Математически турнири 1-4 клас. Тема №61

  • 78 088
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 135
В София има 2 организатора - 125 -то и ПЧМГ. Класирането за тях е общо, както и награждаването. По-високите резултати в това състезание се постигат от явилите се в ПЧМГ, а тези резултати още не са излезли, така че не може да се прави извод само на база на това, което се вижда като резултат от 125-то.

Това не знам как го измислихте... И на двете места се явяват и добри, и по-малко добри деца.

# 721
  • Мнения: 17
В София има 2 организатора - 125 -то и ПЧМГ. Класирането за тях е общо, както и награждаването. По-високите резултати в това състезание се постигат от явилите се в ПЧМГ, а тези резултати още не са излезли, така че не може да се прави извод само на база на това, което се вижда като резултат от 125-то.

Това не знам как го измислихте... И на двете места се явяват и добри, и по-малко добри деца.
Не съм го измислила. Просто го констатирам на база обективни факти от протоколите. Разгледайте ги и ще се убедите. А и има много логично обяснение- в това състезание  традиционно вземат участие много деца от ПЧМГ, които логично се явяват в самото ПЧМГ, и респективно доста вдигат нивото на фона общия брой явили се деца за София.

# 722
  • Мнения: 29 768
А ПЧМГ ще изкарат ли резултати или директно обощените?

# 723
  • Мнения: 17
А ПЧМГ ще изкарат ли резултати или директно обощените?
Миналата година поне, не бяха обобщени. Имаше си отделни за ПЧМГ и отделни за 125-то. Така бяха качени и на сайта на организатора. Като гледам тази година сайта  на организатора, май пак така ще ги качват - разделени.

# 724
  • Мнения: 29 768
Имах предвид дали ще ги качат на техния сайт по-рано (както 125то вече качиха) или директно на сайта на организатора?

# 725
  • Мнения: 27
Резултатите от МБГ-есен 2023 ще обявят на 13 ноември 2023 г.

 "На 13 ноември  2023 г.  ще обявим резултатите от първия кръг на 11-то издание на турнира „Математика без  граници“.

# 726
  • Мнения: 135
В София има 2 организатора - 125 -то и ПЧМГ. Класирането за тях е общо, както и награждаването. По-високите резултати в това състезание се постигат от явилите се в ПЧМГ, а тези резултати още не са излезли, така че не може да се прави извод само на база на това, което се вижда като резултат от 125-то.

Това не знам как го измислихте... И на двете места се явяват и добри, и по-малко добри деца.
Не съм го измислила. Просто го констатирам на база обективни факти от протоколите. Разгледайте ги и ще се убедите. А и има много логично обяснение- в това състезание  традиционно вземат участие много деца от ПЧМГ, които логично се явяват в самото ПЧМГ, и респективно доста вдигат нивото на фона общия брой явили се деца за София.

Протоколи със сигурност съм разглеждала много повече от Вас. В София има достатъчно добри математици и извън ПЧМГ (предполагам, че всъщност визирате "Питагор"). А и ПЧМГ е домакин на състезанието не само за свои ученици и такива на "Питагор". Не се самонавивайте. Пак казвам, и на двете места се явяват много добри деца. Аз винаги, когато има възможност за избор, предпочитам ПЧМГ за състезания. Далеч по-приветливи са.

# 727
  • Мнения: 27
Здравейте,
Някой може ли да ми каже какво представлява състезанието на СБНУ "Аз и знанието " за 1-ви клас?

# 728
  • Мнения: 11
В сайта на  СБНУ са качени тестовете от предишни години за "Аз и знанието" https://www.sbnu.org/testove/.

# 729
  • Мнения: 27
В сайта на  СБНУ са качени тестовете от предишни години за "Аз и знанието" https://www.sbnu.org/testove/.

Благодаря!

# 730
  • Мнения: 3 117
Моля за решение за дете от 4 клас:

Косьо и брат му Пешо обраха ягодите в градината на баба си. В понеделник Косьо обра третинката от всички ягоди.
Във вторник набра четвъртинката от останалите ягоди. В сряда Пешо набра всички останали ягоди. Кой е набрал повече ягоди -Косьо или Пешо?

# 731
  • Мнения: 29 768
Дроби се учат в пети клас.

Иначе решението е: Косьо 1/3+1/4*2/3= 1/3+1/6=3/6=1/2 е обрал., значи другият е пак 1/2, т.е. по равно.

# 732
  • Мнения: 2 965
Моля за решение за дете от 4 клас:

Косьо и брат му Пешо обраха ягодите в градината на баба си. В понеделник Косьо обра третинката от всички ягоди.
Във вторник набра четвъртинката от останалите ягоди. В сряда Пешо набра всички останали ягоди. Кой е набрал повече ягоди -Косьо или Пешо?
Откъде е тази задача ? Обикновени дроби се учат в пети клас .
https://sales.anubis-bulvest.com/epub/html/a5mat_body/index.html?page=48

# 733
  • Мнения: X
Опитайте с отсечки. Нещо такова.

Ако всички ягоди са една голяма отсечка, разделяме я на три равни части. В понеделник Косьо обира първата част.
Останалите две разделяме на четири равни части. Във вторник Косьо обира една от тях. Останалото е за Пешо. Трудно ми е да го опиша с думи, надявам се схемата да помогне.

# 734
  • Мнения: 921
Моля за решение за дете от 4 клас:

Косьо и брат му Пешо обраха ягодите в градината на баба си. В понеделник Косьо обра третинката от всички ягоди.
Във вторник набра четвъртинката от останалите ягоди. В сряда Пешо набра всички останали ягоди. Кой е набрал повече ягоди -Косьо или Пешо?

Общи условия

Активация на акаунт