи условия

Активация на акаунт