Губи си ума?

  • 4 099
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 034
Здравейте, незнам как да кръстя темата, съжалявам. Леля ми си губи ума, знам ли. От вчера насам прави несвързани неща, уринира по стаите, ляга където свари. Питам я, как е, нещо боли ли я. Нищо и нямало. Незнаем към какъв лекар да се обърнем, буквално до онзи ден и нямаше нищо. Наскоро я изписаха от болница, лежа за цироза и херния, не и е правена операция. Съмнява ме, да не е от лекарствата. И все пак, какво да правим?

# 1
  • Мнения: 39 354
Смяна на лекарства, отключване на деменция, отключване на психично състояние..... Съвржете се с лекуващият и лекар и го попитайте.

# 2
  • Мнения: 1 034
Лекуващият, това ще рече този от болницата? Тъй като тя няма мисля личен лекар, на 63г е, ако е от значение.

# 3
  • Мнения: 39 354
Да. Точно той. Ако е така рязко за първи път е възможно да са я натъпкали с някакви лекарства.

# 4
  • Мнения: 1 034
Благодаря ти много! Да, за първи път се случва, нямаме болни от такива неща в семейството. Миналият четвъртък я изписаха, от вчера насам незнае какво прави. Усъмних се в лекарствата и казах да не и ги дават, нищо и нямаше, за първи път се сблъскваме с такова нещо.

# 5
  • Мнения: 39 354
Тия неща не питат.
Лекарствата все пак имат някакво действие. Така, че не изключвай и други възможности за съжаление. Но питай най добре.

# 6
  • Мнения: 3 207
Мисля, че всеки трябва да има личен лекар, тук можете да проверите ако знаете ЕГНто ѝ:

https://services.nhif.bg/references/gpSearch/generalPractitioner.xhtml

# 7
  • Мнения: 1 034
Да, разбира се. Работата е там, че личният и почина преди има няма 10 дни, затова още не сме я записали при друг.

# 8
  • Мнения: 3 207
Вижте и за някой психиатър, който да прави домашни посещения, той би трябвало да е компетентен да помогне.

# 9
  • Мнения: 1 009
Моят баща (74 г.) е така (и продължава) да е жив и здрав още. Пие едни силни хапчета за обезводняване, които ние му даваме повече или по малко в зависимост от състоянието му т.к. задържа вода 0 сърдечно болен е. Так ни каза лекарят да преценяваме, като почне да му се подуват ръцее, крака .. Обаче като го засилим лекарството (трифас) и започва това с инконтиненцията, не говори много свързано, не ни познава. Като го намалим/спрем, говори си нормално, решава кръстословици .. абе друг човек. Говорим за 1 месец засилено с лекарството, един - два без.

# 10
  • Мнения: X
Благодаря ти много! Да, за първи път се случва, нямаме болни от такива неща в семейството. Миналият четвъртък я изписаха, от вчера насам незнае какво прави. Усъмних се в лекарствата и казах да не и ги дават, нищо и нямаше, за първи път се сблъскваме с такова нещо.

Майката на приятелка беше точно така след изкаран ковид и престой в болница. Вероятно от лекарствата. Или истрес, не знам. Но не можеше да ходи, говореше несвързано, не помнеше коя е и други хора. Приготвяха се в хоспис да я водят, абсолютен инвалид. Нищо ѝ няма в момента. Ама абсолютно нищо. Все едно с магическа пръчка. А е доста по-възрастна. Към 70 - 75 е.
Нищо не са я лекували доколкото знам. Но помислете в тази посока. Какви лекарства са давани, знаете ли?

# 11
  • Мнения: 25 655
Починалият личен лекар трябва да има заместник. Намерете го и се свържете с него.
Също така питайте и лекуващия лекар относно лекарствата – ако е страничен ефект, би трябвало да знае. Но ако отрече, че е от тях, не е зле да потърсите друго мнение.
Най-малкото проверете лекарствата в интернет и прочетете внимателно за страничните ефекти. Ако трябва, помолете за смяната им с други препарати.

# 12
  • Мнения: 1 034
Обадихме се на лекуващият, каза че няма такива странични ефекти на медикаментите, които е предписал- отрече. Незнам какви са, довечера ще отида, защото съм с дете на 1г и 10м. А и няма кой да я наглежда, мъжа и освен да вземе болничен, незнам ще е много трудно всичко. Този Трифас 10мг и беше изписан, но го смениха с нещо друго. Знам, че едното лекарство е в кутия, като на Хомана и се разтваря точно, като нея. Странна работа, здрав, прав човек изведнъж да не знае какво прави. Преди малко бяха в нас, тя ляга по земята, ляга на двора, сяда, развява си гащите. Ужасно е. Ще викнем линейка най-вероятно.

# 13
  • Мнения: 39 354
Викай. Друг около теб възрастен няма ли?

# 14
  • Мнения: 1 034
Няма, чакам ММ да се върне от работа. Мъжа и, но той не вярва да е от лекарствата, а жената със всеки изминал момент губи разсъдъка си все повече.

Общи условия

Активация на акаунт