Рим - 26 тема

  • 40 687
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 22 475
Скрит текст:
Благодаря ви за отзивите! Ще ревизирам втория ден Simple Smile
Essential Би ли споделила коя тратория визираш Simple Smile Днес-утре искам да букна и за хапване, ако има възможност.

Ето това е
https://app.resmio.com/trattoria-vecchia-roma/widget?fbclid=PAAa … gQTZNz3c8Dr39Ub-8

Задължително резервация, защото вечер е ужас и може да чакате доста за място.
Попитайте за сервитьорката,  невероятна е.
Има ли определено време за консумация?Гледам че часовете са през 30 минути?

Не, няма определено време, стоите си колкото искате.

# 706
  • Мнения: 4 624
Ние приключихме с нашето посещение в Рим и останахме доста доволни.

Ако някой като мен се е чудил дали купуването на билети от tiqets не е скам, мога да потвърдя, че взех оттам всички билети за забележителностите и цялата огранизацията мина безпроблемно. За Ватикана имахме skip the line и влезнахме за има няма 10 минути докато се виеше брутална опашка за вземане на билети.

Само за три дни бяхме, но като че ли си ни бяха тамън. Може би ако бяхме за 4 щяхме да видим зоопарка и да се разходим из цялата Ватикана, но все пак сме си доволни.

Мога да препоръчам местенце за спане, между Ватикана и Трастевере. Тихо и спокойно, може би все пак щеше да е добре да сме от другата страна на реката, но и така беше супер. Мястото е това https://www.booking.com/Share-Ua0NWF всеки ден се чистеше и цената ми се стори прилична - 500лв за три нощувки за двама човека беше. Като цяло се придвижвахме пеша, но на връщане си хващахме рейса до хотела, че си идваше доста път пеш наобратно.

Първия ден като пристигнахме основно си се разхождахме, минахме през Трастевере, видяхме Колизеума отвън, Форума, фонтана Треви и вечеряхме в много симпатично и евтино ресторантче La Forchetta d´Oro - пастата беше 7 евро и супер вкусна. Ядох Карбонара и много ми хареса.

Втория ден бяхме във Вила Боргезе и там си изкарахме по-голямата част от деня. Сутринта бяхме в Пантеона. Бяхме и до музея на Леонардо Да Винчи, Вила Медичи, Испанските стълби.

Третия ден бяхме във Ватиканските музеи и Систинската капела. Нещо се омотахме и излезнахме вместо да видим базиликата на Св. Петър и не ни се влизаше обратно. Направо ни се зави свят от толкова стенописи, скулптури и всякакво изкуство. Пак доста обиколихме улиците и имаше места, при които почти нямаше хора и други, където ми се струваше, че цял Рим е там. Имаше и приятна коледна украса, времето не беше много студено.

Единствено не ми хареса, че имаше много съмнителни типове, особено около Термини, но и като цяло бяха навсякъде. Вечер не се чувствах много спокойна и не сме стояли до късно навън. Иначе си изкарахме супер.

Последна редакция: сб, 30 дек 2023, 16:46 от Уейв

# 707
  • Мнения: 85
И аз в началото на декември посетих отново любимия град. Но сигурно чак след празниците ще споделя впечатления, че малко съм заета, а и все съм многословна. А сега  пожелавам на всички ,които четат и споделят в тази прекрасна тема един хубав празник и успешна Нова 2024 година!

# 708
  • Русе
  • Мнения: 1 523
Започнах да организирам пътуване за м.септември. Иска ми се да изкараме 3 дни в Рим и после да разгледаме Флоренция. Препоръчаха ми да хванем влака стрела от Рим за Флоренция. От гара Термини ли се хваща този влак, изобщо ако някой го е използвал, може ли да каже има ли нещо особено?

# 709
  • София
  • Мнения: 3 090
Започнах да организирам пътуване за м.септември. Иска ми се да изкараме 3 дни в Рим и после да разгледаме Флоренция. Препоръчаха ми да хванем влака стрела от Рим за Флоренция. От гара Термини ли се хваща този влак, изобщо ако някой го е използвал, може ли да каже има ли нещо особено?

