💫 Ханде Ерчел и Керем Бюрсин 💫 след "Друг човек" и "Ако обичаш силно" /Тема 32/

  • 50 165
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 965
Здравейте, мили момичета, Flowers Hibiscus

След ужасно напрегнатата седмица влизам в темата и вместо да релаксирам с приятно четиво, попадам на дискусия, от която ми се вдигна кръвното.

Гости, Flowers Hibiscus и аз не издържах, и аз скокнах от балкона. Много съм натоварена в този период на годината, защото твоите колеги ни налазват по това време. Представям си и на теб какво ти е сега! Бързо да минава и да оцелеем до следващия одит!

БлагаВест:
Цитат
Миси, нека да те допълня. Ханде я спрягаха с Мурат Акдоган. Ако си спомняш цялата преса я коментираше. Близо месец новината се разнасяше по всички медии. Имаше и доста снимки. След това се опитаха да оправдаят Ханде с това, че двамата са се срещали но за да й помагал да си купи къщата.
След това започна да се коментира, че имала връзка с младият Атасай. Излязоха снимки от бекстейджа, как тоя я галеше и доста интимно си говореха. Тогава всички се питахме, защо Керем не беше поканен на официалното представяне на рекламата на Атасай. Ами може би умишлено. Ханде беше превъзбудена докато подскачаше до Атасай.  Нека не помним избирателно. За да настъпи криза в една връзка никога вината не е само на единият. Истината ние така и не научихме. Но обикновено тя е някъде по средата. Не ми харесва това, че някои на всяка цена се опитват да изкарат виновен Керем. Коя от вас знае каква е причината. Нито една.
Съжалявам, но това непрекъснато повтаряне колко е виновен Керем без да сме запознати в детайли не ми допада. И пак ще се повторя, това че Керем следвал тази и онази не е никакво даказателство, че има връзка с тях. Ханде също следва известни мъже, които не крият че я харесват.
Спирам да коментирам. Пишете си колко е лош Керем щом така ви харесва. А аз чакам снимки на Керем с посочените за негови гаджета. Хванат в крачка без той да знае. Тогава ще се съглася.

Много добре помня как точно ти, БлагаВест, се ядосваше на турските журналисти, че пишат гадости за Ханде и изпълняват нечии поръчки. Тази клюка за Ханде и Мурат Акдоган не я ли пуснаха още по време на излъчването на СЧК? Всички я отрекоха, а после се разбра, че Ханде и Керем са във връзка. Тогава коментирахме, че пуснаха слуха, за да могат Ханде и Керем да си признаят, както и стана. Сега, обаче, в темата ти изтипосваш тази измислица на жълтурковците и хулиш Ханде! Всеки, който не е запознат със събитията преди време, ще вземе написаното от теб за чиста монета!

По повод Атасай - да, Ханде беше много развълнувана, защото хората щяха да видят нейната колекция! Ханде е творец и създаде прекрасни бижута! Емоцията ѝ е напълно обяснима! Всеки би се вълнувал дали творчеството му ще се хареса, приеме и оцени по достойнство!

Атасай, като всеки мъж, флиртуваше с Ханде! Ако беше гей, нямаше да проявява такъв интерес! В Дубай направи страхотна реклама на колекцията ѝ! Радвахме се, че нейното красиво лице сияеше на небостъргача! Сега, омаловажаваш постигнатото от това талантливо момиче и я обвиняваш за нещо, което не се е случило!

Атасай е син на прототипа на главния герой в "Рибарчето", който е абсолютен женкар. Не съм започнала да го гледам, но попаднах на тази история:

"Джихан Камер и Симай Камер (родителите на Атасай Камер) са истинските Ферит и Сейран, за които е сниман сериала „Рибарчето”, собственици на известната в Турция марка Atasay Jewelry! 💫✨

Джихан Камер и Симай Камер отпразнуваха 39 години брак. Безръкият майстор присъства на тържеството. (Втората снимка, първият вдясно). Двойката има възрастни дъщеря и син. Двойката беше разделена в продължение на 10 години. Истинският Ферит (Джихан Камер) живя с любовницата си 8 години. След 10 години раздяла те отново се събраха. Най-вероятно сериалът ще покаже и раздялата на Сейран и Ферит. А слуховете, че сериалът е подновен за трети сезон, потвърждават тези предположения.

