Пролет идва, всичко се раззеленява, а ФЕВРУАРЧЕТО щедро усмивки раздава

  • 15 364
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 552
Аз ползвам след баня балсам на А Дерма. Много ми харесва, не е мазен и хидратира добре. Белеше се в началото като гущер и го оправи за 2 дни.

Това с плакането вечер в каквато и да е поза го има и при нас всеки ден. Случвало се е два пъти да се захласне. Не е глад, не знам дали са колики. Нервно сукане. Може би умора и неспособност да заспи. Защото след баня, масаж и хапване се успокоява и заспива.

# 16
  • Мнения: 11
Записвам се и аз, малко със закъснение. Момче родено на 06.01.2023 - 3600 - 49 см - спешно секцио.

# 17
  • Мнения: 1 584
a_viva_a, нашето бебенце е родено на 4 февруари, т.е. има десетина дена разлика с вашето. Има подобни епизоди, като с таткото още от училището за родители, все гледаме за сигналите на бебето - до сега сме установили, че :
-понякога е просто малко по-гладен от обикновено , правим му малко АМ допълнително, Което явно го засища и заспива.
- понякога плачът е на вълни от писъци, което определено е колики - тогава го слагаме в носилката и се разхождаме из хола докато хубаво се оригне/повърне малко/пръцне - каквото е необходимо
- понякога е превъзбуден, което също се случва и от собствения му рев, тогава вкарваме "тежката артилерия" - сядам аз или таткото във фотьойла за кърмене, слагам го изправен на корема ми и дърпам ципа на ватираната горница - все едно е в слинг - хем крачетата са притиснати към корема, хем е на топло, хем е контакт кожа в кожа (тук за всичко го препоръчват този контакт като форма на успокоение) и когато се поуспокои му даваме биберон , който той някакси захапва настървено, имам чувството че си насочва фрустрация там, и доста бързичко изплюва като се унесе. (Това с фрустрацията са си някакви мои измислици),

И така - цял арсенал от техники, спрямо зависи, като разбира се докато хванем цаката на едно, то бебето вече се е променило и на следващия ден е друго 🙈😆🤷

един въпрос от мен може би за майките на бебенца вече навършили месец - кога слагате бебето по корем, и как ако изобщо му показвате контрастните карти. Ние нямаме активна гимнастика още, едва успявам в някои дни да го сложа по корем, а днес, навърши 5 седмици, за първи път му показвах контрастни карти (разпечатах няколко от интернет) - гледаше ги като хипнотизиран 😆
Знам че е глупаво, но се стресирам сама себе си, че не му давам най-доброто от себе си като не успявам всеки ден са правим и масаж, и по корем, и карти, а за баня да не говорим, тук поне още ше в болницата ни казаха, че два пъти в седмицата е достатъчно 🙈

24.01. Момче. 4кг 54см.
Вчера беше кошмарно, нещо го тормозеше и от 4 следобяд до 12 вечерта може би имаше сумарен сън час и нещо. Докато го държим изправен му е ОК, оставим ли го истеричен рев - дори на два пъти не можа да си поеме въздух и много се уплаших.

# 18
  • Мнения: 11
Elektra.13 Да знаеш, че има два вида двойки в Лидл: от 3-6 кг (в оранжево) и от 4-8кг (в зелено са). Hug

# 19
  • Мнения: 34
Момче родено на 09.02
Нашето момче доста будува през деня максимум 2-3 часа сън прави
Иначе за колики давам Инфакол
Смятам, че коликите още не са ни почнали, успокоява се на гърда
През първата половина от деня суче почти през час

# 20
  • Мнения: 6 552
Благодаря, Незабравка Simple Smile

Луси, аз като направи месец започнах да му правя масажи и само тогава го обръщам по корем - да масажирам раменца, гръбче, дупе и краченца. Лл ми показа масажа какъв трябва да е. После ми изпратиха от фб групата и снимки. Качила съм ги на първа страница, засега за първия и втория месец, иначе има и още.
Между другото вписах те и теб отпред, въпреки че не си написала. Кажи ако още нещо искаш да добавя.

