Бебешко вързопче щърка крие, през АПРИЛ за мен ще го развие!

  • 21 217
  • 298
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 161
Здравейте!
За бактериите....то техните бактерии не се свършиха Laughing,на мен всеки път ми откриват. Затова си купувам вече стерилни шишенца, а и това със "средната урина" съм го запомнила още от ученическите години.
ягодка, с риск да се повторя, има три варианта:1.Брак; 2. Нотариус, но прочетох доста във форума и се оказа, че не навсякъде се признава.....по-добре питай във болницата, където ще раждаш.Иначе всеки нотариус трябва да знае текста. 3.Вариант е, влизаш да раждаш и носиш със себе си личната карта на таткото,а той след като родиш трябва до изписването да се подпише в ЕСГРАОНа (благодаря на Ауа за поправката Grinning).
На мен ми е пълна каша за това майчинство и си уговорих среща с инспектор в НОИ,до другата седмица трябва да съм се срещнала и ще докладвам.
На мен май доста ми личи вече коремчето preggo. Ходя в едно училище да давам консултации един път в седмицата и преди Нова година никой не беше забеязал, а вчера всички бяха много изненадани, което много ме зарадва.
За количките: Някой чувал ли е нещо за Атланта 6 на Бертони newsm78. Вече втори път ходя да проверя дали не бъркам модела,защото никъде на намирам отзиви за тази количка.
Добре дошли на новите мами! welcome
Спокоен ден и дано слънчицето пак се покаже! Hug

# 31
  • Мнения: 3 091
Здравейте!
 Hug
Странно как държавата разбира насърчаването на раждаемостта с тази бумащина! добре, че имаме малко време - та счетоводителите да се информират какво трябва да се прави!
Аз ще започна да набавям документи отсега... Какви са тези седем документа, които трябва да се представят за отпуската по майчинство? Или бъркам нещо?

Аз съм на доста свободен работен режим и хич не искам да излизам в 45-дневния болничен, но доки каза, че било задължително... Май това ще стане през февруари Sad

Целувки на всички.

# 32
  • Мнения: 50
Здравейте,

аз за мойте болнични говорих със счетоводителката и тя ми каза че от мен иска само да й предоставя болничния и номера на сметката по която искам да ми се превеждат сумите. И тя каза за тези 7 декларации но ми каза че тя ще се разправя с тях и ще ги подава в НОИ. Аз нямам ангажимент с тези неща. И мисля че всички които са на трудов договор а не самоосигуряващи се би трябвало цялата бумащина и контакт с НОИ да се осъществява от счетоводителките на фирмите а не всеки сам. В краина сметка не могат да очакват всеки да разбира от тези неща и да се оправя сам.  Както май става ама Mr. Green

Да ви се похваля и аз  Simple Smile Вчера бях на преглед.
Потвърдиха пола Момиче Simple Smile (макар че доктора каза че винаги казва със сигурност 99% независимо колко пъти го види, но аз си знам че ще е момиче)
Тежи 1110 гр.
Различното беше че този път таткото беше с нас за първи път и доктора беше по свободен и ни направи направо цял ФМ заради него да види всичко. Като се почна от: бедрена кост, гръбначен стълб, бъбреци, диафрагма, сърцето с камерите и клапата даже видяхме как се отваря и затваря, стомах и т.н. органи всичко беше супер и ОК но таткото нищо не вдяна  Laughing Гледаше неразбиращо и се чудеше какво виждаме ние  newsm78
Но после заради него доктора започна да му показва по-ин=тересни неща. Видя много яно едното краче и както си седеше беба започна да го мърда все едно натиска педала на газта на колата - мъжът ми много се изкефи на това, така се разчувства, вика кола ще й купуваме  Flutter После видяхме много ясно лицето даже си отваряше и затваряше устата все едно искаше да ни каже нещо но док каза че поглъща течност така. Видяхме й устните - всичко е ОК няма заешка уста. И накрая разглеждахме пръстчетата на краката и ръцете и докато разглеждахме ръцете взе да си свива и разперва пръстчетата все едно ни маха за поздрав. Абе беше страшно вълнуващо, в смисъл бебто не е било чак толкова активно на прегледите а и сега много време и внимание ни отдели доки всичко траеше не по-малко от 1 час. А и в Торакс са купили по-нов и хубав ехограф и казвам ви толкова е ясно все едно си гледам на 3Д.

