АПРИЛчето ритници раздава, а палтото мама трудно закопчава. -Април 2024 - ТЕМА 3

  • 26 582
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 242
JayRay, аз с мащерката съм внимателна и чай от нея не пия, мисля, че предизвиква контракции. Поне така съм чела.
Аз се моля бебето да си издържи още няколко седмици, терминът ми е 19-20 април, доникъде сме с преместването в нашия апартамент, тук нямам удобства, а и трябва да вдигна хемоглобина...

# 691
  • Мнения: 75
Здравейте и от мен, момичета.

Честито на родилите дами! Пожелавам ви едни здрави, щастливи и спокойни бебчета и бързо възстановяване. 💐 Hug

В 37г.с. съм и от снощи имах брутални стягания цяла вечер, толкова дискомфортно не ми е било досега. По едно време си мислех, дали това не са родилни контракции, но ме отпусна в някакъв момент и не бяха болезнени, въпреки че си бяха доста неприятни.

Аз продължавам да си пия магнерот и другите лекарства по препоръка на лекаря ми, защото тази седмица бях няколко дни под наблюдение за високото кръвно, но сме го овладяли. Ако не тръгне скоро раждане, май ще се наложи секцио и при мен.

Интересно ми е, дали тези по-продължителни стягания/подготвителни контракции може да са признак на скорошно раждане или може и да си откарам с тях още няколко седмици 😀

# 692
  • София
  • Мнения: 3 489
Охх, ами то не знам чая или кашлянето повече може да докарат контракции. От друга страна след 4 дни влизам в 38гс и дори и да тръгне раждане съм някак спокойна.

Моите стягания си ги има от известно време. Шийката не само не е скъсена, а от 3.5см вече е 4см. Всичко друго изглеждаше ок. Първия път нямах абсолютно никакви признаци до деня на раждане, когато през нощта почнаха контракции (проспах ги), сънувах ги само някак и на сутринта се оказах с 3см. А аз тогава ходих всеки ден на тонове и преглед, защото пренасях 5 дни.

# 693
  • Мнения: 691
JayRay, аз до скоро бях с ужасна суха, а после влажна кашлица около 3 седмици. Нощем се будех и направо повръщах от кашляне.
Пих Тавипек таблетки и Стодал сироп. Не знам кое от двете ми помогна повече. Чай от лайка с мед действа противовъзпалително и сякаш също помогна да отхрачвам по-лесно.

# 694
  • Мнения: 75
Благодаря, момичета. Успокоих се. Явно стяганията са нормални. Ще си изчакам тоновете в сряда и ще видим какво ще каже доктора.

JayRay., с тебе сме май имаме ден или два разлика. Аз след 5дно влизам в 38г.с., но едва ли и аз ще дочакам термина си 😀

# 695
  • София
  • Мнения: 3 489
Съмър, 10.04 ми е термина, но секциото ще е по-рано. Не знам как бих издържала до края, прекалено тежко ми е този път Joy

# 696
  • Мнения: 277
Честити бебешоци ,дами!
Да са здрави, благословени и много щастливи! Бързо възстановяване на вас ♥️

Аз откакто спрях магнерота съм с много чести стягания и още няма бебе , та не е показно това .
А от чайовете АГ ми е казал да не пия само каркаде и че за другите няма проблем.

Не знам как си броите седмиците хаха,всеки път се обърквам като ви чета 🤣
Аз съм с термин 02.04. И по ел.календар и писанията на АГ на прегледите съм в 37+5.

Последна редакция: нд, 17 мар 2024, 13:58 от Pelt04

# 697
  • София
  • Мнения: 3 489
Ами аз днес се водя 36+4, което е текущо 37гс. АГ и апаратура и те така си смятат, на амбулаторния лист също се води към текуща, не към завършена. В сряда ще съм 37+0, т.е. броя, че я завършвам финално тогава тази седмица и от четвъртък влизам в 38гс (37+1).
Онлайн съм срещала всякакви варианти за калкулатори - текуща, завършена или завършена+ден от текущата. Ама те и смятат за цикъл 28дни, а моят например варира 28-30. Сега очевидно е било по-рано всичко щом от началото върви малката с 2-3 дни напред, та по апаратура даже ме изкарва всеки път с термин 08.04, но не сме го сменяли за тогава.

