Рим - 26 тема

  • 40 679
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Берлин
  • Мнения: 4 575
Муми, много благодаря за подробните разяснения за възможностите, предоставени на хора в не 100-процентово физическо здраве /мразя думата инвалид/. Мама е с над 80 процента. Не знам дали ще се възползваме и как технически да го направим. Пътуваме тя,аз и племенникът ми на 12. Знам, че за него почти всичко е безплатно, но дали ще минаваме тримата заедно през специалните гишета Flushed В листа са ни Ватиканските музеи, Колизеумът 3 в 1, Сан Анджело. За останалите места от програмата няма да купувам нищо предварително така или иначе. Не откривам обаче възможност на сайтовете за предварително купуване на билети за нашата конфигурация. Може би мейл да пиша, не знам. Притеснено ми е да нямам билети предварително /аз съм фен на детайлното планиране/ Smile  Ако някой има съвет в тази посока...
Сега ще проуча хотелите, набелязах няколко, но не съм резервирала. Довечера ще взема самолетните билети.

# 721
  • Мнения: 23
Здравейте, искам да посетя Рим, но никога не съм ходила, ако може бихте ли споделили мнение как е по-добре с туроператори или аз сама да си я организирам?

# 722
  • София
  • Мнения: 5 268
Здравейте, искам да посетя Рим, но никога не съм ходила, ако може бихте ли споделили мнение как е по-добре с туроператори или аз сама да си я организирам?
Принципно - сама.
Ако, обаче, имаш лоша ориентация, притеснения и страхове, то по-добре организирано.

# 723
  • Берлин
  • Мнения: 4 575
Пак аз. Какво представлява аудиенцията при папата? Не са актуализирани датите за тази година, но мисля,че ще имаме шанс за такава аудиенция. С търсачката тук е кошмарно откриването на информация.
И ако имате имейлите на Ватиканските музеи и Колизеума,че имам питания,за които отговори в сайтовете не откривам.

# 724
  • Мнения: 11
Здравейте, може ли да ме посъветвате, понеже сега февруари месец ще пътуваме с мама за Рим, но полетът ни за връщане е в 06:50 сутринта, има ли някакъв удобен транспорт от центъра на Рим, който да не е много скъп и по възможност без измамници. Четох за Terravision, разбрах че правят и ранни курсове, някой дали ги е използвал наскоро и има ли добро мнение за тях?
Благодаря!

# 725
  • София
  • Мнения: 641
Пак аз. Какво представлява аудиенцията при папата? Не са актуализирани датите за тази година, но мисля,че ще имаме шанс за такава аудиенция. С търсачката тук е кошмарно откриването на информация.
И ако имате имейлите на Ватиканските музеи и Колизеума,че имам питания,за които отговори в сайтовете не откривам.

Има два вида - едните са на площада, а другите са в зала - за тях е с покана, която е безплатна и се взима като се пусне мейл до Ватикана. Някъде по-напред в темата бях пуснала линковете.

Здравейте, може ли да ме посъветвате, понеже сега февруари месец ще пътуваме с мама за Рим, но полетът ни за връщане е в 06:50 сутринта, има ли някакъв удобен транспорт от центъра на Рим, който да не е много скъп и по възможност без измамници. Четох за Terravision, разбрах че правят и ранни курсове, някой дали ги е използвал наскоро и има ли добро мнение за тях?
Благодаря!

Аз съм ги ползвала за ранни полети, тръгват от Термини, не помня дали имаха и други спирки. Заради ранните полети и това, че шатълите тръгват от Термини, обикновено си взимах хотел в района. Най-добре погледни на сайта на летището какви са опциите за стигане до него - обикновено са описани и шатълите и можеш да видиш разписанието. И сметни дали ще ти излезе ОК с шатъл или с такси (особено ако сте на Чампино).

# 726
  • Мнения: 2 044
На първа страница е описано от къде се вземат поканите и не е само с имейл до Ватикана. Отделно, че никой не ги иска тези покани вече, освен за някои по-важни меси.

# 727
  • Мнения: 858
С риск да обидя някой, как успявате да видите Рим за 3дни?А досега съм била в Рим 4 пъти - над 25 дни ( преди  ковид времената, винаги самоорганизирано, за да  не завися от настроенията на разни хора ) и до момента не съм успяла всичко да видя, а както казва баща ми " в Рим по история стъпваш". Същото за ватиканските музеи за 3 часа!? Че аз само в Сикстинската капела стоях над 1час! Просто изкуството емоционално те удря не с юмрук, ами с бухалка....  По горе една дама се двоумеше дали да си купи Roma pass карта- твърдо да - изплаща се с посещението на 2та безплатни музеи, за останалите също са много големи отстъпките + транспорта... За аудиенцията на папата - ходих на такава, година след избора му на месата на площада- тогава игла да хвърлиш нямаше място - пълно бе с правостоящи- а билетите взех от швейцарската гвардия.Мен лично не ме заинтригува, защото много време се губеше с превода на различните езици, но католиците бяха очаровани ...

# 728
  • София
  • Мнения: 5 268
Разковничето е във "всичко". Всичко интересно за теб, не е всичко интересно за мен 🙃 и оттам идват разликите.

# 729
  • Мнения: 858
Разковничето е във "всичко". Всичко интересно за теб, не е всичко интересно за мен 🙃 и оттам идват разликите.
така е права си - но все пак говорим за Рим, историята му е много дълга и включва етруски,, Римска империя, Ренесанс , забележете въобще не говоря за съвремие, но всеки с интересите си

# 730
  • Мнения: 22 475
tky, ами не го "виждаме", разглеждаме го.
Не всеки може да си позволи да стои месец, два, пет в Рим.
Отделно, всеки има различни интереси и разглежда и посещава различни места.
Има хора, които изобщо не се интересуват от изкуство и галерии и могат да разгледат и за няколко часа.
Други пък не ги вълнуват други неща.

# 731
  • Мнения: 3 895
Близо е до м-я Сан Джовани и мисля да ползваме метро и автобуси за придвижване......

Ех, утрепах се да търся в района, я го покажи! Преди години бяхме там и много ми хареса. Хем е жилищен район, да усетиш реалния живот, хем е хубав, добра свързаност с метрото, много магазини има, и за шопинг става, страхотен парк, в който има запазени значителни останки от Стените на Аврелиан, въобще е супер!
Ама много му е пораснала работата на този район. На парите, на които взех навремето триспален апартамент сега предлагат стая🙄
Да посетите Сан Джовани ин Латерано и Скала Санкта!

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 128
Аз пак с въпрос?
За посещение на Пантеона през уикенда е нужна резервация, безплатна е.
https://pantheon.cultura.gov.it/en

Все още валидно ли е това? Защото нещо не ми се отваря сайта на Пантеона, а по програма трябва в неделя да го разгледаме и да направя резервации явно трябва .
Благодаря, че помагате...

# 733
  • Мнения: 858
tky, ами не го "виждаме", разглеждаме го.
Не всеки може да си позволи да стои месец, два, пет в Рим.
Отделно, всеки има различни интереси и разглежда и посещава различни места.
Има хора, които изобщо не се интересуват от изкуство и галерии и могат да разгледат и за няколко часа.
Други пък не ги вълнуват други неща.
така е ...аз също не мога да си позволя да стоя месец - затова съм ходила няколко пъти..но за мен Рим е история затова зададох въпроса.. Както и да е . Сега е по лесно от всякога да се самоорганизираш , затовя ходете и се наслаждавайте на това което ще видите и посетите

# 734
  • София
  • Мнения: 1 726
evhen, заповядай с уговорката, че не е нищо специално. Реално избрах първото приемливо настаняване, като се надявам да не прекарваме много време вътре.

Общи условия

Активация на акаунт