Извинявайте ако се отплеснах ама много ме развълнува този преглед и исках  да го споделя с Вас а и таткото така прие нещата че имам чувството че вече го приема по като реалност от преди.

Поздрави на всики  Wink 

# 33
  • Мнения: 485
Здравейте момичета и от мен.

Ягодка мъжът / казвам не бащата, закото по СК може да се припознае и чуждо дете/ има три начина да го направи:
- с писмено заявление, подадено пред длъжностното лице по гражданско състояние /прословутата служба ЕСГРАОН/
- с декларация с нотариално заверен подпис, пак подадена до същото длъжностно лице /Нотариусите имат бланки-образци/
- със заявление до длъжностното лице, но подадено чрез управителя на болничното заведение, където е родено детето.
Може да се припознае и само заченато, но неродено дете. Мисля, че имаше друга мама, която се притесняваше, че таткото ще бъде в чужбина по време на раждането. Няма пречки да попълни декларация пред Нотариус преди да замине зад граница. Няма пречки и впоследствие да го припознае като се върне в Бг по горните три начина, просто тогава ще се издаде ново удостоверение за раждане на детето с вписано име на бащата, защото в противен случай ще пише баща - неизвестен.
Лек ден на всички.

# 34
  • на североизток
  • Мнения: 285
Ето и как се разделят 315 дена болнични -  първи от 45 дена преди раждането, втори болничен от 42 дена след раждането и трети от 48 дена.Дотук стават 135 дни, както бяха до 01.01.2007г.Според новите промени следват още 180 дена, за които имаме право да получаваме 90% от възнаграждението си.След изтичането на тези общо 315 дни започва да платеният отпуск по майчинство до навършване на 2 годишна възраст на детето.Месечният размер на обещетението за този отпуск за 2007 г. е 180лв.

# 35
  • Мнения: 635
Здравейте , аз исках да споделя с вас че преди два дни ходих на 3D , докторката каза че ще си имаме момиченце !

# 36
  • Мнения: 2 379
Момичета, колко често ви гледат на ехограф?
Аз бях на фетална морфология при доц. Томова на 23 ноември и от тогава никой не ме е гледал повече.
След феталната бях на 2 консултации при моя доки, като втората беше вчера, но пак не ме гледа Sad
На консултациите акушерката слуша тоновете на бебето с едно апаратче и с опипване с пръсти проверява големината и положението на матката и това е. Преди месец ми каза за матката, че е "екстра", а вчера каза, че според нея по големина отговаря на 27-28 седмица Confused (По лентичката виждате, че съм 2 седмици по-назад.)
Док хич не се впечатли от тази констатация и нито го коментира, нито нищо.
Не казвам, че е нещо притеснително, не съм седнала да се вайкам ...
Ама се чудя що така не ме гледат и има ли други като мен?
Честно казано, искам да си видя бебчето Heart Eyes
Следващата консултация ще е чак след месец и ако и тогава не ме гледат с ехографа, не знам.
Да си посискам ли преглед в прав текст? newsm78

# 37
  • Мнения: 187
kler, къде си ходила на 3Д?
Пишеш "докторката", може би е Цветкова.
В Майчин дом вече 2 месеца е счупен 4Д и ми изгаря вече 3-ти записан час.

piccolina, ако си по Здравната каса ти се полагат 3 видеозона за цялата бременност.
По един през всеки триместър.
Може би затова не те гледат всеки път.

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 12:41 от Виви_Ан

# 38
  • Мнения: 1 419
Пиколина, а защо не идеш на частен преглед и да си платиш за ехограф?  newsm78

Влизам отново в ролята на видна клюкарка  Crazy - имаме си нова поетеса - Сиси  Mr. Green. Дала е 4 нови предложения за темички - заповядйте на 1ва страниц да ги прочетете  Flutter.

