Нашите цветя - обща тема 22

  • 27 209
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 7 186
Сакъзчета садя по 3 в сандъче. Тъкмо пасват като се развият през лятото. Мисля, че 6 ще са много нагъсто и няма да им е комфортно.

Последна редакция: вт, 02 апр 2024, 22:24 от Pippi_

# 676
  • Мнения: 4 303
Първият ми резник розичка цъфна
Газания много е красива.
Миналата година ги сях март/април , но така и не цъфнаха. Тази си я оставих вън зимата, оцеляла е и сега цъфти за първи път

Имах и едно сандъче, което бях прибрала, зимата или есента 2 цъфнаха, но бяха грозни. Януари или февруари ги прехвърлих всички в една малка саксийка, че ме дразниха, защото си мислих, че няма да цъфтят и май ги убих. Сега ме е яд, ако и там е имало такива красавици.

# 677
  • Мнения: 2 066
Пипи, до сега и аз съм садила по 3 сакъза в сандъче, но тези са съвсем ню-ню...Ще ги мисля утре.

# 678
  • Мнения: 3 658
Сладкодъвка, ще ти кажат да не местиш това лято. Като сукулент плумерията не прави големи корени. А по подробна информация ще намериш във форума на сайта. Аз като вкоренявах моите получих много ценна информация от собственика, който е много отзивчив. Ако искаш ще ти пратя линк на лични.

# 679
  • Мнения: 2 066
Да, моля, пиши ми, MagniM, за да не спамим тук.

# 680
  • Мнения: 2 896
Здравийте,минавам да питам как се отглеждат теменужки? Жената ,която ми ги продаде в цветарския каза,че издържали на слънце и стед,но от както пекна слънце те овяхнаха и май ще умрат

# 681
  • Бургас
  • Мнения: 16 486

Пъпката се показа.

Нищо им няма на теменужките. Ще се оправят.

# 682
  • Мнения: 2 066
Ради, полей ги теменужките и ще се вдигнат, нищо им няма. Аз гледам целогодишно на балкона, а живея в Петрич. Зимата също издържат. При мен искат много вода вече, поливам ежедневно. Ето едно сандъче с бели

# 683
  • Мнения: 2 069
Момичета имам две орхидеи. Казвайте какви да ги правя. Ще им взема саксии и тор. На какво място да ги държа? Трябва ли да им режа корените? Да ги къпя ли?

# 684
  • Мнения: 825
Момичета имам две орхидеи. Казвайте какви да ги правя. Ще им взема саксии и тор. На какво място да ги държа? Трябва ли да им режа корените? Да ги къпя ли?
Тор не, ами онези специалните кори за орхидеи. Аз имам само на работа и вървят и цъфтят. Вкъщи не става. Стоят на прозореца. Веднъж седмично наливам вода в саксиите и ги оставям поне 3-4 часа. След това изливам водата. До сега не съм къпала и не съм рязала. Цъфтят си.

# 685
  • Мнения: 2 069
Момичета имам две орхидеи. Казвайте какви да ги правя. Ще им взема саксии и тор. На какво място да ги държа? Трябва ли да им режа корените? Да ги къпя ли?
Тор не, ами онези специалните кори за орхидеи. Аз имам само на работа и вървят и цъфтят. Вкъщи не става. Стоят на прозореца. Веднъж седмично наливам вода в саксиите и ги оставям поне 3-4 часа. След това изливам водата. До сега не съм къпала и не съм рязала. Цъфтят си.

Да де за тези кори имах предвид. Моя грешка. Част от корените излизат да ги прибера ли като ги преместя или да оставя няколко на вън. След като прецъфти да режа ли или да я оставя. Те са малко с претенции. Но са ми подарък от любимия и ще ги обгрижвам колкото мога. Май се потапят във вода да.

# 686
  • Мнения: 825
Не съм рязала корени, но да, пръчката изрязвам като прецъфти. Не чакам да стане напълно суха, а да започне да съхне върха. Бях чела, че така орхидеята не губи сили да се мъчи да изхранва издънката. Някои режат като изсъхне напълно. Дано някой опитен се включи, карам го на интуиция.

# 687
  • Мнения: 2 066
Alisa, има тема за орхидеи с много полезна информация в началния пост. Момичетата също са отзивчиви. Ако не си гледала орхидеи до сега е желателно да попрочетеш, те са епифити и има специфика в отглеждането им.
Ето моята Азалия


Снимката не е много добра, на живо е разкошна. Обаче са казали на сестра ми, че може да се гледа на балкона, но като я извадих навън клюмна. Прибрах я и се оправи. Съмнявам се да издържи на петричка жега, ще си я гледам вътре.

# 688
  • Мнения: 124
Alisa, аз имам само една орхидея Фаленопсис, но ми е вече над 8 години. Цъфти всяка година след 20 декември и цъфтежът продължава няколко месеца. Досега съм я пресаждала 2 пъти в по-голяма саксия. Корените се прибират при пресаждането, ако има изгнили (с нехарактерен цвят и трошливи) се изрязват. Последния път имаше няколко дълги външни корена плъзнали навсякъде и ги увих като кошница и напълних субстрата вътре в тях. Прозрачната саксия помага да се ориентира човек кога да се полива - когато корените станат сребристи на цвят се полива - с престояла вода, за да няма хлор. След поливането корените стават тъмнозелени и постепенно изсветляват. Когато се потапя в кофа цялата саксия при мен издържа около 3 седмици, когато сипвам вода отгоре - трябва всяка седмица. Моят субстрат е едър и не задържа вода, затова е потапянето - дървените кори да се напоят. Прозрачната саксия помага да се следят корените. Моята на северен прозорец се чувства добре.
Ето я. (държа я встрани от парното, преместих я заради снимката)


ПП. Розетката не трябва да се мокри при поливането.

Последна редакция: чт, 04 апр 2024, 11:16 от Кити Кет

# 689
  • Мнения: 170
Момичета имам две орхидеи. Казвайте какви да ги правя. Ще им взема саксии и тор. На какво място да ги държа? Трябва ли да им режа корените? Да ги къпя ли?
Тор не, ами онези специалните кори за орхидеи. Аз имам само на работа и вървят и цъфтят. Вкъщи не става. Стоят на прозореца. Веднъж седмично наливам вода в саксиите и ги оставям поне 3-4 часа. След това изливам водата. До сега не съм къпала и не съм рязала. Цъфтят си.

Момичета, като че ли сте ме прочели мислите... тъкмо исках и аз да пиша, че си взех една орхидея и аз... чудех се дали не изсъхва бързо за седмица... сложила съм я в прозрачна кашпа и я накисвах, докато станат от сребристи в зелени корените, два пъти през седмица някъде. Гледах много видеа в тикток по отглеждането и реших и аз да се пробвам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт