По-бърз растеж на косата - тема 11

  • 5 844
  • 104
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 143
Някой беше питал за стимуланта на Икаров. Скоро не съм го използвала, но преди го използвах често и много ми помогна, дори си лягах така с намазани корени. На няколко мои приятелки съм препоръчвала и при тях ефекта беше много добър.
За розмарина, всичко ск правя вкъщи. Варя вода и слагам дали корен от репей, корен от коприва, розмарин… изчаквам да изстине, сипвам в шишенце с пипетка или пулверизатор и съхранявам до 7 дни в хладилник. Определено имат ефект. За мен корена от репей и коприва действат по-добре, защото имам и много капризен скалп и себорея, тях даже ги правя заедно и пръскам винаги на измита коса.
Масажор за скалп имам и от ЗР и от Шийн, този от ЗР ми харесва повече, но и другият за цената си е идеален.
Добавки съм пробвала различни, но тези, които работят най-много за моята коса е едни, които се водят за имунната система, дори не са за коса, но за такива ми бяха препоръчани. Съдържат Селен, вит. А, Ц, Д и Е + Цинк. Взимала съм за майка ми други добавки със същата комбинация и при нея имаше ефект. Ковид, сезонен косопад, нищо не ми се отразява зле на косата с тях.
И естествено шампоани за растеж, пробвала съм много, но ефект имам и то значителен само от шампоаните на Napura и Mediceuticals. И от тези, които са против косопад и сгъстяване и от тези за допълнително израстване.


Това е косата ми сега. Преди около две години беше окапала, рядка, накъсана, горният пласт беше дълъг около 10 см, цялата дължина беше до рамото. Трагедия! Сега можеше и по-дълга да е, но аз се стремя към изравняване на чертата и още малко и трябва. По принцип косъма ми е тънък и, когато в черта без етажи изглежда по-гъста. Плътност на косъма още има какво да се желае.
И се извинявам за мръсното огледало, някой цапа, друг чисти…
Здравейте , отварата която си правите от корен от репей и коприва след като се напръска на косата НЕ я  отмивате после ? Тъй като съм гледала различни клипове по специално за розмарин след като се направи отварата и се съхранява в хладилника всеки ден ли може да се пръска косата или САМО преди измиване ?

# 46
  • Мнения: 636
Аз я мия или всеки ден или през ден и пръскам само след измиване. Така не ми омазнява, но на следващия ден ако не я измия и да напръскам пак не съм пробвала.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 1 239
Здравейте! От известно време ползвам шампоана за стимулиране на растежа на O'right от Златна рибка. И преди съм го ползвала, и сега забелязвам, че косата ми расте доста бързо. Обаче гледам един тоник с кофеин за стимулиране на растежа, на същата марка. Бая е скъпичък и макар, че има доста положителни мнения, се надявам някоя от вас да го е използвала и да сподели мнение. Само расте ли косата или И се сгъстява? Че моите пет тънки косъма, ако само пораснат, ще е смешно.
Ето за това говоря.

# 48
  • София
  • Мнения: 200
Преди години много правех домашни маски+тривитаминол. Е,имаше страхотен ефект.
Сега от 8 месеца съм с руси кичури, които се накъсаха и косата ми отново има нужда от заздравяване + искам да порасне от 3-4 години стои на едно и също място /50см дължина/
Много четох по темата
Като за начало взех термозащита понеже е изсушавам със сешоар +преса в корените
Този спрей също стимулиращ растежа с масажни движения,хининова вода /не знам до колко от нея има резултат/ и най-хвалената съставка - розмарин.
Днес го сварих и с дозатор напръсках косата
Ще пиша за резултати и най-вече ми е важно дали омазнява косата понеже моята много бързо се омазнява и няма обем и ако не е с преса в корена на ден 2 е ужасна

# 49
  • Мнения: 3 796
Розмаринът не омазнява.Аз се поливам от година с него. Не знам има ли ефект, но поне мирише добре и не вреди.

# 50
  • София
  • Мнения: 200
Розмаринът не омазнява.Аз се поливам от година с него. Не знам има ли ефект, но поне мирише добре и не вреди.
Да, и аз забелязах това. Преди съм се поливала с отвара от коприва и много ми утежняваше косата и на другия ден беше мазна, но определено розмарин /без отмиване/отвара след измиване със шампоан+кристали+термозащита е супер поне за моята мазна,тънка и изтощена коса

# 51
  • Мнения: 2 102
Извинявам се за глупавия въпрос ,но как ползвате отварата от розмарин? Чела съм, че като се приготви се съхранява в хладилник. Затопляте ли я или я пръскате студена? 🦧
Аз ползвам Вълшебството и серума на grow gorgeous за моята бъроомазняваща се и рядка и изтощена коса, и съм доволна,но искам да разнообразя.

# 52
  • София
  • Мнения: 200
Ползвам по два начина
Олио от розмарин на водна баня +друго масло втривам с масажни движения по скалпа. Така стоя и после измивам косата
Днес пробвах и с отвара. Сварих розмарин. Отварата пресипах в шише с дозатор и след като беше измита /влажна напръсках корена и косата по дължина без да отмивам. Шишето е в хладилника доколкото разбрах от всичко, което изчетох по темата до 2 седмици в хладилник е окей

# 53
  • Мнения: 3 796
Аз варя розмарин и поливам след всяко измиване.Знам, че в хладилник отварата издържа седмица.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 1 239
Хининовата вода изтощава косата. Забързва растежа, но расте една като проскубана коса. Поне при мен е такъв ефекта.
А с тривитаминол колко съм се мацала, ехеее! Никакъв ефект, абсолютно никакъв. Само дето после по три пъти си слагам шампоан, за да се махне това мазно нещо.
Може от организма да зависи.

# 55
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
При мен  този  хининов тоник действаше добре, но  вонях на индийски магазин за подправки и не повторих.В отварата с другите билки аромата на кората на хининово дърво не беше  толкоеа дразнещ. за мен.

https://armoniabio.com/champus-naturales/tonico-capilar-ronquina.html

Последна редакция: пн, 29 яну 2024, 23:55 от sl

# 56
  • Португалия
  • Мнения: 4 089
от години ползвам хининовата вода на милва
слагам й допълнително етерично розмарин,а понякога и лавандула
в интерес на истината-не съм виждала никога ефект на растеж,аз я ползвам за успокояване на скалпа, когато е пресушен,раздразнен,когато нямам време за маслена маска

исках да питам какво знаете за микронийдълинг   за растеж на косата?

# 57
  • Мнения: 106
Аз от хининова вода на Милва не видях резултат. Но всичко за мен до този момент е до проба. Аз съм доволна от серума на Doori за косопад., след измиване на косата още на мокра слагам от него. Правя си и маски с ориз и масла (бадем, кокосово и зехтин плюс гел от ленено семе и царевично нишесте) добре пасирано слагам на суха коса - това предимно за плътност, или ориз с кокосово мляко. Сварен розмарин слагах в корените и не ми отежнявяше корените даже всеки ден пръсках. Розмарин на етерично масло слагам понякога с кокос или зехтин в корена и стоя около час с шапка за баня и кърпа отгоре.

Аз пак ще кажа - с тънка финна коса съм, моя проблем най-вече е, че към краищата стои "летяща" и суха. Затова слагам всеки ден коприна за коса. Иначе няма заглаждане и стои "бухнала". Не съм намерила още какво ще я направи "жива", в търсене съм. Единствено, което разбрах до тук след всички процедури е, че и трябва масло, което не я утежнява а попива в косъма за да я поддържа влажна и нелетяща.

За растежа - имам растеж но не е кой знае колко, както го дават от розмарин 😁 просто по-бавно ми расте самата коса 🤷

Последна редакция: вт, 30 яну 2024, 06:38 от Ikirilova8

# 58
  • Мнения: 289
Хининовата вода изтощава косата. Забързва растежа, но расте една като проскубана коса. Поне при мен е такъв ефекта.
А с тривитаминол колко съм се мацала, ехеее! Никакъв ефект, абсолютно никакъв. Само дето после по три пъти си слагам шампоан, за да се махне това мазно нещо.
Може от организма да зависи.
От хининовата вода само ми се омазнаваше косицата, друг ефект не видях.

# 59
  • Мнения: 2 516
Аз съм доволна от хининовата вода, използвам спрея на Роза Импекс. От дете майка ми винаги използваше хининова вода, когато искаше моята или нейната коса да расте и действително имаше ефект.

За отварата от розмарин, не трябва ли той да е пресен, а не сух? Иначе аз залагам на етерично масло от розмарин, което смесвам с базови масла от синап и рицин.

Аверин, моят съвет е да преустановиш употребата на преса за коса.

Общи условия

Активация на акаунт