Работа, CV-та, HR-и, съвети - 87

  • 29 610
  • 826
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 142
Тавана в маркетинга е 3000 нето и до тук...
Информационна сигурност е много обещаваща професия,но скучна. Постоянно има търсене на кадри.

# 796
  • Мнения: 2 984
Ама това е проблем на доста млади хора. Идва, задава въпрос, отговаряме спрямо опита и информацията (дето имаме от скучната си заробваща работа от 9 до 18, след като сме минали през няколко фирми и сме видели това-онова), и понеже отговорът не се харесва, веднага се скача на скандал, че тука сме някакви завистливи сприхави лели. На 36 години съм, в момента получавам 9 пъти повече, отколкото преди 10 години като започнах да се преквалифицирам. Това не могат да ви уврат тиквите, че нещата се случват с натрупване. Не една и две такива с велико образование, чужбина и претенции са ми минали през ръцете и хич не е забавно, да ви кажа, да ги слушаш как хвърчат, как се тръшкат и грам нищо не искат да научат, защото те са много велики и ще ми обясняват как да си върша работата, при положение, че дори не са си дали малко време да разберат бизнеса и модела на работа, да усетят атмосферата във фирмата и да се опитат да се впишат, преди да променят.

# 797
  • Мнения: 7 794
а какво работят джуниър маркетолозите и какъв курс се кара?
аз съм в две групи за реклами във фейса, криейтив джуниърите питат за много по- малко пари от 1800

# 798
  • Мнения: 732
Не, разбира се, но в голяма степен, ако няма други огромни проблеми. Ако вземаш 1000 лв. примерно и от друга фирма ти предложат 1500 лв., няма ли са отидеш за +50% на сегашната ти заплата?

Аз ще отида, но друг няма, тъй като някои хора просто са инертни и донякъде страхливи, ще помрънкват от време на време, но ще си налягат парцалите ако положението не е нетърпимо. По-важното за работодателя обаче е това, че далеч не всеки ще получи такава оферта. Тъй като той няма как да предвиди кой би я получил и би се възползвал от нея, ако ще използва рязко вдигане на заплатите като инструмент за задържане, ще трябва да го направи за всички, а това вече ще е значително по-скъпо от епизодичното заместване на някой напуснал с нов с по-висока заплата.

Ако обаче шефът ти е бил далновиден и ти е вдигнал заплатата на поне 1400 лв., вече за 100 лв, едва ли ще тръгнеш да се местиш.

Всъщност практиката показва, че много хора в такава ситуация ще са дори по-склонни да потърсят нещо ново (особено ако са способни и инициативни), тъй като това им дава допълнителна увереност, че в бъдеще ще могат да се преборят за значително повече от 100 лв. Това е поговорката за апетита и яденето в действие.

# 799
  • Melmak
  • Мнения: 3 349
а какво работят джуниър маркетолозите и какъв курс се кара?
аз съм в две групи за реклами във фейса, криейтив джуниърите питат за много по- малко пари от 1800

Курс по дигитален маркетинг, примерно Софтуни или друга подобна фирма за курсове. Джуниърите (в агенция) работят предимно по-малки акаунти, учат се да комуникират с клиента, с криейтив агенцията (ако има такава) + другите колеги по веригата, да пускат реклами в социалните мрежи и банери в програматик, да създават медия планове и да се грижат за една кампания от нейното начало до края й.

# 800
  • Мнения: 2 984
Кечър, не знам как го реши. С повишаване на квалификацията и трупане на опит офертите при нова работа придобиват други размери. Работила съм за заплата, половината от която ми беше само наемът, без сметките, ядяла съм солети и кисело мляко, за да мога да живея самостоятелно и да трупам опит с идеята, че инвестирам в мен самата за бъдещето. Не съм станала чистачка, щото как така ще им работя с две висши образования за 1000 лв. С 10 години опит и сложни проекти зад гърба си, миналата година си поисках, да. Не с курс, с 10 години доказан опит.

# 801
  • София
  • Мнения: 17 900
Melusine, не го казах с лошо, напротив - положително. Т.е. че напредването в кариетата е комбинация от умения И личностни качества, с които целеполагаш и постигаш.
Има хора, които също надграждат и имат по 15г. стаж, но са инертни и не се борят за повече. Дано сега стана по- ясно.

