Лотария "Зелена карта" 2025

  • 22 661
  • 300
  •   2
Отговори
# 255
  • Мнения: 701
"HAS NOT BEEN SELECTED" - и за мен, и за съпруга ми за четвърта година. Sad

# 256
  • Мнения: 564
Май не е много лесно и за тях, но може би изискванията зависят от държавата, в която искат да се преместят.

# 257
  • София, България
  • Мнения: 813
HAS NOT BEEN SELECTED...

До следващата тема за ЗК 2026 предполагам.

Радвам се, че 2-ма вече са споделили, че са спечелили, това е добра статистика за изтеглени от форума.

# 258
  • София
  • Мнения: 2 884
Благодаря ви за съветите!

Сега какво следва след като попълних формата за виза 260? Не мога да разбера дали трябва да кача нужните документи някъде възможно най-скоро или трябва да изчакам имейл от KCC, където ще ми дадат инструкции относно тези документи. Също така кога се плаща визовата такса?
Ще трябва да изчакаш мейла 2NL от KCC. Дано всичко ти е коректно в DS260, щом толкова скоростно си го попълнил, а това е важно - да бъде всичко вярно. Таксата за визата се плаща в деня на интервюто, преди самото интервю. Това е така, защото няма никаква гаранция, че ще бъдете поканен на интервю поради ред причини.

Май не е много лесно и за тях, но може би изискванията зависят от държавата, в която искат да се преместят.
Със сигурност от значение е държавата, но това като цяло важи за всички паспорти. И все пак милиони мечтаят за заветния син паспорт.

Виждам напоследък в някои групи за хора, които отиват в Европа в американските им военни бази. Това също си е възможност.

# 259
  • Мнения: 2 071
И от мен "не" за десета година.

# 260
  • Мнения: 25 811
Благодаря ви за съветите!

Сега какво следва след като попълних формата за виза 260? Не мога да разбера дали трябва да кача нужните документи някъде възможно най-скоро или трябва да изчакам имейл от KCC, където ще ми дадат инструкции относно тези документи. Също така кога се плаща визовата такса?
Резултатите излязоха вчера, кога успя да попълниш DS.
Още е рано за таксата, първо трябва да ти изпратят 1NL в който да те уведомят,  че очакват Ds 260. След като го обработят ще ти птатят 2NL, покана за интервю.
Какъв ти е кейс номера?

# 261
  • Мнения: 2 231
Резултатите излязоха вчера, кога успя да попълниш DS.
И аз да се присъединя към хора. Не бързайте с изпращането на DS. Две, три седмици, месец по-късно не е фатално.
Много пъти се е случвало да сe пратят нещата и после да се почне с въпросите. И често и с вайканията. Чак от такава припряност нама нужда. Напийте се два три пъти, изтрезнейте и чак тогава вече на трезва глава, след като е попреминала еуфорията започнете.
Успех.

Последна редакция: пн, 06 май 2024, 04:03 от Абуто

# 262
  • София
  • Мнения: 2 884
Доколкото разбирам от поста на изтегления, той вече е попълнил ДС260. След като още си уточнява нещата в Холандия обаче, не знам как е посочил това си пребиваване там. Нека се има предвид, че ако човек е живял повече от 6 м в друга държава след пълнолетието си, е длъжен да представи полицейско свидетелство от съответната държава.

# 263
  • Мнения: 5
Добро утро. 20561. Дали имаме шанс? Благодаря!
Да, имате шанс.
В момента хората с подобен номер са изнервени, защото интервютата вървят бавно, а преди ковид 20к вече имаха интервюта или дати. Следващата година може да е по добра, и смятам че имате шанс.

Съвета ми е да подавате Ds-а без много да се бавите. Запишете се в блога на Саймън, последвайте го и се информирайте ежемесечно как вървят нещата. Най вероятно ще сте на интервю през лятото на 2025-та.