За Софийската среща - промяна няма - 15ч. в Боло, неделя, 14 януари  Wink. Засега сме май 4-5  newsm78. Нека да потвърждават всички, които ще идват, за да знаем на колко голяма маса да сядаме  Wink

# 39
  • Мнения: 367
и аз съм чувала че се полагат 3 прегледа по ЗК но мен ме гледат всеки път. и отделно си ходя на частно и 3 път ме гледат и в болницата кадето влизам всеки месец.
не искам да стряскам мамите, но алабина на предната среща се оплака че от 3 мецеца не са я гледали и вижте какво стана. аз лично съм по-спокойна когато освен ритането имам и потвърждение от специалист че всичко е наред.

момичета от пловдив утре ще има ли среща?
някой беше писал 15 часа пред ДНА това остава ли или ще бъдем пак в много намален състав или никакъв  Laughing

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
pepa_k, направо ти завиждам за прегледа Simple Smile ние нищо не видяхме вчера.
Я кажи, значи този преглед ти е направен в Торакс, но не с 3Д ехохраф, а с обикновен. Тогава това ФМ ли се води или обикновен преглед и как го таксуват?? аааа и как беше разположено бебчето - беше ли се обурнали вече с дупето нагоре. И аз много искам да потвърдим пола, но като е още седалищно....
Веси, за срещата утре аз сега чувам newsm78 и съответно не съм я предвидила, но ако ще се събирате със сигурност ще направя всичко възможно да дойда Simple Smile

# 41
  • Мнения: 3 091
Относно ехографа: да ви кажа честно, много е важно кой ви гледа! защото всеки гледа това, което знае! не искам да ви разтройвам, но това е животът - миналия път ме гледаха двама лекари и нито един от тях не видя, че бебка има органови увреждания. нито ми препоръчаха ФМ... Мереха краче и главичка, без да гледат органи.
Сега гинекологът ми ме гледа всяка седмица и съм минала всички необходими изследвания (две ФМ и 1 ФЕКГ). Без биохимията, защото нямаше показания от ФМ.
Смятам, че е важно да се следят нещата изкъсо.
УСПЕХ!

# 42
  • Мнения: 6 443
Здравейте,мами!
Виждам,че обсъждате болнични и разни такива бумащини.Зазка явно е по-запозната с тези неща,затова реших да я питам.Аз имам сключен трудов договор,който изтича на 15 март.Това е около 40 дни преди термина ми.Въпроса ми е необходимо ли е да пускам болнични?Аз един вид се самоосигурявам,защото този договор ми е сключен заради майчинството.Така или иначе договора ми изтича.А и при тези условия ще имам ли право на онези 150 лв,които се полагат на безработните мами(нещо като соц.помощ) преди раждане.Дано да ме разбереш,че стана мн объркано.
А за Папаверина,вече започвате да ме плашите #Crazy Аз го пия от два дена и в момента съм много раздвоена какво точно да правя!

# 43
  • Мнения: 56
ЗДРАВЕЙТЕ,Момичета!Бях ви питала за хапчетата"трихомонацид" за б.течение,но никоя от вас не сподели нищо Sad,имате ли някаква информация че не смея да ги пия без да съм чула и вашето мнение???
За срещата на пловдивските мами..аз ще дойда,но пък що не се чакаме направо в " Скерцо",ако го знаят вече всички, щото може времето да не е много подходящо да киснем пред ДНА?
п.п.каквото и да решите ..няма проблем  Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 6 284
zazka , много добре си го обеснила за болничните, благодария ти. Сега се чувствам малко по-спокойна.

Ая, бройте и мен за срещата в неделя. Надявам се, че ще се ориентирам за заведението.

Мами, моята лекарка ми твърди, че ми се полагат само 2 ехографски прегледа! Ви сега казвате, че са 3. Нещо взе много да ме съмнява вече, за съжаление Shocked

Иначе ме гледа всеки път като съм на преглед.

Общи условия

Активация на акаунт