На Великден е най-вкусно с Président!

  • 19 399
  • 631
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 039
Кекс в комбинираният кукър и фраер
Рецептата е от една групичка, но ни допадна и често го приготвям в Инстантпот. Винаги спулочлив

# 586
  • Мнения: 2 511
Пълнени домати

4 едри домата
4 яйца
100 гр. шунка
100 гр. сирене Президент
50 гр. кашкавал
сол
черен пипер

На доматите им се отрязва частта с дръжката, да стане като капаче. Издълбават се и се пълнят със сирене и шунка. Чуква се по едно яйце във всеки и се слагат в загрята на 200° фурна. Като се стегнат яйцата, се поръсва настърган кашкавал, слагат се отстрани капачетата, за да се запекат и те леко и се връщат във фурната за 5 минути. Консумират се и топли, и студени.

# 587
  • Мнения: 127
Нашата любима закуска е Маракони със сирене и масло President.

# 588
  • Сливен
  • Мнения: 4 246
Гюзлеми

Необходими продукти :
1 пакет Одрински кори
1-2 пакетчета масло Президент
300-400гр. сирене Президент
Вода
Олио

Върху всеки един лист слагаме сирене и малко от разтопеното масло. След което прегъваме листа-лявата част стига до половината, дясната също и слагаме малко масло, да се хванат краищата. След това, на другите краища слагаме по няколко капки. Прегъваме по няколко сантиметра отгоре към средата и отдолу към средата. /На снимката ще ви стане ясно, като видите, как трябва да е сгъването/.
Печем на загрят сач,първо  със прегънатото надолу, после от другата страна. /на другата снимка ще видите/.
След като са готови, започваме да правим това, с което се полива всяка една от Гюзлемите.
Слагаме да заври вода и добавяме олио, след което кипва за няколко минути,сваляме и поливаме с това всяка една гюзлема.



# 589
  • Мнения: 2 673
Закуска с арабски питки
Продукти :
яйца - 3 бр., сол, черен пипер - 1 щипка смлян, краве масло - 1 с.л., арабски питки - 3 бр., пуешка шунка, кашкавал - настърган, домати - 1 бр.
Приготвяне :
В купа се разбиват трите яйца с малко сол и черен пипер. Половината от сместа се изсипва в тиган със сгорещеното краве масло. Върху яйчената смес се поставя една арабска питка, отгоре и се подреждат тънко нарязана пуешка шунка или друг вид колбас. Върху него се настъргва кашкавал, след което се поставя втората питка. Върху нея се нареждат нарязани шайби домат, отгоре настърган кашкавал и следва третата питка. Завършва се с останалата яйчена смес. Тиганът се похлупва с капак, за да се запази топлината. След минута-две плоските питки се обръщат и се готвят още малко под капак. Закуската с арабски питки се сервира топла.

# 590
  • Мнения: 10
Чеснови питки с масло, чесън и шарена сол! 350гр.брашно, 220мл.мляко,ч.л.сол, ч.л.захар, 7гр. мая, с.л.зехтин и едно яйце. Замесих тесто, оставих да втаса дакото си удвои обема, разделих на 10 топчета, сложих вътре сирене и оставих пак да втасат докато приготвя маслото и чесъна! За мазане отгоре две скилидки чесън пресован, една супена лъжица масло, една чаена лъжица шарена сол и малко олио! Пекох питките за 15 минути във загрята фурна на 220градуса. После ги намазах с разтопеното масло с чесън и шарена сол, оставих да се пекат за още две минути и резултатът е повече от добър!

Последна редакция: сб, 22 апр 2023, 20:16 от АдиМехмедова

# 591
  • у нас
  • Мнения: 5 732
Любими семейни закуски - на Великден - козунак, яйца и кисело мляко. През останалото време - палачинки, пържени филийки, мъфини със сирене President и филийки със яйца и сирене President.

# 592
  • Мнения: 1 060
Любима закуска на моето семейство е препечена филийка с масло и сирене и доматче.Едва ли има някой,който не знае как се прави 😂 Просто слагам снимка от хладилника 🥰

# 593
  • Мнения: 123
Една от любимите ми семейни закуски
Банички на балончета 😇👶😇
Продукти:
360 гр. кори за баница (най-добре турски, от триъгълните)
200 гр. сирене (President използваме)2 яйца,30 гр. масло за намазване,1 с.л. олио за пържене
Приготвяне:
Разбийте яйцата в дълбока купа. Натрошете сиренето и разбъркайте добре.Отворете корите (в рецептата са използвани специални турски фини кори с триъгълна форма), вземете един лист, намажете с масло и сложете малко пълнеж върху широката част. Сгънете краищата навътре и навийте на руло към острата част. Ако нямате триъгълни кори, използвайте половината от 1 правоъгълна кора - сложете от плънката в тесния край и навийте на руло.
Оформете всички листове по същия начин. Ако обичате по-големи и плътни банички, вземайте по 2 листа кори за руло.Ако са направени от един лист, те са хрупкави и се топят в устата ви.
Загрейте тиган с малко олио и изпържете баничките до красив златист цвят. При пържене образуват мехурчета.

