Щадящ маникюр при тийнейджър

  • 3 160
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 842
Съгласна съм ,че е рано за 16год.Но не е само от липса на работа,моите нокти се цепеха хоризонтално до месото и беше много болезнено.С този гел се родих! Доизгражда се нокът само първия път,после той си израства отдолу и само се укрепва с гел естетствения нокът.Сега вече ако искаш дълги вещерски нокти...

# 16
  • Мнения: 1 278
Да, щях да се допълня, че го разбирам само за хора със сериозни дефекти или деформации някакви. Но от онези дългите вещерски нокти направо ме е гнус, не знам как и защо хората си ги правят, аз като видя такива, стоя далеч от собственичката им. Да ме извиняват всички притежателки на такива тук.
И за да не наспамваме темата на авторката, бих я посъветвала да убеди дъщеря си да си държи ноктите къси, щом й се чупят, и само от време на време да ги лакира.

# 17
  • Мнения: 2 649
След едногодишно системно слагане на гел лак, който стриктно беше сменян на 20 дена, още не мога да си оправя ноктите. Много се цепят, много са тънки и съм убедена, че за това допринесе професионалния маникюр. Гел лака е за изключително твърди нокти. За млад човек  даже смятам, че е вредно. Още от сега да си съсипва ръцете с агресивни химикали и инструменти. Самата процедура е брутална - изпиляване, обезмасляване на плочката, печене с  ултравиолетови лъчи...Да не споменавам изграждането с акрил и други полимери.
Ноктите могат да изглеждат добре ако са оформени и къси, лакирани с обикновен лак.
Да се допълня - няма гел лак, който да изглежда добре след втората седмица. Кой каквото ще да казва, маникюр на повече от десет дена вече е компромис. Освен това услугата е скъпа - 35-40 лв през 20 дена ... айде, няма нужда. Бих го оправдала като необходим разход само при хора с дефекти. Виж, педикюра е друга работа, особено лятото. Апаратният педикюр имам предвид, не просто да си лакираш ноктите на краката.

Последна редакция: чт, 23 мар 2023, 22:38 от мекичка*

# 18
  • Мнения: 2 352
Много зависи кой ти прави маникюра. Аз от много години ходя, сменила съм няколко. Има такива, които трябва да им е забранено да работят. Препиляват и става кошмар. Правила съм няколко пъти почивки. Отивам да ми свалят лака и изобщо не са ми толкова меки ноктите. Съвсем нормални са.
Като тинейджърка имах ужасни нокти. Изключително тънки и цепещи се. Мацах се вкъщи, ноктите ми пожълтяваха. Положението беше трагично.

# 19
  • Мнения: 6 788
Качеството и здравето имат цена. Това, което можете да направите е да я заведете при добър маникюрист, който работи с качествени материали и лакове. Да разкара боклуците от ноктите й и да се погрижи за нейната нокътна плочка. С добра каучукова база, само с лак, без тъпотии като изграждане. Защо изгражда, за да има огромна дължина, най-вероятно, не за друго. Обаче тези лапешки истроии след време ще си пати.

# 20
  • Мнения: 206
А защо не инвестира в полезни умения? Братовчедка ми имаше същата дилема, т.к. искаше дълги ноктопластики, а е тийнейджърка и парите не стигат. Записа курс за маникюристка и сега си прави маникюра сама, а лятото даже поработи по морето. Да, курсът е по-скъпичък от 4 маникюра, но има ли нужда да обяснявам защо си заслужава?

Давам ви съвет, който може да ви се стори малко рязък, но мисля, че е добре тийнейджърите отрано да се научат да балансират между желанията си и реалността. Не казвам да не й "давате" да има маникюр, напротив. Нека се научи, че решението не винаги е мама и татко да платят от по-скъпото. А ако прецени, че не й е интересно да се занимава, може би маникюрите не са толкова важни за нея и може и без тях.

# 21
  • Мнения: 4 705
Акрил, изграждане и пилене е съсипващо за много нокти, а е възможно да попадне на толкова кофти маникюрист, че година и повече да не може да си оправи ноктите. Приятелка си съсипа маникюра и две години го оправяше от калпаво правене, и то при уж скъпа професионалистка.

Отделно, че в съмнителни салони освен чисто естетически поражения могат да докарат и здравословни проблеми - гъбички, хепатит.

Има витамини и специални масла за укрепване на ноктите. Трябва да се ползват редовно и ефектът е след поне месец, но е траен и си заслужава. А и ако си прави просто обикновен маникюр у дома, може да си сменя лака по-често, да се занимава да си прави рисунки и пр.

Мисля, че идеята за курсове е добра, като види "отвътре" какво се прави, да си прецени иска ли го на своите нокти и има ли нужда.

