Рим - 26 тема

  • 40 509
  • 741
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 449
Малко страничен въпрос, но мога ли да направя резервация през букинг с ДЕБИТНА карта? Ако не спешно да ходя да си вадя кредитна...

# 31
  • Мнения: 22 457
Малко страничен въпрос, но мога ли да направя резервация през букинг с ДЕБИТНА карта? Ако не спешно да ходя да си вадя кредитна...

Може няма никакъв проблем.

# 32
  • Мнения: 2 896
Не препоръчвам идеята за безплатен вход във Ватиканските музеи. Вярно, че споменът ми е последно от началото на февруари 2018 г., но опашката се виеше почти до площад Св. Петър, като беше с по 6-7 човека на ред, и това още преди 10 ч. сутринта. Който е ходил, знае за каква дължина става въпрос. Едва ли сега има много по-малко хора.

# 33
  • Мнения: 7 640
Питане относно Ватиканските музеи- с какво друго препоръчвате да комбинирам този ден, за да не се скапем тотално?

Последна редакция: пн, 03 апр 2023, 15:33 от PolarFox

# 34
  • София
  • Мнения: 2 073
С нищо. Базиликата и музеите са достатъчни да наситят и сетивата и ума с наслада. В музеите часове може да се прекарат.
Иначе в непосредствена близост са замъка Сант Анджело и музея Leonardo Da Vinci Experience.

# 35
  • Мнения: 7 640
С нищо. Базиликата и музеите са достатъчни да наситят и сетивата и ума с наслада. В музеите часове може да се прекарат.
Иначе в непосредствена близост са замъка Сант Анджело и музея Leonardo Da Vinci Experience.

така си и мислех. Hands Thumbsup
Чудех се извън Ватикана къде лежерно да се помотаем, да похапнем, някоя площадна забележителност или фонтан да видим. Едва ли ще хвана метрото към хотела, но знам ли..

# 36
  • Луната
  • Мнения: 3 211
С нищо. Базиликата и музеите са достатъчни да наситят и сетивата и ума с наслада. В музеите часове може да се прекарат.
Иначе в непосредствена близост са замъка Сант Анджело и музея Leonardo Da Vinci Experience.

така си и мислех. Hands Thumbsup
Чудех се извън Ватикана къде лежерно да се помотаем, да похапнем, някоя площадна забележителност или фонтан да видим. Едва ли ще хвана метрото към хотела, но знам ли..
През моста на Сант Анджело близо е площад Навона

# 37
  • Мнения: 79
Здравейте, имам няколко бързи въпроса:
Отделно ли се купуват билети за Базиликата Св. Петър и Ватиканските музеи + Сикстинската капела?
В официалния сайт на Ватикана пише, че са продадени, за датите които искам, а през getyourguide има доста свободни часове - това нормално ли е?
За колизеума и Бургезе е по-добре рома пас, нали?
Благодаря!

# 38
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Здравейте, имам няколко бързи въпроса:
Отделно ли се купуват билети за Базиликата Св. Петър и Ватиканските музеи + Сикстинската капела?
В официалния сайт на Ватикана пише, че са продадени, за датите които искам, а през getyourguide има доста свободни часове - това нормално ли е?
За колизеума и Бургезе е по-добре рома пас, нали?
Благодаря!
Базиликата Св. Петър е безплатна, а качването на купола се плаща. Може на място да се купят билети
Сикстинската капела е във Ватиканските музеи билета е един
 За колизеума и Бургезе е по-добре рома пас, нали? ако ще ползвате и транспорт да, но за Галерия Бургезе се иска предварителна резервация

# 39
  • Мнения: 79
Здравейте, имам няколко бързи въпроса:
Отделно ли се купуват билети за Базиликата Св. Петър и Ватиканските музеи + Сикстинската капела?
В официалния сайт на Ватикана пише, че са продадени, за датите които искам, а през getyourguide има доста свободни часове - това нормално ли е?
За колизеума и Бургезе е по-добре рома пас, нали?
Благодаря!
Базиликата Св. Петър е безплатна, а качването на купола се плаща. Може на място да се купят билети
Сикстинската капела е във Ватиканските музеи билета е един
 За колизеума и Бургезе е по-добре рома пас, нали? ако ще ползвате и транспорт да, но за Галерия Бургезе се иска предварителна резервация

Много благодаря за бързия отговор!
А това, че билетите в официалния сайт на Ватиканските музеи са изчерпани, а в getyourguide има за почти всички часове нармално ли е? От там ли да купя? Или е възможно от официалния сайт да пуснат пак?

# 40
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Скрит текст:
Здравейте, имам няколко бързи въпроса:
Отделно ли се купуват билети за Базиликата Св. Петър и Ватиканските музеи + Сикстинската капела?
В официалния сайт на Ватикана пише, че са продадени, за датите които искам, а през getyourguide има доста свободни часове - това нормално ли е?
За колизеума и Бургезе е по-добре рома пас, нали?
Благодаря!
Базиликата Св. Петър е безплатна, а качването на купола се плаща. Може на място да се купят билети
Сикстинската капела е във Ватиканските музеи билета е един
 За колизеума и Бургезе е по-добре рома пас, нали? ако ще ползвате и транспорт да, но за Галерия Бургезе се иска предварителна резервация
Много благодаря за бързия отговор!
А това, че билетите в официалния сайт на Ватиканските музеи са изчерпани, а в getyourguide има за почти всички часове нармално ли е? От там ли да купя? Или е възможно от официалния сайт да пуснат пак?
Не съм купувала отдавна онлай за там. И не мога да кажа.
Голяма ли е рразликата в цената?
Но нещо имам спомен, че можеше да се променя 1 път безплатно датата  т.е. ако купите билети, които има налични и после да се промени датата. Аз съм го правила, но това беше 2016 година. Сега може да не е така.

# 41
  • София
  • Мнения: 427
Рим отново е прекрасен. Simple Smile Слънчево е. Nature High Brightness Настанихме се точно срещу Операта, много сме доволни.
Знам, че в миналата тема пишеше какво ще е затворено по техния Великден, но не го намерих. Някой има ли спомен?

# 42
  • Мнения: 56
Здравейте , надявам се на отговор на следният ми въпрос - имаме закупени  билети за 19  май за Рим , но в сайта за стачките , виждам  обявена такава - не мога точно да разбера каква е, но е 24 часова и национална. Това трябва ли да ме притеснява и отсега да предприемам някакви действия или търпи промяна и да чакам ?Какво може да се случи? Благодаря сърдечно на тези които отделят  време да ми отговарят !

# 43
  • Мнения: 147
Здравейте ,  плануваме кратка екскурзия до Рим в средата на май. За жалост повечето места за отсядане през букинг са заети или на доста високи цени. В кой друг сайт мога да потърся подходящи В&В, апартаменти, или хотел на горе долу нормална цена. Какво е мнението ви за Хотел Ромулус в Рим? Далече е от центъра и летище Фуимичино на което летим, но пък на пръв поглед има добра връзка с градския транспорт. Така ли е в действителносг? Благодаря на всички, темата е много полезна

# 44
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Здравейте , надявам се на отговор на следният ми въпрос - имаме закупени  билети за 19  май за Рим , но в сайта за стачките , виждам  обявена такава - не мога точно да разбера каква е, но е 24 часова и национална. Това трябва ли да ме притеснява и отсега да предприемам някакви действия или търпи промяна и да чакам ?Какво може да се случи? Благодаря сърдечно на тези които отделят  време да ми отговарят !
Изчакайте авиокомпанията, с която летите да Ви уведоми дали ще анулира полета, дали ще промени деня. Моят съвет в такъв случай е да резервирате хотел с право на безплатна отмяна и да се въздържате от купуване на билети за забележителностите.

Общи условия

Активация на акаунт