# 594
  • Sofia
  • Мнения: 1 059
Една от любимите ни закуски са катмите. Наред с палачинки, пържени филии, добруджанки, мекици, бухти и други.
Катмите не са от моя край. От едната баба на съпруга ми знам рецептата от Странджанския край. По принцип се правят на сач, но може и на тефлонов тиган или ако имате от старите котлони на плочата на котлона, предварително измита.
За сместа, като за палачинки е, но разликата е, че се слага 1с.л. сол
Та така:
1 яйце, вода, 1с.л.сол, брашно и мая 1 пак. суха 7 гр или един бакпулвер, ако не искате да чакате да втасва. Забърква се рядко тесто като за палачинки. От бакпулвера или маята става на мехурчета и се сгъстява малко.
Включва се котлона на три от 9 степени. Слага се тигана.
Намазва се с парче сланина и се разлива сместта като за палачинка. Става цялата на дупки. Като се запече от едната страна се обръща. Така всички катми. Преди всяка мажем със сланина.
Като станат готови се разтопява в малка купичка или тиганче много масло и се натрошава вътре сирене.
Слага се в центъра на масата. До него чинията с катмите.
Всеки взема катма слага я на дланта си и я навива на руло, къса в средата и топи в маслото със сирене и яде.
Много вкусно.
Когато отидем на гости ме карат за закуска да им направя катми.

# 595
  • Мнения: X
Мекици.
Разбиваме добре 2 яйца, прибавяме последователно 250 г. кисело мляко, в което сме разтворили половин лъжичка сода, 500 г. брашно и щипка сол, като бием непрекъснато сместа. Прибавяме след това 1 чаша хладка вода и продължаваме да бием сместа, докато почне да пуска мехури; оставяме я да почива половин час, след което пържим мекиците в обилно и силно сгорещена мазнина. Ръсим ги с пудра захар, докато са още горещи.

# 596
  • Мнения: 32
Оризови банички

Необходими продукти:
10 броя оризови кори
200 г краве сирене
3 яйца
сух розмарин
масло

Начин на приготвяне:   
Разбийте с вилица яйцата, прибавете натрошеното сирене и натрошен розмарин.
В тава с вода потопете оризова кора за секунди, сложете я в голяма чиния, разпределете плънката, навийте на руло, увийте като “охлюв” и поставете в намазнена тава. По същия начин процедирайте и с другите кори. Сложете върху всяко по малко парченце масло.
Печете в предварително загрята на 180◦C фурна до получаване на златист загар.

# 597
  • Мнения: 89
СПАНАК БЮРЕК С КОРИ ЗА БАНИЦА
Необходими продукти:
1 пакет кори за баница Фамилия
За намазване на корите:
250 мл прясно мляко
2 яйца
1/2 чаена чаша олио
1 бакпулвер
За пълнежа:
1/2 кг пресен спанак
1 връзка пресен лук
200 гр  сирене
1 кафена чаша зехтин или олио
черен пипер, червен пипер, сол
За отгоре:
2 супени лъжици олио
1 жълтък
1 супена лъжица краве масло на парченца
1 пак. Сусам
ПРИГОТВЯНЕ:
Запържете лука в зехтина (или олиото) и добавете измития, отцеден и накъсан спанак.
Сотирайте 4 минути, добавете солта и подправките, разбъркайте и дръпнете от котлона.
Оставете спанака да изстива.
В купа разбъркайте яйцата, прясното мляко, бакпулвера и олиото.
В намазнена тава разстелете две от корите и ги намажете с млечен сос, а между тях с олио, отгоре разстелете още две кори, пак ги намажете с млечен сос и разпределете от спанака, и така през четири кори, които мажете с млечния сос (между тях с олио), разстилате спаначния пълнеж, като завършвате с последните две кори.
Намажете отгоре с жълтък и Олио. Порасете със сусам.
Нарежете на квадратни парчета.
Върху всяко парче сложете по бучка краве масло.
 Пече се в загрята на 200 градуса фурна до готовност.