📍Братът на Джихан наистина е починал, а Джихан е лекуван от психиатър. Сериалът е заснет за известното семейство, които са били клиенти на психолог и въз основа на тези бележки им е позволено да напишат сценарий. Разбира се, филмът си е филм, тук много се е променило.
📍Дядото на Джихан не е нарисувал сам скиците.
📍Симай все още рисува скици за бижута, тя всъщност е имала 2 спонтанни аборта.
📍Семейството забрани да се снима за "Суна", както наистина се случи."




Чела съм, че в БГ Мама има "компетентни" коментари, но докато не го видях с очите си, не вярвах!

БлагаВест, Ани и всички други, които мислят, че Хакан не работи - правите ли разлика между мениджър/изп. директор/СЕО и собственик/инвеститор/притежател на бизнеса?

Ако бизнесът е от средните и по-малките, напълно е възможно собственика да го управлява и да не може да си позволи да почива.

Ако познатия на Линдето, може да бъде уволнен, означава че работи за собственика, който от своя страна може да си позволи да се занимава и с други неща, докато наетите от него служители се грижат фирмите му да генерират печалби.

"Хакан Сабанджъ е член на борда на директорите на Densa Holding, както и председател на борда на директорите на Densa Maritime Holding и е четвърто поколение представител на фамилията Сабанджъ.

През 2009 г. Ömer Sabancı (бащата на Хакан) напуска Sabancı Holding и основава Densa Holding. Densa Shipping, която те създадоха съвместно с Demsa Group, собственост на Ömer Sabancı и Demet Sabancı Çetindoğan, се превърна в международна компания собственик на кораби, като достигна гигантски флот от 21 кораба с инвестиция от 1 милиард долара. Ömer Sabancı започва дейността си с компаниите, които основава с братовчед си Demir Sabancı в морския, пластмасовия и авиационния сектор."

Завист ли съзирам, когато хулите Хакан, че с нищо не бил заслужил богатството си?

Във век, в който е достатъчно да имаш интернет и да работиш откъдето си поискаш, такова притеснение - "кога работи този човек" изглежда, меко казано, странно. На Хакан работата му не е с кирка и лопата по 8 часа на ден!

Имам чувството, че БлагаВест не може да прости на Ханде, че разруши всичките ѝ мечти да ги види заедно с Керем.

Линде, което искаш ти и без да ги познаваш лично, не означава, че е най-правилното за тях. Керем е непораснало дете, което прави странни гримаси, играе си с лего, обожава да спортува и прекарва половин ден във фитнеса. Ханде е рано пораснала заради загубата на майка си, свикнала да е отговорна, с артистични интереси, творческа натура, която обожава да пътешества. Керем ми се струва, че е домошар. Той никъде не я заведе след Малдивите. Тези двама прекрасни млади хора нямат достатъчно общи интереси, които да ги свързват. Как биха могли да имат общо бъдеще, след като миналото им беше толкова кратко?

Поли, Flowers Hibiscus "Mevlana Mest-i Aşk" е исторически драматичен филм, копродуциран между Турция и Иран.
Сниман е през 2021 г.
"Този филм е отрязък от живота на Мявляна Руми и Шамс Тебризи в годините от 640 до 645 г. по Хиджра, в който присъстват известни артисти като Шахаб Хосейни в ролята на Шамс Тебризи , Парса Пирузфар в ролята на Руми. Също така популярни турски артисти като Бенсу Сурал изиграха ролята на Мариам, Ханде Ерчел изигра ролята на Кимиа Хатун (дъщерята на Мевляна), Ибрахим Челиккол изигра ролята на Искандар.

