Страх от раждане, игли, взимане на кръв

  • 1 454
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 859
Припадъците не може да са от класически страх, нещо друго е. Аз също често припадах след взимане на кръв и инжекции, не ме беше страх, но имах проблеми с тия манипулации, непрекъснато някой се мъкнеше с мен да не съм сама като припадна.
Раждах със секцио, пълна упойка, че бях проблемна, нищо не ми стана, предполагам, че се бях стегнала покрай събитието. На 44 години се разболях и сега съм хронично болна. Непрекъснато ми бият инжекции, взимат ми кръв, правят ми биопсии, ръчкат ме, бодат ме навсякъде. Вече не припадам, сякаш тялото ми се стегна и свикна да понася всякакви инвазивни процедури постоянно. А може би подсъзнанието ми разбра, че трябва да не реагира вече, че иначе няма да оцелея. Психосоматично е, ще мине. Най-вероятно след бременността и раждането.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 370
Няма човек които да не го е страх 😄


Мен не е и никога не ме е било страх Simple Smile
Но всеки е различен.

# 17
  • Мнения: 868
И мен ме беше страх. До 26 години бяха ми взимали 2 пъти кръв от вената и  вдигах лабораторията на крак.
Докато не реших един ден, че искам бебе.
Една година опити уви нищо, и като се почна тук преглед, там кръв, опити, преглед, пак опити и нищо.
После инвитро клиники, операции, взимане на кръв от вената всеки ден по време на стимулация.
Пункции.
Приказка и изведнъж вече не усещаш нищо, изтръпваш и само искаш просто нещата да се случат.
От страхлива дето кръв не давах да ми взимат, си биех инжекции в корема сама, смесвах по 2 препарата. После забременях в ужасна КОВИД вълна и трябваше да поставям мускулни инжекции и от страх да не се заразя докато чакам в някоя болница, се научих да си ги поставям сама в огледалото, после научих и мъжа ми. ИЗтръпваш когато се наложи.
Никой не те пита страх ли те е или не!
Просто не го мисли, ти си по силна от страха.

# 18
  • Мнения: 2 939
Пиша като майка родила преди 6м. 11часа контракции. Така,болката е наистина много силна дори в този момент не искаш да има дете в теб спираш да дишаш от болка ,но това което си чула ,че забравяш за всичко след като гушнеш детето си е напълно вярно ,та дори веднага след като родиш спира да те боли и ти олеква. Болката не е толкова от раждането ,а от контракциите . Болка ще има ,но няма да е вечно!
Да имаш детенце е най-прекрасното нещо ,струва си болката бих го повторила ако се наложи 100000 пъти за да имам моя прекрасен син . Няма от какво да се боиш

# 19
  • Мнения: 115
IvyIvy, да ти кажа как разсъждавах аз от страх  преди да родя. Мислих си-Божее това е най-страшното нещо, не искам да раждам, ще си осиновя дете някой ден само и само да не раждам, как ще ми взимат кръв, не не… 😀
Когато забременях започнах към 7-мия месец да ходя на курс за бременни с акушерка. Толкова интересно ми беше всичко, говорихме и обсъждахме всеки детайл, чувствах се толкова добре информирана и подготвена накрая. Родих естествено и се справих супер с раждането на голямо бебе. Най-големият ми героизъм май като се замисля😀 Изобщо нямах страх на края само исках да излезе живо и здраво.
Акушерката която ме изражда преди да родя ми пращаше клипчета на Олга Дукат за ествественото раждане, как всичко е природа и че раждането е най-естественото нещо и се случва точно както трябва да се случи и тялото следва своят ритъм. Наистина е така. Като дойде време за дете няма да мислиш така страхливо, ще видиш колко ще си мотивирана, колкото и да не ти се вярва🥰

# 20
  • Мнения: 68
Много благодаря за отговора, аз мисля точно по този начин- искам да осиновя и ще го обичам като свое наистина Simple Smile ако изгледам клип за раждането после не ми се прави с*кс със дни 😃🤣 дано да дойде момента в който това се промени! На колко години родихте?

 
IvyIvy, да ти кажа как разсъждавах аз от страх  преди да родя. Мислих си-Божее това е най-страшното нещо, не искам да раждам, ще си осиновя дете някой ден само и само да не раждам, как ще ми взимат кръв, не не… 😀
Когато забременях започнах към 7-мия месец да ходя на курс за бременни с акушерка. Толкова интересно ми беше всичко, говорихме и обсъждахме всеки детайл, чувствах се толкова добре информирана и подготвена накрая. Родих естествено и се справих супер с раждането на голямо бебе. Най-големият ми героизъм май като се замисля😀 Изобщо нямах страх на края само исках да излезе живо и здраво.
Акушерката която ме изражда преди да родя ми пращаше клипчета на Олга Дукат за ествественото раждане, как всичко е природа и че раждането е най-естественото нещо и се случва точно както трябва да се случи и тялото следва своят ритъм. Наистина е така. Като дойде време за дете няма да мислиш така страхливо, ще видиш колко ще си мотивирана, колкото и да не ти се вярва🥰

# 21
  • Мнения: 115
IvyIvy, на 30 забременях и на толкова родих. То е нормално след гледане на такъв клип да не ти се прави, но трябва да се погледне по-философски на нещата-че е естествен процес и как тялото го следва и как всичко това подготвя бебето за излизане и т.н и т.н. Наистина клипчетата на Олга Дукат са много надъхващи. Като му дойде времето ги гледай.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт