Пролет идва, всичко се раззеленява, а ФЕВРУАРЧЕТО щедро усмивки раздава

  • 15 685
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 591
🙈🙈  Браузърът ми автоматично превежда на английски и съвсем съм изключила, но си права че все пак идеята е лекарката да си каже лекарското мнение 👍👍
Lucie, благодаря за линка, но нищо не разбирам 😃 Аз проверявам тук https://www.e-lactancia.org/
Исках просто лекаря на детето да потвърди. За какво ми е иначе?
Препоръчаха ми един лекар. Понеделник ще се обадя да попитам приема ли нови пациенти.

# 691
  • Мнения: 831
Честото будене на бебетата през 4 месец е точно прословутата регресия. И аз тръпна в очакване на тоз период.

# 692
  • Мнения: 6 559
Смених схемите за гимнастика за 3, 4 и 5ти месец, някой ако прави все още.

# 693
  • Мнения: 13
Малкият също спеше по цяла вечер - лягаше около 20ч. и спеше непробудно до 6-7ч. сутринта и звук не се чуваше от него 😁.
От няколко дни насам се започна с писъци насън, плач, мрънкотене, събужда се и дори се налага понякога да го нахраним ... Дано по-бързо премине този период и се завърне към спането цяла вечер, защото то не се издържа 😁
Здравейте! Нашата бебка от около медец си ляга към 10:30 и си спи до 8 сутринта без да се събужда. Тази нощ обаче започна отново да се буди на 2-3часа Cold Sweat случвало ло ви се е нещо такова и дали ще отмине?
Иначе мн се лигави и си мисля понякога, че тръгват зъбките (въпреки, че не е кисела)

# 694
  • Мнения: 1 581
Групичката ни замря нещо момичета, къде сте? Идвам да се оплача-днес преживях първото падане на сина ми от леглото. По принцип го оставям в кошарата или на шезлонга като отивам до банята, но днес баща му спеше(не е почивам от месец) и го оставих в хола на дивана. Тъкмо влизам в банята и се чу туп и рев. Нашия явно е успял най-накрая да се завърти и паднал между дивана и стената. Нищо му няма, но сърцето ми беше в гърлото признавам си... Мина ни ваксината в понеделник и утре започвам захранване с каша. Вие как я карате? Flowers Hibiscus

# 695
  • Мнения: 114
Карина, случва се за съжаление и това. Вече си стават много бързи и чевръсти.
При нас вече май сънят ще е мираж. Както си спеше по цяла нощ, вече от няколко вечери се буди през 2-3 часа през цялата нощ. Искрено се надявам да е просто фаза и да мине бързо и да си влезе пак в стария режим. Тази седмица ни предстои и ваксина и съм на тръни всичко да мине добре. Иначе... Върти се вече от гръб по корем и обратно, но на леглото, което не е перфектно равно заради завивките и ложе би това улеснява завъртането. Нон стоп си бърборка нещо, много ми е сладък така.

# 696
  • Мнения: 1 581
Моя уж не успяваше да се завърти ама днеска се изтърси на земята. Иначе по корем му харесва да стои, онзи ден го слагам в  кошарата по корем да си гледка играчките, връщам се след 5мин и той заспал. Мноооого го мързи милия Joy
С тая регресия в съня не ми се буди, но много трудно заспива. Никога не съм го приспивала, а сега трябва да съм до него иначе мрънка и се върти. Поне спи от 20ч до сутринта. Някой път става в 4ч, друг път в 8ч....

# 697
  • Мнения: 106
Ние началото на месеца бяхме на втора ваксина, и втора ротавирусна доза и ни успокоиха за едната "пъпка" на рамото, че била от туберкулозната, която ѝ били в родилното още. Аз за това точно не знаех, че става (ако сте го говорили, може и да съм забравила), и се чудех с какво да го мажа. В началото изглеждаше на ухапано, и с малко спирт го минавах само, ама няколко дни преди прегледа много се бе подуло. Сега поне вече спадна.

Иначе ми казаха, че след следващата консултация започваме да захранваме, и че този месец ни е последният само на мляко. В момента се чудя за столче за хранене дали да взимам или да не бързам 🙄

Аз нямам иначе проблемите с нощното спане още, но много си "говорим" 😂 чак до края на деня гласа ѝ пресипва. Май ще си имаме много бъбриво дете ние. Още нещо по което не прилича на мен от сега 😂😂

# 698
  • Мнения: 1 591
"добро утро"и от мен 🥴
ММ е с вирус и цяла седмица се оправям както мога сама, той се изолира,
Изтрих си снимките от май и юни 😭😭 Четох как могат да се възстановят, нооо ММ трябва да стои с бебето докато аз се "мъча",
Бебчо заспива към 19/19:30 и спи дълбоко до към 00:00/01 или макс 02, яде на сън и спи до към 4/5-пак яде и спи до към 8/9 но, след 3/4 сутринта започва едно бясно ритане в кошарката, защото има газове 🥴 вземам го на спалнята, гушкам го, но сутрин съм абсолютно зомби,
В понеделник сме на интервю във втора ясла (три ми писаха, че имат места едва догодина 😳🤷),
Ще изпробваме и една детегледачка,
Мрън мрън мрън ...
За баланс - бебчо умира от щастие когато пеем песнички и правим движенията с тях, обожава активната гимнастика - слагам го така че крачетата да ритат едната дъга - ей как електричество не произвеждаме - щеше да има енергия за цял град 😄, храни се добре, тук захранването го водят след шестия месец - чакаме си, всеки ден "чета" книжки, уж ги зяпа с интерес, шляпа по страниците (всички са твърди и имат разни релефни неща) - основната ми идея е да свикне с идеята за книжките, книжка с рими имам само една, но е с хартиени страници, и не искам да я скъса,
Мъчи се да се върти, но го държа само на пода, и още явно му е трудно (повърхността е твърда - два килима един върху друг)
И така,
С

# 699
  • Мнения: 1 581
Много неприятно за снимките. Аз ги качвам в гугъл снимки да не ги загубя, че вече втори телефон сменям. А иначе си поръчах снимки в snimkite.vi-доволна съм от качеството. От там си и поръчах албумче с 200 снимки за 20 лв мисля. Иначе ми направиха и персонализиран албум за най-бебешките снимки, доволна съм, но по 100 лв не мога да давам за всеки албум. Ще пусна снимки на двата.

# 700
  • Мнения: 1 591
Гугъл акаунта ми се препълни още зимата, купих си допълнително СД карта памет ... И някакси от нея изчезна един фолдър,
Сега видях, че в предното мнение не съм си дописала последното изречение - въпрос:
- с какво и как ще започнете захранването,
Въртят ми се някакви мисли за ЗВБ ... нооо не знам как ще стане като трябва да се върна на работа в средата на юли :/

# 701
  • Мнения: 1 581
Аз ще започна с без млечна и безглутенова каша с ориз по съвет на педиатъра. След това иска да дам глутенова каша, но ще я пропусна засега. След седмица ще дам още една каша и ще продължа с пюре на обяд. Чудя се още дали да правя пюрета или да купувам. Докато завъртя основните зеленчуци и плодове ще минат сигурно 1-2м. Педиатъра съветва да купувам в началото, а след като заместим хранения да му готвя аз. Това е плана, но дали ще стане както го мисля незнам Joy

# 702
  • Мнения: 114
Аз все още не съм измислила захранването. Все си викам - има време 😂 малкият става утре на 4 месеца, така че имам поне още месец и половина да мисля. Върти ми се в главата да започна с пюре от картоф, после морков, тиква, пащърнак. След като въведа зеленчуците, ще започвам и плодовете и чак тогава кашите. Дребчо върви доста едър (8 кг беше на последното мерене миналия месец) и се опасявам кашите да не го "надуят" излишно. Мисля да ги въвеждам различните неща през 2-3 дни. Ще питам утре и педиатърката за мнение, тъй акто сме на консултация, но повечето педиатри тук много бързат със захранването и нищо чудно да започне да ми обяснява сега да го захранвам, което мисля да си пусна покрай ушите 😂
Каквото мога и намеря домашно, ще го готвя, вече за месата и по-засуканите неща, ще купувам пюрета (спряла съм се на хип и Дм - пюрета та).

# 703
  • Мнения: 6 559
Аз точно за началото мисля да правя аз с каквото ще го захранвам, защото мразя да хвърлям храна, а първите дни са само по няколко лъжички от всичко. Ще следя за признаци дали е готов след петия месец. Педиатърката каза нещо за захранване докато аз говорех друго и не я чух изобщо. Сигурно е казала да започвам. Но аз загубих доверие в нея и докато намеря друг педиатър,ще я ползвам само за направления и не мисля да я слушам ако не съвпада с моето мнение и решения.

# 704
  • Мнения: 831
За захранването мисля по педиатричната схема.
Ще започвам да замествам обяда със зеленчукови пюрета. На Гербер има много малки бурканчета. 2-3 дни тиква,после морков, после пащърнак, после миксове докато не заместя обяда (може и още някакъв зеленчук). Когато изяжда пълна доза започвам да вкарвам яйчен жълтък, масло, сирене.
Като заместя обяда започвам да замествам СЗ първо с оризова каша, после с безглутенови, после глутенови.
След това закуската- попара, кус кус...
За вечерята не помня вече касво беше.
При голямата беше успешно, но тя хич не е злояда. Ще видим с бебето дали ще се получи толкова гладко.
Някъде в схемата ми се губи кога се вкарваха месата. Май към 6 месец бяха.

Общи условия

Активация на акаунт