На 2 октомври 2018 г. информационните агенции публикуваха писмо от двама ирански власти на таклид , които се противопоставиха на създаването на филм за Шамс и Руми. Насър Макарем Ширази заявява: „Тъй като производството на такъв филм причинява разпространението на суфийската секта, неговото производство не е позволено от шариата и трябва да се избягва.“ В подобен отговор Хосейн Нури Хамдани смята Шамс и Мевляна за суфийски благородници и обявява, че е забранено да се прави филм за тях поради „разпространението на суфийския култ“.

Хасан Фатхи и екипът на филма Mast Eshgh, в имплицитна реакция на този проблем, пуснаха два видеоклипа с възгледите на Сейед Али Хаменей по този въпрос. Тези две кратки видеоклипове, публикувани в канала Telegram на този филм, са свързани със „Срещата на революционния лидер с поетите“ през септември 2007 г., в която Руми и Шамс са споменати добре."

В Иран е бил проблема. "По-голямата част от иранците са мюсюлмани от клона на шиитите Ithnā ʿAsharī или Twelver, който е официалната държавна религия. Кюрдите и туркмените са предимно сунитски мюсюлмани, но иранските араби са както сунити, така и шиити. В цялата страна има и малки общности от християни, евреи и зороастрийци.
Двата крайъгълни камъка на иранския шиизъм са обещанието за завръщането на боговдъхновения 12-и имам - Мухаммад ал-Махди ал-Юджа, за когото шиитите вярват, че е махди, и почитането на неговите мъченически загинали предшественици. Липсата на имам косвено допринася за развитието в съвременен Иран на силно шиитско духовенство, чиято склонност към статут, особено през XX в., води до увеличаване на титлите и почетните звания, което е уникално за ислямския свят. След революцията от 1979 г. шиитското духовенство е доминиращата политическа и социална сила в Иран."

# 721
  • Кърджали
  • Мнения: 10 373
Да обсъждате личният живот на хора, които реално не познавате, е толкова абсурдно. Кой е крив, кой е прав... Все едно някой от вас знае. Нищо не знаете, а това, което чета е толкова грозно, че дори и на селска седянка не приляга... 
Всичко е въпрос на "един папарак каза"и тълкуване на погледи по снимка. Щото е толкова лесно, нали...


Дано Ефлатун излезе някъде из нета. Ще ми е интересно да го видя.

# 722
  • Мнения: 5 909
Мира, адмирации за поста - информативен и аргументиран.
Даже мога да погледна и Рибарчето, че ми стана интересно.
Ще допълня само относно Атасай. В Дубай Ханде беше седнала до стария - Джихан Камер и по-далеч от младия. Вероятно за да не доподклажда клюките.
А той се сгоди за любимата си италианка няма и седмица след това. И тя е човек на изкуството, но не помня с какво се занимава.

Последна редакция: сб, 17 фев 2024, 07:55 от dariVale

# 723
  • Мнения: 965
Дари, Flowers Hibiscus много ти благодаря за комплимента!

Информацията за семейство Атасай, че са прототипи на героите в "Рибарчето" видях тук: https://vk.com/aveturk?w=wall-91891564_1065594

Ако имаш регистрация във VK, ще можеш да го видиш. Преведох текста и копирах снимките. Коментарите на рускините са много интересни. Не съм гледала сериала и нямам идея за събитията, но знам, че е по записките на психолог.

# 724
  • Кърджали
  • Мнения: 10 373
Има много спекулации кое е семейството прототип. Поне три имена се спрягат - не питай кои, не помня. Психиатърката поне това все още наистина пази в тайна...

