The Last Of Us

  • 21 140
  • 582
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 9 272
Да,най логично е да изследват гъбката още в началото,но се върнете когато се появи мутиралия кордицепс и учения от Индонезия каза да хвърлят бомбите,за да спрат заразата. Тя е изследвала естествената гъба и за това я извикаха,показаха и мутацията, и каза на военните да се справят по техния начин знаейки,че ще умре.
Хипотетично можем да си представим,че и други учени са стигнали до това решение. Вероятността години по-късно да се създаде ваксина при липса на лаборатории, лекарства и най-вероятно подходящите хора ми се струва много малко.

# 526
  • Мнения: 30 001
Според мен тя знаеше, че няма спасение и затова каза да се бомбандира. Вероятно обаче е било вече късно.

# 527
  • Мнения: 32 404
Според мен се говори за хора с имунитет като ново поколение.
Не мисля, че е ок да се убие човек за каквато и да е ваксина. Да не говорим, че тя трябва да бъде изпитана върху хора, а може да няма ефект, т.е. хората да бъдат заразени.

Понеже Ели беше заразена през пъпната връв, дали, ако на новородените не им се сложи малко количество заразена кръв, няма да добият имунитет?!? Обаче пак това няма как да се разбере без тестове, а как да се реши кое бебе да бъде опитна мишка...?!?!?

Много добра идея Grinning
Обаче пропускаш нещо. Ролята на плацентата. Тя нали пречи на проникване на разни вредни неща съм чела. И дали някак си не е пречукала леко вируса. Та може  ида има разлика ако се инжектира бебе със заразена кръв.
Леле, какви сме умни Joy

# 528
  • Мнения: 30 001
Да, а и все пак майка ѝ почти веднага преряза пъпната връв. Не се знае как би подействало директно заразяване... Затова казвам, че опитите са немислими директно върху хора.

# 529
  • Мнения: 9 272
За това пих чай с кордицепс. От една страна,защото по-добре аз да го изпия,а не то да ме ухаме. Joy От втора - хората не са роботи, човешките клетки не са ограничени като памет или дисково пространство и могат да изградят стойчивост на организма.
Или казах голяма глупост. Rolling Eyes

# 530
  • Мнения: 32 404
Да, а и все пак майка ѝ почти веднага преряза пъпната връв. Не се знае как би подействало директно заразяване... Затова казвам, че опитите са немислими директно върху хора.

Точно. Явно и дозата е важна. Сигурно половин микрон е влязъл. Брех, че бързо търчи из кръвта тая гъба.

Tuon Grinning
В Ходещите си мислех по-някое време следното. Всеки ухапан се зомбира. Ама какво ще стане, ако човек ухапе зомби. Може зомбито да се превърне в човек. Така и не го изпробваха.
Пий, пий. Верно, като се пие чая и дойде апокалипсиса, теб ще те преследват за ваксина Stuck Out Tongue Winking Eye

# 531
  • Мнения: 30 001
То в Ходещите се разбра, че всъщност всички са заразени.

# 532
  • Мнения: 9 272
Ама щеше да е друго да си хапал зомби Joy

Пий, пий. Верно, като се пие чая и дойде апокалипсиса, теб ще те преследват за ваксина Stuck Out Tongue Winking Eye
Педро ще е длъжен да се грижи за мен. Предвит натрупания опит е най-квалифициран Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 533
  • Мнения: 30 001
След първите епизоди имаше интервю с реален учен, занимаващ се с гъби разни (не знам как се казва точно). Та, той каза, че и след милион години е съмнително да се появи такава гъба. Просто няма начин на такава бърза еволюция, че да броени години да се развие така, че да заразява хора.

А иначе има много гъбички, които виреят по човека, но за наша радост са лечими и не превземат мозъци....Grin

# 534
  • Мнения: 32 404
Ах, ти хитрушоооо Joy
Затова ли джуриш чай.
А аз с тоя зеления се излагам.

# 535
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 187
Много се радвам че и Ашли и Трой направиха много силни роли в сериала. до голяма степен респект и до голяма степен пълна фенщина оригиналните войс актьори да се появат, много ме израдваха и двамата ! 

# 536
  • Мнения: 48 125
Аз не разбрах защо чакаха толкоз години и я мъкнаха насам натам Ели, или отначало не знаеха, че е имунизирана? Конкретно за Марлин става въпрос.
И второ, и в концлагерите преди толкова години са правели експерименти с бременни,  не ми се вярва 20 години след такъв мащабен апокалипсис да не са правени опити, дори и примитивни, с бебета и бременни, при положение че са паднали всякакви задръжки и зора е голям.
Но сценарий ..

# 537
  • Мнения: 30 001
Е, откъде да знаят? Нали разбраха, когато беше ухапана и не се превърна...

# 538
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 187
След първите епизоди имаше интервю с реален учен, занимаващ се с гъби разни (не знам как се казва точно). ....Grin
Миколог. Simple Smile по принцип науката се казва микология.

# 539
  • Мнения: 30 001
Така, така, сега, като каза, се сетих....

Общи условия

Активация на акаунт