Сушилнята - всякакви въпроси и отговори - тема 24

  • 33 882
  • 776
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 11 881
Ако ще купуваш сушилня Миле, гледай в модела да пише EcoSpeed.
Миялните им не ги харесвам аз, но не е това темата.
Къде е произведена, няма значение.

# 721
  • Мнения: 15
Здравейте. Този път за сушилня. Като цяло въобще не е проектирано да има сушилня (то даже няма и място реално погледнато). Става въпрос за местенце с размери ш 95 × д 60, в един миниатюрен коридор от има няма 3/4 квадрата. Идеята ми е за портманто, което се намира точно отляво на входната врата. И сега се замислих дали няма да успея да побера сушилня в шкаф (над нея ще е бойлер). Доколкото знам, не е оптимално сушилня в шкаф и задължително трябва да има вентилационна решетка. Обаче когато отворих да погледна моделите, лошо ми стана като видях дълбочините. Единствените варианти са Beko и някое Candy slim, далеч от препоръчаните марки тук. Какво ви е мнението? Или направо да се откажа от такова нещо?

# 722
  • Мнения: 11 881
Здравейте. Този път за сушилня. Като цяло въобще не е проектирано да има сушилня (то даже няма и място реално погледнато). Става въпрос за местенце с размери ш 95 × д 60, в един миниатюрен коридор от има няма 3/4 квадрата. Идеята ми е за портманто, което се намира точно отляво на входната врата. И сега се замислих дали няма да успея да побера сушилня в шкаф (над нея ще е бойлер). Доколкото знам, не е оптимално сушилня в шкаф и задължително трябва да има вентилационна решетка. Обаче когато отворих да погледна моделите, лошо ми стана като видях дълбочините. Единствените варианти са Beko и някое Candy slim, далеч от препоръчаните марки тук. Какво ви е мнението? Или направо да се откажа от такова нещо?
Защо да се отказваш? Бош имат сушилни до 60 см дълбочина.
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-BOSCH-WTH85291BY/p/683780
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-BOSCH-WTH85220B … b=characteristics


Давам идея: можеш да затвориш само бойлера в шкаф, а сушилнята да си остане отворена под него.
За мен това един от най-полезните и необходими уреди и не бих се лишила от него. Нещо такова-затваряш само бойлера:

Снимките са от тук:
https://stemar-bg.com/zatvarqne-na-nisha-s-bojler-v-antre

Последна редакция: вт, 31 окт 2023, 19:25 от petiaivanov

# 723
  • Мнения: 1 046
petiaivanov, каква е разликата на MIELE TWD260WPhttps://www.tehnomix.bg/sushilnya-miele-twd260wp-8kg 8kg  без тази екстра в сравнение с https://www.tehnomix.bg/sushilnya-miele-twf760wp-ecospeedand8kg. EcoSpeed скъсява ли значително времетраенето? Днес не попаднах на компетентни служители. Аз питах дали и двата модела имат EcoSpeed. Те ме увериха, че имат и разликата била само, че едната е А++ с един ароматизатор, а другата  е A+++ и два ароматизатора. А излиза, че съществената разлика е точно в  EcoSpeed. И платих тази от линка, който дадох. Обаче сега като сравнявам и двете имат  EcoDry, а не EcoSpeed има по-скъпапа. Модел TWD260WP няма. Разликата в цената им до днес е около 400 лв. А утре не се знае на какви цени ще са. Чудя се сега каква комбинация да правя! Докато бях при тях получиха новите цени и ми казаха, че тази няма да е намалена. От бързане явно допуснах грешка, а не ми е толкова спешна тази сушилня.
На място разгледах барабаните вътре и тези на Миле ми се сториха много по-гладки в сравнение с Бош. Питах за поставяне на сушилнята върху пералнята. Трябвало да има свързващ кит, защото пералнята вибрирала. Аз от обаче от няколко години не съм видяла Милето да вибрира независимо с колко пране е вътре.

Последна редакция: вт, 31 окт 2023, 22:34 от Мари-ана

# 724
  • Мнения: 11 881
Мари-ана, EcoSpeed позволява икономична работа на уреда, но съкращава времето за сушене в сравнение с уред без тази функция. Просто машината е по-бърза, казано на прост език.
Естествено, че времето са пълно заредена машина, няма да се скъси с един час, но да речем в порядъка 15-30 мин. в зависимост от типа пране.
Струва ми се, че някой "консултант" те е подхлъзнал (нищо не разбират тези хора). Виждам двата модела на една и съща цена в момента.
Аз бих се обадила в магазина или отишла на място и бих поискала да ми сменят моделите, при положение, че са на една цена.
В магазина на бул. Европа много често съм виждала самия шеф там да си бърбори с клиенти...

# 725
  • Мнения: 1 046
Много благодаря за разяснението, petiaivanov! Аз платих тази от 1940 лв. /която днес е на редовна цена/ снощи в Пловдив като доставката ще е в четвъртък. И днес се чудя дали да правя някакви опити и комбинации да доплатя 450 лв. за по-скъпата, ако си тази екстра си заслужава разправията.  Все пак е уред, който би трябвало да се ползва дълго и разсрочено във времето 450 лв. раллика се стопява. Ядоствам се на мен си, че някой път си усложнявам живота от прибързване.