От Термини(Roma Termini) до Санта Мария Новела(Firenze S. M. Novella) във Флоренция трябва да търсите.
Билетите са с по-ниска цена в началото на пускането им.
Купуват се за точно определен влак и най-ниската тарифа не позволява промени.
Най-евтините са 12,90 евро, като за различни часове има различна цена - огледайте преди да купувате. Тази цена не се задържа много, после върви нагоре. За семейства с деца проверете дали не е по-изгодна самейна тарифа.

# 710
  • София
  • Мнения: 5 269
За месец септември още е много рано - не са отворени влаковете за продажба.
В допълнение : има 2 компании които предлагат високоскоростен превоз от Рим до Флоренция - Итало и Трениталия.
Итало при ранна резервация имат и цени от 9.90 евро.

# 711
  • Мнения: 22 475
Аз купувах за Итало билети около месец по рано и бяха ня 12.90, после скачат.
Наистина за септември е много рано за покупка.

# 712
  • Берлин
  • Мнения: 4 575
Здравейте и за много години!
Ще организирам 3-4 дни за мен, мама и племенника ми /12г./ за края на април. Аз съм била в Рим няколко пъти и по програмата нямам питания /засега/. Даже ще ползвам една готова от преди няколко години, сглобена и с помощ оттук. Разгледах хотели, ще резервирам тези дни. Не знам дали да купувам самолетните билети. Рано ли е? И имате ли поглид върху полетите на Wizz? Не съм ги ползвала никога,а се опитвам да напасна часовете ни горе-долу да ги посрещна на летището и да ги изпратя. Те от София, аз от Берлин летим. И още за стачките на 1 стр.пише,че са забранени от 26.04 до 2.05. Това актуално ли е? Благодаря

# 713
  • Milano
  • Мнения: 3 690
И още за стачките на 1 стр.пише,че са забранени от 26.04 до 2.05. Това актуално ли е? Благодаря

От 24.04 до 02.05.
25 април е празник.

Чл.8 от закона (написаното на 1-ва стр.):


# 714
  • Берлин
  • Мнения: 4 575
Благодаря много, Реджина

# 715
  • Мнения: 7
Здравейте,Планираме пътуване в Рим от 03.02 2024 до 06.02.2024 запазихме билети от Ryanair .Запазихме и нощувки 3 тук VIA OLBIA, 18, 00183, Italy!Взехме билети за Ватикана за 05.02.2024 със запазен час 11 от официалния сайт на Ватикана със аудио за тримата (2възрастни и детето ни на 12 г.).Хващане първата неделя от месеца мислим да се пробваме за Колизеума и всички други които можем да хванем безплатно доколкото ни стигне времето  .Много благодарности за мненията от форума ,но имам някой въпроси ако някой може конкретно да отговори ?
Мислим си да вземем карти за 72ч. Електронни за тримата пасват ни идеално кацаме в 10.40 и излитаме на 4 ден в 12 та ще се включим в тия часове .Но как се чекират през телефона в автобусите и в метрото тия карти?
Другия ми въпрос е нашите билети за Ватикана са електронни от техния сайт гледам че се говори за pass line билети ,нашите такива ли са като не пише никъде на тях и трябва ли да чакаме опашката?

# 716
  • Мнения: 22 475
rhokin@gmail.com, Рим се обикаля основно пеша.
Ако апартамента ви е далеч, че не гледах къде е ще ползвате два пъти със сигурност за деня, и евентуално още 2. Вижте дали си заслужава.

# 717
  • Мнения: 7
На 20 минути сме пеша от Колизеума.Ще преценя наистина дали е удачно да вземам 72 ч карти

# 718
  • София
  • Мнения: 1 726
rhokin@gmail.com, и аз съм запазила апартамент на същия адрес за нашето пътуване, което е от 19.02. и смятам, че картата за ГТ е оправдана, за да се пестят сили за разглеждане на забележителностите, а и за да можем бързо да се приберем за час-два почивка следобяд. Също така ще ползваме автобус и метро от и до летище Чампино ( летим с Уиз).

Последна редакция: ср, 03 яну 2024, 11:48 от миленка_д

# 719
  • Мнения: 699
На 20 минути сме пеша от Колизеума.Ще преценя наистина дали е удачно да вземам 72 ч карти
Видях настаняването на картата , определено е далеч от централната част - Колизеума ви е най близкото място . Ще ползвате със сигурност транспорт до централна част и после навръщане също.

Общи условия

Активация на акаунт