# 802
  • Мнения: 2 984
"Искането" също се развива с опита, поне би било хубаво.

Май сме за нова тема.

# 803
  • Melmak
  • Мнения: 3 349
Този курс по маркетинг и търсенето на хубава и добре платена работа ми е подобно на това да изкарам курс по английски и да искам да съм преводач.

Курсът не е лош и се учат практически неща. Няма излишно разтягане на локуми. Като цяло е добро начало за джуниър, аз го казвам от опит. Знаех доста неща как стават, просто нямах практика. А джуниъри взимат в агенциите, там има всякакви клиенти. И вече всеки клиент с особеностите си и така се научава много. Не е несериозно само с курс, защото в университета се учи нещо, което е далечно от практиката. Много хора са започнали с курс. Моите мениджъри в агенцията дори не бяха учили като висше Маркетинг, а други неща и после са се преориентирали. Като цяло за много професии съм съгласна, че курс не е достатъчен, но за дигиталния маркетинг е база, на която да стъпиш, за да си намериш работа.

# 804
  • София
  • Мнения: 17 900
Амбицията трябва да лежи на качества.

# 805
  • Melmak
  • Мнения: 3 349
Мисля, че няма нужда от толкова нападки. Всяка за себе си е права. Фактът е, че много джуниъри в много области взимат 1500 лв заплата, че и по-малко. А това, че наем под 700 няма също е вярно. Да, заплатата не е нито нещо уау, нито се очаква да живееш като цар с нея. Обаче джуниър е най-често млад човек, който е на 20-22 години, примерно. Ами.. може да живее с родители, на общежитие или на квартира със съквартиранти. Така наемът не е 700 лв. Вероятно не се налага да се грижи за деца, възрастни близки и съответно разходите не са като на по-ангажиран човек. В тази възраст може да се работи и за по-къси пари с цел да има израстване.

# 806
  • Мнения: 1 656
Колкото и време да мине няма да спра да се учудвам на заплатите...М да...Обява за счетоводител за 1200 лв нето и под нея такава за миячка в стол с миялна машина за 1400 нето. Не искам никой да обидя, ама не е сериозно.
Предполагам, че чистачките по домовете работят за по 50 лева на час. Не тези по агенциите, а самостоятелните. Познавах жена, която си накупи имоти с такава работа и отказа да ни чисти офиса за по 30лв на час (това преди 6-7 години).
Цената на стоката (включително и труда) се определя от търсенето и предлагането ѝ. Обидно, необидно, това са фактите. Кой за каквото е учил. Когато ние по цели нощи чертаехме в ТУ, в Икономическия живот си живеехте Grinning  шегичка Grinning

# 807
  • София
  • Мнения: 17 900
Добре, че е шегата, да си кажем истината.
Сега вече и в ТУ влизат с 3 и бълва същия материал, но преди който не можеше друго, ходеше в икономическия. Поне това знам от родителите.

Има и едно друго лафче - като гледам какви инженери изкарваме, ме е страх да ида на лекар.

# 808
  • Мнения: 142
Добре, че е шегата, да си кажем истината.
Сега вече и в ТУ влизат с 3 и бълва същия материал, но преди който не можеше друго, ходеше в икономическия. Поне това знам от родителите.

Има и едно друго лафче - като гледам какви инженери изкарваме, ме е страх да ида на лекар.

Сега вече има учители, завърши задочно и влезли с 3, защото преди 10 години педагогика беше най-малко желаната специалност. Сега се завърнаха с дипломите заради заплатите...

Няма да споменавам,че мой приятел който не се дипломира взима 8-9к нето като програмист..остана със средно.

# 809
  • Мнения: 19
Ще се включа отново, защото темата ми е интересна. Защо повечето тук говорите все едно дали ще взимаш 2000 лева или 1200 лева е много различно? Все пак говорим за фиатни пари по време на инфлация; за месечен фиксиран доход, от който не заделяме и не инвестираме, е все тая каква заплата получаваме.

Интересно ми е какво мислят повечето тук, въпреки че мога да предполагам.

Общи условия

Активация на акаунт