Последна редакция: ср, 01 ное 2023, 10:45 от Мари-ана

# 726
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
Да, обадете се. Разлика от 15-30мин е голяма. Просто е по-ефективна.
Такива "консултанти" са вредни. Оплачете се, че са ви излъгали. Не е ок да си бъркат по цял ден в носа и една дребна проверка да не могат да направят.

# 727
  • Мнения: 1 114
Моята е с EcoSpeed, ако дрехите са малко суши за 1:15, ако са фул цветни за 1:40, ако е фул хавлии - 1:50-2 часа макс. Не е зле за пълен капацитет.

# 728
  • Мнения: 2 154
Моята е с EcoSpeed, ако дрехите са малко суши за 1:15, ако са фул цветни за 1:40, ако е фул хавлии - 1:50-2 часа макс. Не е зле за пълен капацитет.
И моята е ЕкоСпиид, като при мен най-продължително суши на Спално бельо - 1:40-45.

# 729
  • Мнения: 2 233
От 10м съм с TWD260WP и това са най- добре инвестираните ми пари за техника. Суши 5 членно семейство, като обикновено цикъла на памук + щадящата опция е с продължителност 1ч. ±  Визирам ежедневни дрехи от типа на фланели, тениски, бельо, суитчъри, долнище на анцуг и др. подобни. Работи интензивно от порядъка на през ден до 4 пъти дневно през почивните дни.
Не си хвърляйте парите в излишни екстри, които едва ли ще усетите предвид, че не са константа, а зависят от много други фактори.
Родителите ми от 2г ползват TWD360WP, която на практика е същата, също са 5 големи човека в домакинството и отново нямат никакви забележки към уреда.
Моята купих за 1900лв или близо до тази сума  до колкото си спомням при редовна тогава цена 2100лв.

Последна редакция: чт, 02 ное 2023, 11:11 от •mimoza•

# 730
  • София
  • Мнения: 44 342
Здравейте, включвам се с въпросче...
Има ли такова животно-тиха сушилня, ясно, че дрехите докато се въртят се чуват, обаче да не бучи нон стоп докато работи... Да вади дрехите сухи, да си спазва времето, не да го удължава и от 3часа,програмата да става 5, да не деформира/свива дрехи... Един познат похвали своята аег, но не разбрах модела, май не съвсем нов...
А да и да не е от топ цените, някаква средновата...
Имам един самсунг в къщи... Е, това ми е най-ужасния уред, а беше хвален модела, като тих и добре работещ. Та като започнем с това, че на няма и година барабана му падна, самозаключва се, копчетата му залепят за платката някъде и блокират, ще срине блока докато работи, суши по 5часа и често и накрая ми вади яко мокри дрехи... 🤷‍♀️ 😂 😂 Даже не знам къде да свърша точно с оплакванията... Преди имах зануси и беше къде къде по-добра, единственият й минус беше, че свиваше дрехите малко🤣

# 731
  • Мнения: 41 900
Няма тиха сушилня.
Що се отнася до дължината на програмата, то има два вида програми - с фиксирано време и със зададена степен на изсушаване. Първата има зададено време и нито го удължава, нито го намалява. Вторият тип програми заочват с някаква предвидена времетрайност, но после намаляват или увеличават времето според това какви неща, в какво количество и колко мокри си сложила. Нали разбираш, че няма как да се сушат еднакво дълго три ризи или пет ватирани суичъри.
Всички сушилни с термопомпа не развалят дрехите и не мачкат особено. Но много зависи от самите материи - някои некачествени се свиват, някои се мачкат.

П.П. "суши по 5часа и често и накрая ми вади яко мокри дрехи" говори или за задръстени въздуховоди или за повреда.

# 732
  • София
  • Мнения: 44 342
Тя от начало си е така, при все, че основните й програми са по 3часа, очаквам, че трябва да се справи, не я пренатоварвам, и да удъжи малко 20мин ок, но 2-3часа? И накрая пак да еяко мокро и да трябва да пускам фиксирано поне още час... Не знам може и от завода да е дефектна.
Няма тиха сушилня, ме отчайва, в смисъл никой не е направил тиха термопомпа ли?
Някак ми е неприемливо пералнята да ми е по-тиха от сушилнята... 🤣🤣🤣

# 733
  • Мнения: 3 665
Тя от начало си е така, при все, че основните й програми са по 3часа, очаквам, че трябва да се справи, не я пренатоварвам, и да удъжи малко 20мин ок, но 2-3часа? И накрая пак да еяко мокро и да трябва да пускам фиксирано поне още час... Не знам може и от завода да е дефектна.
Няма тиха сушилня, ме отчайва, в смисъл никой не е направил тиха термопомпа ли?
Някак ми е неприемливо пералнята да ми е по-тиха от сушилнята... 🤣🤣🤣
Виж по технически характеристики децибелите и ще можеш да ги сравниш с тези на пералнята, така ще имаш по-реална собствена преценка, че е малко субективно кой какво чува и какъв му е прагът на търпимост.

# 734
  • Мнения: 41 900
Като ти е неприемливо простираш на простора. Тези уреди не са тихи. Има по-шумни и по-малко шумни. Моята суши в момента - затворена е в мокро помещение около квадрат и половина и ако отворя вратата насоченият към мен шум докато съм пред вратата (отразен и от стените вътре, не само онзи от сушилнята) е около 67 децибела. Ако затворя вратата спада на 47 децибела. А като отида надалеч в хола (с отворен а врата) шумът е малко под 30 децибела.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт