Обжалване на глоби КАТ заради фалшив светофар Пловдив

  • 1 043
  • 11
  •   1
Отговори
  • Paris
  • Мнения: 241
Здравейте,

Преди няколко седмици в гр. Пловдив КАТ написаха глоба на майка ми за преминаване на червен светофар ляв завой.
Да обаче след няколко дни, минавайки през същия светофар на същия булевард видяхме, единият светофар за посока на ляво свети зелено, а другият отново посока на ляво свети червено.
Полицаите стояха отстрани и изчакваха.
Когато видях това веднага я посъветвах да отиде до КАТ и да каже, че ще обжалва. Преди 2 дни видях статия във вестник за град Пловдив за  светофар на друг булевард абсолютно същият проблем, за който читатели са сигнализирали.
Моля за съдействие някой ако е наясно как може да си търсим правата и каква е процедурата. 🙏🏼

# 1
  • Мнения: 10 415
Кое е кръстовището?

# 2
  • Мнения: 2 902
Снимайте светофара, най-добре и на клип и в КАТ попълвате формуляр за обжалване на глобата. Ако се съгласят с твърдения ви ще отпадне директно, ако не - се насрочва дело в административния съд.
Неработещите светофари са отговорност на общината. Пуснете писмена жалба да ги оправят и си запазете отговора за пред КАт и/или съда.

# 3
  • Paris
  • Мнения: 241

Бул. Руски с 6ти септември

Снимайте светофара, най-добре и на клип и в КАТ попълвате формуляр за обжалване на глобата. Ако се съгласят с твърдения ви ще отпадне директно, ако не - се насрочва дело в административния съд.
Неработещите светофари са отговорност на общината. Пуснете писмена жалба да ги оправят и си запазете отговора за пред КАт и/или съда.

Благодаря!

# 4
  • Мнения: 10 415
Минавам от там, не съм забелязала. Наляво от 2ро ДКЦ към Герджика ли завоя?
Или от ЧП към гарата?
То има по една лява секция, не разбирам кои два светофара за ляво?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Минавам от там, не съм забелязала. Наляво от 2ро ДКЦ към Герджика ли завоя?
Или от ЧП към гарата?
То има по една лява секция, не разбирам кои два светофара за ляво?
И аз това се замислих. На това кръстовище има само по една лява секция в посока. Няма два леви светофара в една посока. Даже единствените кръстовища с по две ленти само наляво са на Асеновградско до Томов и до ВСИ малкият светофар на Източен, поне аз за тези се сещам.

# 6
  • Мнения: 2 902
Вероятно има предвид секцията за първата кола, която е долу ниско или оттатък кръстовището и тази за останалите, която е високо горе. А не различни ленти.

Последна редакция: нд, 26 ное 2023, 02:44 от bboiko

# 7
# 8
  • Мнения: 10 415
Ясно сега.
Ама това не е фалшив светофар, а развален светофар.

# 9
  • Paris
  • Мнения: 241
Добре, благодаря за информацията. Има хора, които са влезли в темата, за да ме поправят. Simple Smile

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Горният светофар си работи, а и на това кръстовище, насрещните се движат само направо, левите изчакват. После се движат само левите. То и да не работи изобщо и светофара горе, и този долу, имаш знак СТОП, дори и да го нямаш, пак трябва да пропуснеш тези, които се движат направо. Ако горния светофар, над знака е светил червено правилно са санкционирали нарушителя.

# 11
  • Paris
  • Мнения: 241
Благодаря bboiko за съдействието. След като направихме клип обжалването е прието.
Затварям темата.
In4hi Не съм говорила за горния светофар!!!

Общи условия

Активация на акаунт