# 698
  • Мнения: 75
Явно има различни начини за смятане, момичета. Извинявам се, ако съм ви объркала.

Pelt04 И аз така ги пресмятам седмиците като теб по онлайн приложението, което имам-
37+2, с термин за 05.04, но си е тежко определено.

Ако не се лъжа ти питаше, дали има други мами  в Младост/София. Там съм, още не мама официално, но да се надяваме скоро и това ще се случи.

Не вярвах, но откакто съм в 9-ти месец много ми тежи, бебо, притиска пикочния ми мехур активно и всички други органи, но го усещам че и на него му е тясно вече 😀 само докато ми вливаха магнезий ми беше доста по-леко и като не съм в болницата вече, рязко се промениха усещанията, но ще изтърпим още мъничко.

# 699
  • Мнения: 112
JayRay тук в нашата тема някой беше споменал черна ряпа с мед. Много помагало за кашлица. Аз не съм пробвала де, дано не ми се и налага.

# 700
  • Мнения: 277
Да , явно е така Simple Smile


Да и аз съм в Младост, но tutifruti питаше. С нея се уточнихме да се видим ,като е хубаво времето ако все още няма бебешоци (пък по-нататък може и с тях ) ,та ако имаш възможност се присъедини и ти Simple Smile

Тежко си е вече доста! Аз се чувствам като слоница, а реално не съм качила много килограми (9 до момента). За сметка на това  пък коремчето ми е по-голямо сравнение с първото ни детенце и много ме боли кръста , особено като стоя на едно място права .

Явно има различни начини за смятане, момичета. Извинявам се, ако съм ви объркала.

Pelt04 И аз така ги пресмятам седмиците като теб по онлайн приложението, което имам-
37+2, с термин за 05.04, но си е тежко определено.

Ако не се лъжа ти питаше, дали има други мами  в Младост/София. Там съм, още не мама официално, но да се надяваме скоро и това ще се случи.

Не вярвах, но откакто съм в 9-ти месец много ми тежи, бебо, притиска пикочния ми мехур активно и всички други органи, но го усещам че и на него му е тясно вече 😀 само докато ми вливаха магнезий ми беше доста по-леко и като не съм в болницата вече, рязко се промениха усещанията, но ще изтърпим още мъничко.

Последна редакция: нд, 17 мар 2024, 17:14 от Pelt04

# 701
  • Мнения: 75
Даа, много ще се радвам да се видим и запознаем 🤗 Ще ти пиша на ЛС.

# 702
  • Мнения: 59
Някой може ли да ми опише какво представляват подготвителните контракции🤔
Из интернет пише стягания. Аз не мога да преценя стягане ли имам или по-скоро беба се мести и шава по-скоро второто. Това, което получавам са нещо като менструални болки за секунди заболява леко и отминава и то в покой докато си лежа. Вече съм 34+3 г.с, но имам чувството, че няма да стигна до термин, надявам се поне до април да избутам.

Във вторник бях на тонове. В началото имаше малко контракции, които не усещах и после момичето ми намести уреда и спряха. Следващия вторник пак ще ходя, но малко се притеснявам.

# 703
  • София
  • Мнения: 3 489
“Предадох” се и си взех Стодал, става за бременни и се надявам да успокои положението. За ряпата и аз го знам, ама пък къде да я диря сега тая ряпа Joy

Роуз, моите са точно такива, отпускат и не отива към кръста болката. Апаратът в петък засече 2-3, но АГ каза тонове по учебник, не я притесняват.

# 704
  • Мнения: 358
Ехооо, добро утро! Как сте майчета с бебчета? Вие как се възстановявате, бебенцата как са?

Общи условия

Активация на акаунт