Избор на прахосмукачка - 6

  • 7 552
  • 191
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 11 750
Ако имаше линкове към моделите, на искащите да помогнат щеше да е по- лесно,.

# 136
  • Мнения: 110
Ако имаше линкове към моделите, на искащите да помогнат щеше да е по- лесно,.

Приемам забележката. Спряла съм се на тази . Моля за мнения .
https://karchershop.bg/product/prahosmukachka-vc-3

Последна редакция: сб, 06 апр 2024, 15:23 от BonnieKate

# 137
  • Мнения: 110
Странно .
Много е замряла темата явно. 🤷♀

# 138
  • Мнения: 6 919
Този модел на Кархер, който си харесала до голяма степен копира Dyson DC19. Няма да е изпипан като Дайсън, защото е в по-нисък ценови клас, но е мултициклонна прахосмукачка за разлика от другите две, което си е плюс.

# 139
  • Мнения: 110
Този модел на Кархер, който си харесала до голяма степен копира Dyson DC19. Няма да е изпипан като Дайсън, защото е в по-нисък ценови клас, но е мултициклонна прахосмукачка за разлика от другите две, което си е плюс.

Благодаря за мнението!
Мисля утре да я купя .
Хубав ден желая !

# 140
  • Плевен
  • Мнения: 717
Вижте дали я има на по-добра цена и БД в emag

Последна редакция: нд, 07 апр 2024, 17:19 от Мама-Галя

# 141
  • Бургас
  • Мнения: 1 237
Аз пък ще ви посъветвам да не купувате от е*аг. Уреди купени от търговеца е*аг нямат гаранция в сервизите на Керхер, както и такива от разни производни на диал*** нещо си. Това вероятно са уреди купени от полски складове (китайски) и реално не са уреди на марката. Нещо като АдиБас.

# 142
  • София
  • Мнения: 17 854
А въпросната на Керхер как е спрямо тази?

https://www.technopolis.bg/bg/Prahosmukachki-bez-torba/Prahosmuk … TRATzIYa/p/801296

# 143
  • Плевен
  • Мнения: 717
Аз пък ще ви посъветвам да не купувате от е*аг. Уреди купени от търговеца е*аг нямат гаранция в сервизите на Керхер, както и такива от разни производни на диал*** нещо си. Това вероятно са уреди купени от полски складове (китайски) и реално не са уреди на марката. Нещо като АдиБас.
Благодаря за информацията! Къде е упоменато?

# 144
  • Мнения: 6 919
При Ровентата имаш един циклон, който филтрира 70-80% от прахоляка, а останалото отива във филтрите и ги задръства. Така е при моноциклонните прахосмукачки.
При Кархера имаш един циклон, който филтрира 70-80% от прахоляка, след него има група по-малки циклони в които скоростта на въртене е по-висока и филтрират по-голямата част от фината прах и след това останалото отива във филтрите, но е в пъти по-малко отколкото при моноциклонните. Затова на моноциклонните се налага по-често почистване и смяна на филтрите.
Ето тези конусчета са по-малките циклони, които ги няма при Ровентата.

# 145
  • София
  • Мнения: 17 854
Благодаря, доста полезна информация, само по характеристики нямаше да го видя

# 146
  • Мнения: 41 397
Toва е така принципно, но моята Ровента кара повече от година с един филтър и няма спад на мощността. От време на време го поизтупвам, още по-рядко го пера и това е.

Иначе майка ми има една Бощ или Филипс, не помня, ама тя наистина се задръства за нула време. Направо върху филтъра се образува нещо като кече, 1 см дебело.

# 147
  • Мнения: 6 919
Аз не знам как ще се държи в практиката този Кархер, но го сравнявам с моя Дайсън, който е с тази циклонна технология и вече 13 години кара с оригиналните филтри без промяна в работата си. Предмоторния го пера два пъти годишно и той почти нищо не пуска. През останалото време даже не го поглеждам. Мисля, че четките на мотора ще се изтрият преди да им стане нещо на филтрите.

# 148
  • Мнения: 11 750
Аз също съм с Ровента вече 7-ма година, но не мога да кажа, както казва Черна станция, че дунапрененият филтър може да мине само с изтупване. Мисля, че моята и нейната прахосмукачки са доста близки модели от това, което сме споделяли през годините. На 2-3 месеца го пера, че се е набил с много прах и забелязвам не някакъв драстичен спад в мощността, но си има спад все пак. Купила съм си резервни филтри и си ги сменям. Може би при мен се получава така, защото имам килими, но забелязвам, че прахът в контейнера е повече бял, ситен прах като цимент и по-малко влакна и косми. Хепа-филтърът, обаче, остава доста чист и може да се използва повече от година. Аз го сменям на около година и половина и пак не е почернял.

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 13 532
И ние сме с Ровента, не е някаква специална. Дунапрена го пера на някакво време.
Помня, като я купувахме, че мрънках за мощността /уж беше по-малко спрямо предходната ни/, никакви грижи - засмуква страхотно

Общи условия

Активация на акаунт