# 725
  • София
  • Мнения: 13 714
Цитат
Много добре помня как точно ти, БлагаВест, се ядосваше на турските журналисти, че пишат гадости за Ханде и изпълняват нечии поръчки. Тази клюка за Ханде и Мурат Акдоган не я ли пуснаха още по време на излъчването на СЧК? Всички я отрекоха, а после се разбра, че Ханде и Керем са във връзка. Тогава коментирахме, че пуснаха слуха, за да могат Ханде и Керем да си признаят, както и стана. Сега, обаче, в темата ти изтипосваш тази измислица на жълтурковците и хулиш Ханде! [/size]Всеки, който не е запознат със събитията преди време, ще вземе написаното от теб за чиста монета!

Бях решила да не коментирам повече този въпрос, но ме провокира ето този пост... Че даже и похвали и адмирации има за него. Не ви ли е неудобно. Браво, всички срещу един... Така е много лесно. А защо не се замислите и върху различното мнение. Може да намерите в него доза истина.

Мира07 намали малко агресията към мен. Можем да спорим, всеки да си каже мнението, но ти си доста агресивна и не за първи път. Не е лошо още веднъж да прочетеш поста ми и тогава да се нахвърляш яростно на мен. Нищо не си разбрала от това, което се опитах да кажа. Жалко. Човек трябва малко да мисли преди да атакува. Правилно си се сетила, че аз бях тази, която яростно я защитавах и пак тогава понесох нападките. А защо не се сети, че аз бях и тази, която първа реагира след онова интервю на Керем, в което той каза че не е готов за брак.  Почти всички тогава отново се опитаха да го оправдаят и да ми доказват че греша. Пак отнесох хули. Опитвам се да бъда справедлива и еднаква към грешките и на двамата.
Ще се опитам да ти го кажа по-простичко. Не съм качила това за Ханде за да я хуля , както ти казваш. Опитах се да покажа, че когато вярваш на любимият човек няма да се вържеш на клюките.  Керем не се хвана. Можеше да повярва и да действа първосигнално и импулсивно, както го направи Ханде при клюката със Стефани.  Дали  това между Ханде и Мурат е било клюка, измислица или истина, не знаем. Истината е, че двамата са се срещали. Този Мурат е близък на Джанер, зетя на Ханде и се занимава с недвижими имоти. Тогава обясненията бяха,  че той е помагал на Ханде да си купи къщата. Аз не повярвах, макар всички да твърдяха че Ханде и Мурат имат връзка. В старата тема спорът беше жесток. Тогава аз защитавах Бамби. Отнесох доста обиди, но това не ме отказа. Свикнала съм. Както и сега. Обичта към даден човек не може да ми замъгли до толкова мозъка, че да не виждам кусурите му.И при всички случаи да го оправдавам.   Смело се изказвам и срещу единият и срещу другият. Както критикувам Керем така ще критикувам и Ханде. Обичам ги еднакво и не ги деля. Новината за любовна връзка на Ханде и Мурат Акдоган е много, много преди новината за любовна връзка на Керем и Стефани. Исках да ви покажа, как някои се връзват и вярват за изневяра на единия, а отричат за другият. За мен и двете новини са доста преувеличени.  Затова го написах, като си мислех, че ще го разберете. Уви! Отново съм подложена на артилерийски братски огън.
След този пост мисля да се оттегля и да не споря повече. Така темата ще се успокои, ще се възцари мир, спокойствие, единомислие и разбирателство.

Последна редакция: сб, 17 фев 2024, 00:05 от БлагаВест

# 726
  • Мнения: 10 471
Flowers Hibiscus Добро утро, прекрасни момичета! Flowers Hibiscus

Пожелавам ви прекрасен ден, изпълнен с много хубави емоции и слънчево настроение Wink

Gift Heart

Sparkling Heart

# 727
  • София
  • Мнения: 2 639
Здравейте! Flowers Hibiscus






За вчерашният разговор. Sunglasses  Ние сме странични зрители и наблюдатели, не можем да знаем какво наистина се случва с хората около нас. Не съм била "пряк" свидетел на голяма част от споменатите случки, чела съм само "свидетелски" мнения, не вземам страна, но разбира се имам собствено мнение за случилото се. Както спомена някой, този разговор - спор се води периодично, вече съм си казвала мнението, не съм го променила, затова ще си позволя да се самоцитирам:

"Бях се зарекла да не коментирам връзката на Керем и Ханде, но..
За хубаво или за лошо, за чувствата няма единна мерна система. Не може да се измери кой колко обича, кой колко страда, кой колко и дали е забравил...Всеки изживява уникално, неповторимо и неподражаемо своите чувства на симпатия, любов, състрадание, разочарование, тъга, безразличие. В зависимост от характер, темперамент, възпитание, семейство, социална среда. И страничните свидетели и наблюдатели също уникално възприемат случващото се с и около една двойка. Пак според симпатиите си към единия или другия, според собствените си възгледи, житейски опит, среда. Затова не мога и не искам да спекулирам кой, как, колко, кого, как, дали въобще е обичал и дали е превъзмогнал случилото се. Като странични наблюдатели, бяхме свидетели на хубава любовна история, и се влюбихме в любовта им. Беше красиво, но обикновено най-вълнуващите и запомнящите се любовни истории нямат щастлив край. Така и с тяхната. И всеки по своему се справя с последсвията. Не можем да знаем кой колко и дали страда, кой колко и дали е продължил с живота си. Те си знаят. Дай Боже всеки да срещне правилната си половинка и да е щастлив. "


Може би разговорите/споровете по тази тема ще продължават, но не ми се иска да има обидени и засегнати. Казват, че в споровете се ражда истината, но понякога, когато сме само странични наблюдатели и регистратори, без конкретна информация за случващото се  в чуждите животи,  е най-добре да си останем просто само зрители.

Лек ден ви желая!

Последна редакция: сб, 17 фев 2024, 08:45 от Dilemi

# 728
  • Мнения: 4 820
Добро утро Animal Bee

Добър ден на Миси. Grinning Днес чак в 8? Наистина ли в 8 стана или те беше страх да влезеш в темата по-рано? Grinning

Линде, не ми хареса това за братския артилерийски огън, гадно ми стана. Въпреки че с теб много рядко сме на едно мнение, не ми е приятно, че се чувстваш нападната по някакъв начин. Не ми се иска и да спираш да пишеш, но такива крайни постове като твоите няма как да не предизвикат реакция в даден момент. Никой не те кара да харесваш избора на Ханде за партньор, но не бъди толкова крайна. Времето ще покаже какво ще излезе от цялата работа. Може да се окаже мъжът на живота й или пък поредният урок. И в двата случая печели. Wink

Последна редакция: сб, 17 фев 2024, 11:59 от mikipoli

# 729
  • Мнения: 2 482
Коко, нашия човек днес имал рожден ден. Колеги от ДЧ са го поздравили. Много се зарадвах на снимките, дано и Ханде се разпише с някоя непубликувана снимка.
Тези дни ми излизат клипчета от Азизе. Струва ми се, че ще е интересен този сериал. Малко епизоди е. Някой гледал ли го е? Завършен ли е или в нищото приключва?
И без това сега нищо не гледам, то и време нямам, но смятам да го започна.

Ох, руската версия е много забавна. Залят е Телеграм и Тик Ток с откъси.
В сцената, когато бяха с белезниците на деловата среща, руската Еда яде охлюви. Няма лошо, но ги яде с нож и вилица, опитва се да им отреже черупките... Съвсем пък прекаляват Grinning

# 730
  • Мнения: 4 820
Марги, слизай от балкона да разкажеш на Благи за Азизе. Ти го гледа съвсем скоро. Grinning
Благи, аз не съм го гледала, точно защото е прекъснат и само ще се ядосам, че са ми оставили финала на въображението.Grinning Като цяло отзивите за Ханде в този сериал са положителни, но знаеш как е, рейтингът е цар и господар. Grinning