Здравейте и благодаря за отговора. Определено с мъжа ми сме все още в шок, тъй като не сме вярвали, че след толкова години ще бъдем избрани. Когато започнах да кандидатсвам (на 22-23г.) мотивите и намеренията ми бяха съвсем други. Сега... 10-12 години по-късно, омъжена, с две деца, добре платена работа в България... определено трябва сериозно да обмислим решението си, за да не съжаляваме за него. Водещото ни са децата... искаме да направим най-правилния избор за тях. Искаме да получат по-добър живот, образование, бъдеще и тн. Последните години се включваме в лотарията като че ли по навик, без да си дадем сметка какво би се случило, ако сме изтеглени. Изборът ще бъде труден.

П.С. Забравих да кажа, че и аз и моят съпруг сме били на студентски бригади две поредни лета. Имаме бегла представа що е то Америка.

# 264
  • Мнения: 2 988
лотарията не е опция за сериозно намерение, но не пречи да се опитва.

Напълно съм съгласна. Ако имате сериозни намерения, бих започнала да се оглеждам не само сред американците, емигрирали в Европа, а и сред европейците, работещи за компанията в САЩ. Ако няма такива във вашите компании - оглеждате други, по-големи, намирате, създавате контакт, и започвате методично да събирате информация така, както го правите за лотарията. В никакъв случай не казвам, че е гарантирано заминаване, нито че веднъж заминали ви е гарантирано оставането, но е по-реалистично движение в тази посока, отколкото лотарията.

Аз прекрасно разбирам американците, емигрирали в Европа. Здравеопазването само по себе си е достатъчна причина за много, темпото и стилът на живот е друга.

Споменавате магистратура като възможен вариант за емиграция, обаче като гледам таксите на университетите това изобщо не ми се вижда възможно.

Магистратурата сама по себе си не е гаранция за емиграция, тя е просто начин да се получи там образователна степен и след това едногодишно право на работа (в научно-техническите области - до три години). Съответно това може да доведе до работна виза и последваща зелена карта. Не е лесен вариант, но е възможен. В зависимост от областта, се търсят стипендии за тази магистратура - обикновено никак не е евтино за самостоятелно финансиране.

# 265
  • Мнения: 25 811


П.С. Забравих да кажа, че и аз и моят съпруг сме били на студентски бригади две поредни лета. Имаме бегла представа що е то Америка.
Ако в било преди повече от 10г, не е релевантно.
Сащ се промени много. Във всички направления.
Спомените от бригадите само ще ви заблудят.
Направете си пресни проучвания за работа, жилище, кола, училища и среда.

# 266
  • София
  • Мнения: 2 884
Бих дала същия съвет като So Lucky - мястото да бъде възможно най-много safe. Останалите неща сякаш вървят в комплект с това.

# 267
  • Мнения: 425
So Lucky, Америка разбира се че не е същата от преди 10 - 15 години, та ние самите вече не сме същите. В представите ми Америка имаше създаден облик и когато отидохме миналото лято за един месец там и обиколихме 4 щата, очакванията ми се препокриха, та дори повече от това което очаквах.
Като оставим на страна мега инфраструктурата, големите магистрали, удобните услуги, всичко функционира по app-ве и е напрвено лесно, до огромните паркинг лотове и от друга страна начина на живот на американците (местни приятели) и българите които са емигрирали там от повече от 10 години.
- Американците които са си местни си имат изградена среда и начин на живот, с носталгия говорят за 80-те и 90-те
- Българите, къща, 2 коли, кемпери, мотоцикелти т.е. наблъскани с материални джажджи и после плачат че не им стигат парите.
Дори едно семейство българи, които са там от над 20 години, мъжа не издържал и си продали всичко и се върнали в Разград.
В заклюение за да не стане прекалено дълаг поста: Всичко е строго индивидуално. Дори аз сами за себе си не мога да гарантирам ако евентуално емигрираме и на 1-вата или 2-рата година не ме хване някаква депресия.

# 268
  • София
  • Мнения: 1 763
HAS NOT BEEN SELECTED и за мен за трети път,но не пореден.
Когато бях студентка 4ти курс кандидатствах за студентска бригада и отново получих отказ.Изживях го доста драматично тогава.
Успех на всички!🍀

# 269
  • Мнения: 13
Has not been selected x2, 8-ма поредна година.

Общи условия

Активация на акаунт