# 598
  • Мнения: 32
Вита баница с дърпани кори

Необходими продукти:
500 г брашно
250 мл вода
50 г квас
350 г краве саламурено сирене
1 ч.л. сол
50 мл олио

Начин на приготвяне:   
Омесете гладко тесто от брашното, водата, кваса, солта и 3 с.л. олио. Оставете го в купа, покрито с фолио за свежо съхранение за около 30 минути. Разделете го на 3 питчици, намажете ги с олио и ги оставете да се отпуснат за 10 минути. Намажете плота хубаво с олио и дърпайки тестото го оформете на тънка кора. Намажете с олио и поръсете с натрошено сирене. Навийте на руло, като внимавате да не стягате, а само замятате. Увийте като “охлюв” и поставете в намазнена тава. По същия начин процедирайте и с другите две питчици.
Печете в предварително загрята на 180◦C фурна.

# 599
  • Мнения: 1 039
Охлювчета със  сирене Président  и масло

Необходими продукти:
500 г брашно и още малко за доомесване
300 мл хладко прясно мляко
2-3 с.л. кисело мляко
1 пак. суха мая
1 ч.л. сол
1 ч.л. захар
40 гр меко масло

За плънката:
200 г краве сирене Président
1 яйце* по желание
60 г масло
петък, 21 септември 2018 г.
Милинки като от закусвалня / Bakery Style Milinki


Доста пъти съм правила тези милинки, но или снимките няма да ми харесат, или рецептата не е точно тази, която искам, или пък са ми ги изяли преди да се докопам до тях.

Ще кажете - милинки кат` милинки, какво пък толкова? И ще сбъркате като да си направите кола маска на мустаците преди снимка за паспорт. Тези милинки са знакови за моя Благоевград, защото едва ли има безпаметна запивка в клуб Underground без някой да отскочи за милинки до съседната закусвалня. На опашката за милинки можеш да наблюдаваш три етапа на връзка между пияни хора. От свалка ( Ами аз ще си хапна от твоята), до сериозна дългогодишна връзка ( Вземи една за мене, за Иван и Нели, ама милоо... на моята на слагай шарана сол), до последен статии - скандаУ (Защо взе последната милинка. Винаги така правиш. Ей, затова няма да остана с тебе! )



Милинките са си класика за българина, като повечето тестени изделия. И аз съм израснала с тях и като гледам ще си остарея с тях. Затова и реших, че добре да си ги усъвършенствам и да създам онзи така любим вкус от детството, тийнейджърството и сегашното възръствуване, което е по-скоро етапът "И аз не знам какво правя, но се преструвам, че знам".




Любимите ми милинки от закусвалня са точно в тази форма, на цветенце, като може да си откъсваш по топченце едно по едно и е идеална за споделяне. Освен вкусна заливка, милинката завършва с поръска от едра морска сол - съвсем скромно, да не се стряскате.
Направих ги в алуминиеви формички за еднократна употреба, които се продават в почти всеки магазин за левче, като по-долу съм описала диаметъра на съдчето. Ако ползвате по-големия размер, намалете бройката.



И защото знам, че ни предстои по-дълъг уикенд, споделям рецептата с вас днес, пък да си я приготвите още утре или вдругиден. Насладете се на невероятен вкус с тази много лесна рецепта. Ето я и нея:

Необходими продукти:
500 г брашно София мел Класик ( плюс за доомесване)
300 мл вода/ прясно мляко ( леко хладки)
2-3 с.л. кисело мляко
1 пак. суха мая
1 ч.л. сол
1 ч.л. захар
40 мл олио

За заливката:
150 г кисело мляко
200 г краве сирене
1 яйце* по желание
60 г масло
1 с.л. брашно
морска сол

Започваме с приготвянето на тестото. Слагаме две-трети от брашното в купа и правим кладенче в средата. Изсипваме останалите съставки. Започваме постепенно да прибавяме от останалото брашно, докато стане меко, нелеп нещо тесто. Може да добавите повече мляко, ако е необходимо да получите тази консистенция.Прехвърляме го в намаслена с олио купа и го покриваме с памучна кърпа/ стреч фолио.
След като тестото втаса, го прехвърляме на леко намаслен плот и го разделяме на топчета.
Всяко топче разстилам и мажа с меко масло и ръся сирене. Редим едно до друго и втасва отново. Печем на 170 градуса за 30 тин минути

Общи условия

Активация на акаунт