И на мен ми излизаха снощи клипчета в туитър от руския римейк. Интересно ми е, гледа ми се, но няма кой да ми превежда. Grinning

# 731
  • Мнения: 2 482
Интересно ми е, гледа ми се, но няма кой да ми превежда. Grinning

JoyJoyJoyJoy

Техните епизоди са кратки. Аз ще ти го преведа, ти уговори Слънцето да ти сложи субтитрите, после си го редактирай и приятно гледане JoyJoy

Много ми е красива Ханде в този Азизе, но щом свършва в нищото, ще карам на откъсите, които качват рускините.

Толкова много нови сериали са излезли. Чета при рускините, гледам и рейтингите качват. Има няколко, които и те ще приключат на 5-6 епизод, толкова са зле.
Сапфира, който ни беше конкуренция, за който четох само отрицателни отзиви си докара до 26 епизод. Приключвали и те.

# 732
  • Мнения: 1 248
Разгоря се огънчето тук... Съгласна съм с онази потребителка, която спомена, че като няма заради какво да коментираме професионалния им живот, идва ред на личния... За съжаление или не, факт. Нямам нищо против идеята всеки да има собствено мнение и да си го изразява, но не и назидателно и ултимативно. Или пък да се вменява защо и какво трябва да пишем или да не пишем по отношение на Ханде или Керем. Ами то затова съществува тази тема... Защото всеки е свободен когато, както и за когото от двамата иска да пише или разкаже. Различни хора сме, с различни усещания, с различен опит, с различни идеи и различен поглед към нещата. Няма, а и не е задължително всички да сме с еднакво мнение или пък да споделяме едни и същи усещания за определени събития. Знаем защо сме тук, знаем кои са патроните на темата, знаем как се коментира, без да засягаме този или онзи... Това, че харесваме Ханде и Керем, не означава, че не можем да бъдем недоволни от едно или друго тяхно действие или постъпка. Или пък, че не можем да го коментираме... Ето, много уважавам част от нещата, които прави Керем... Но пък когато греши или е сгрешил, няма как да дигна палец за одобрение. Да, той не отследва Ханде, защото сърдитата и наранената беше тя, а той искрено се надяваше, че нещата ще се размият и ще има възможност пак да се върне към нея. Който иска, може да ми опонира, но това е моето мнение. С удоволствие изчетох и ще изчета и останалите, но не бих искала някой, който има мнение или идея за определена ситуация, да се въздържа от коментар, защото се притеснява, че някой ще му "скочи" отгоре и ще го анатемоса набързо. Дотук, въпреки всичко, поддържаме темата на ниво. Нека да продължим в този дух...

# 733
  • Мнения: 4 820
Да, новата 2024г започна с голямата брадва. Grinning Миличките фенове на Сапфира, половината го гледаха само заради Илхан Шен, който трябваше уж да е главният герой, според промотата, а то се оказа съвсем друго. Четох, че напускал сериала преди финалните серии.

Новият сериал с Башак стартира с много нисък рейтинг, ще видим какво ще стане и там.

Съгласна съм за субтитрите на руския римейк, почвай превода. Grinning Интересно ми е главният герой как ще се разчупи, изглежда доста по-голямо дърво от Серкан Болат. Joy

# 734
  • Мнения: 2 933
Според мен никой не трябва да се сърди или да се чувства обиден, тук го приемам като кафе с приятелски.  Бъбрим си и обсъждаме клюките, защото сериали към момента няма. Малко може на моменти взаимно да се изнервяме, но е само за момента и без лоши чувства, прости обичаме си Ханде и Керем и искаме да са успешни и щастливи.
А още колко пъти сигурно ще предъвкваме ханкерските отношения 😉 има - няма до 2-  3 месеца пак 😂 то друго скоро май няма да има 😎
Ханде напредва в Инстаграм

Снощи Ханде и приятели:

Общи условия

Активация на акаунт