# 22
  • Мнения: 7 423
Защо й е на една 15 годишна ученичка гел и дълъг маникюр?

# 23
  • София
  • Мнения: 273
Когато я заведох за пръв път,беше при моята маникюристка.Направи и много стилен маникюр в млечен цвят.Дори ми се похвали,че учителката и направила комплимент.Но за съжаление всички приятелки и съученички носят дълги нокти и тя не може да е по-различна.
Mei Mei,точно това  предложих:да и направят дължина и после само да се укрепва с гел.Тя обаче си мисли,че като и залепят тези грозни нокти и е връх:rage:

# 24
  • Мнения: 4 705
Можете тактично да предложите някой и друг линк с модните тенденции - дългите и ярки нокти вече не са модерни. И снимки с ноктите на някоя публична личност, която харесва - певица, инфлуенсър, модел...
Спомням си, че в тийн-годините ми приятелките ми още ходеха лакирани с убийствените перлено-бабешки или червени лакове на майките си, с дълги нокти. Един ден прочетох в любимото ми списание, че е модерно да имаш къси нокти с различен цвят на всеки пръст и така се появих още на другия ден. Оттогава си поддържам маникюр, но не понасям дълги нокти.

https://webcafe.bg/tialoto/manikyurat-na-bogatoto-momiche-i-osht … te-za-2023-a.html

# 25
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Изграждане не съм правила, но от години си ходя с дълги нокти. Единствените проблеми, които съм имала с гел-лакове, са били с китайски такива, в началото. Тогава взеха да ми се цепят ноктите и да се чупят, отне 2-3 месеца да порастнат наново и да се възстановят.

Съветвам ви да  подарите лампа за гел лак и основния комплект с база и топ лак, заедно с един цвят. После малко по малко ще допълва цветовете.

Моите нокти, ако ги оставя дълги и без гел-лак, също започват да се чупят, а не са чупливи попринцип, но с гел-лака си държат дълго. Растат ми бързо и ги подменям цветово на 2 седмици.

Последно купих УВ лампа за майка ми от Амазон за Коледа - беше 15-тина евро. Комплект база, топ и праймър или гел за кожички, струва около 30 евро. Останалото са материали, които аз си купих от Джъмбо - пиличката, нещо, с което да се маха старият лак (пак ползвам инструмент за нокти от Джъмбо), щипчиците за почистване и тампончета за грим, за нанасяне на лакочистителя - всичко това е под 10 лв. Пиличката е около 2-3 лв, на 2-3 години се изтъпява и я сменям... Лакочистител за гел-лек си взех от SNB (българска фирма с български сайт, от него останах страшно доволна и не съм сменяла).

Наистина в началото ще ви е една идейка по-скъпо, но хем ще се научи да го прави сама, хем ще си тества техники, ще могат да си разменят и цветове с приятелки, а и за в бъдеше си спестява един немалък разход...  Но съветът ми наистина е да не взимате китайски лакове... Сигурно има и хубави, но 2 марки опитах и бяха пълен боклук...

Подарявала съм и на приятелка такъв стартов комплект, събран от мен и момичето се чудеше как не е започнала по-рано, толкова повече й издържал маникюрът...

А лаковете - те не изсъхват. Първите ми вече направиха едно 4 години, няма нито един изсъхнал.

# 26
  • Мнения: X
Ох, не искам да се заяждам, но не мога да се сдържа. Разбирам, че парите са тема, но как може да учите детето си, че е нормално да е с гел или акрил по 2 месеца?! А вие как ходите така? Като изключим потресаващата оптика на толкова израсли нокти, не са ли ви ясни рисковете?

Аз на ваше място бих си набавила комплект за маникюр вкъщи или бих се лакирала с обикновен лак. Искат се малко упражнения, но ще се научите. Не е трудно да си правите ноктите вкъщи, ще се справите. Ще спестите много пари и ще имате поддържан маникюр. И можете да прекарвате това време заедно.

# 27
  • Мнения: 1 865
Защо й е на една 15 годишна ученичка гел и дълъг маникюр?

И аз това се чудя...
На тази възраст може да се лакира с обикновен лак сама или с приятелка, както сме правили всички. Като стане самостоятелна и започне работа ако иска да си слага гелове, изграждане и какво ли не.

# 28
  • Мнения: 3 792
Криси е написала 2 седмици, не 2 месеца.

Аз си купих комплект за dip powder и за първи път ги направих сама вкъщи миналата седмица. Аз съм с 2 леви ръце и въпреки това ми отне около 40 минути и държат вече седмица.

Хубавото на този метод е, че не се пече под лампа, фиксира се пудрата с активатор. Като за първи път пробвах с нюд цвят, ако объркам да не си личи много, но изглеждат добре.
Моите нокти са меки и тънки и се чупят много, не е възможно да ползвам само лак и да изглеждат добре. Гел повече не искам, така че това е едно добро решение.

# 29
  • Мнения: X
Не Криси, авторката говори за носене на маникюри по месец-два - щяло да е по-скъпо другаде евентуално, но се избивало, защото го носиш толкова дълго. Иначе за мен израсли нокти, както и излющени такива са ужасно грозни и изглеждат много неподдържано. Направо не разбирам защо изобщо някой ще ходи на маникюр, ако няма да го сменя редовно. Уж да се поддържаме, но всъщност изглежда неподдържано.

А човек може просто да прави всичко това вкъщи, ако не може да си го позволи и това наистина не е скъпо. Освен това е по-удобно, губи се по-малко време и в много случаи е не по-зле отколкото при “професионалистки”.

Общи условия

Активация на акаунт