# 21
  • Мнения: 1 584
Благодаря много и за вписването и за насоките за масажа 🙏✌️.


Благодаря, Незабравка Simple Smile

Луси, аз като направи месец започнах да му правя масажи и само тогава го обръщам по корем - да масажирам раменца, гръбче, дупе и краченца. Лл ми показа масажа какъв трябва да е. После ми изпратиха от фб групата и снимки. Качила съм ги на първа страница, засега за първия и втория месец, иначе има и още.
Между другото вписах те и теб отпред, въпреки че не си написала. Кажи ако още нещо искаш да добавя.

# 22
  • Мнения: 114
Момче, 09.02.2023, 4,420 кг, 54 см

Един трик, ако бебенца та плачат до захлас. Духвате им леко в лицето и започвате да им говорите нещо със спокоен тон. Също така знам, че ако плачат, леко потупване по дупето върши работа за успокояване, но никога силно тръскане на самото тяло и глава, защото заради плача и тръскането се увеличава налягането в черепа и може да стане беля.

# 23
  • Мнения: 692
Карина 5.02 ,3,500 50см

# 24
  • Мнения: 6 552
Леле, до момента само 3 момиченца имаме Grinning

Това с духването в лицето го знам, но никога не се сещам да направя. Започвам да говоря нежно и той се успокоява.

Най-големия проблем при моето момче, е връщането. Ето и тази вечер, спи му се, иска да спи, но му се качва млякото и 3 пъти връща вече Sad Чудя се остана ли му нещо в корема изобщо от последното хранене...

# 25
  • Мнения: 737
Ето още едно момиченце:
Меган, 9.02.23, 4640

# 26
  • Мнения: 114
Духването беше чудесен метод при каката , защото ревеше нон стоп. Между другото сега си мисля, че тогава и моето притеснение да направя всичко перфектно (първо бебе, нормално) е допринесло за нейната нервност и рев. Сега това притеснение го няма, защото знам, че просто НЯМА как всичко да е перфектно и някакси и двамата (и аз и бебчо) сме много по-спокойни.

И моят снощи заспа трудно и върна мляко поне 3-4 пъти (по малко, но се налагаше преобличане). Явно снощи не им е било вечер 😂

Леле, до момента само 3 момиченца имаме Grinning

Това с духването в лицето го знам, но никога не се сещам да направя. Започвам да говоря нежно и той се успокоява.

Най-големия проблем при моето момче, е връщането. Ето и тази вечер, спи му се, иска да спи, но му се качва млякото и 3 пъти връща вече Sad Чудя се остана ли му нещо в корема изобщо от последното хранене...

# 27
  • Мнения: 12
09.02.23 Радосвета ❤

# 28
  • Мнения: 6 552
Над първото бебе и аз много треперих и се притеснявах. Сега наистина ми е много по-спокойно и ми остава повече време да му се радвам Simple Smile

# 29
  • Мнения: 114
Ние започнахме с памперсите на Памперс примиум - протичат. Смених е на Молтекс и съм доволна, хем не протичат, страшно добре и много попиват и никога не се усеща мокро, въпреки че са напоени, а и са биоразградими и не замърсяват толкова природата. Сега съм поръчала little Angel, защото една приятелка много ги похвали (те пък са доста бюджетни) и ще дам отзив като ги пробваме. Лидълски също купих за проба, не са лоши, меки са и по-леки от Молтекс, но май не попиват толкова добре, защото много бързо се "пълнят" и явно му мокрят на д-то и се сърди.
Сега дори ще минавам на 3ти размер, защото тези, които ползваме в момента (Молтекс) идват една идея по-малки от необходимото според мен.
 Бяхме на консултация, тъй като онзи ден направи 1 месец и е наддал 1.600 кг 😳 вече е 5.800 кг. Чак аз се изненадах 😂 изцяло на кърма е, на поискване (но вече си има негов режим на 2-3 часа да яде).

Общи условия

Активация на акаунт