Приятелство между мъж и жена

  • 11 642
  • 239
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 856

Просто съотношението някак не излиза и много мъже си стоят сами на 40, щото на 30 не са знаели какво искат и плачат, че нямат жена и дете
Забележи че тези по-често са беднички и с лош соц. статус
Просто ги е страх.
Не е казано, че само Елън Мъск трябва да прави деца, но бета мъжете обикновено са сметкаджии, по това се познават, мислят си че са трезви и хладнокръвни, правейки си сметката че имали били време, че жените се деляли на такива за забавление и за женене и тн.

Но не е задължително да плачат, че нямали деца и жена, просто си мишкуват в живота и са ок с това.

# 196
  • Мнения: 2 670
Мъжете, особено под 30 имат и чувства, за това седят при тази или онази. Семейство, деца и прочее вероятно не са на дневен ред и за двамата преди тия години.
Обичат си жената/приятелката, толкова ли е странно.
Чувства всички хора имат, но човек обича не само веднъж в живота, а обикновено поне по няколко пъти.
На младият мъж какво му е - и да обича някоя знае, че след нея ще обича и други. За какво да става сериозен и да й губи времето, ако не мисли да се жени и да прави деца преди да си е уредил другите работи в живота (кариера, жилище, пари, наживяване, и т.н.)
Искам да кажа, че ги разбирам тези млади мъже, за които се говори в темата - уж наглед готини пичове, а пък нямали сериозна приятелка. Това е сигурно защото не искат, не защото не могат да си намерят. За секс нали си намират - за какво им е сериозна още от млади години.

# 197
  • София
  • Мнения: 39 058
Явно един мъж не може едновременно да прави пари да има сериозна приятелка Joy
Майтап, майтам, ама виждам такъв тренд.

# 198
  • Мнения: 2 670
Всеки преценява и съди през призмата на собствените си убеждения и разбирания - така и аз говоря от собствен опит (без да твърдя, че само аз съм прав).
За себе си бях решил, че няма да се женя и да правя деца, преди да мога да ги издържам, да купя жилище, да изкарвам добри пари без да трябва да работя на две работи (или на една по 10-12 часа), и да постигна някои други лични цели.
Това успях да постигна чак след 30 г. тогава се и ожених. Преди това съм имал немалко приятелки вкл. няколко сериозни, и от повечето това чувах - ти какви намерения имаш, кога ще живеем заедно, и т.н. От няколко даже чух и неща тип "за какво да си губя времето с тебе".
Така че разбирам ги младежите - като си на друга вълна, за какво ти е сериозна приятелка, хем ти на нея да й губиш времето, хем тя да ти пречи да се фокусираш върху другите си цели.

# 199
  • София
  • Мнения: 12 786
Те Степфордските съпруги понеже са пречели на служебния прогрес на мъжа... Тъкмо като уседне мъжа с подходяща жена може да постигне най-много, защото вече си има всичко, плюс стимул да успява, защото има отговорности.

# 200
  • София
  • Мнения: 744
Само накрая да не стане  така, че след 30-35 да се оплакват как няма добри и стабилни момичета, а само материалистки. Защото съществува и другият момент, че двама души могат да са заедно от по-млади, да израстват заедно и да трупат спомени и опит, да създадат семейство и заедно да го осигуряват.
Тоест, не е непременно казано и отсечено, че мъжът трябва да се изгради, да натрупа материални блага и тогава да се заеме с търсене на жена за сериозна връзка. В такъв момент ще дойдат сметкаджийките и кифлите, ама той май няма да иска такива Sunglasses
Мисълта ми е, че нещата не са черно-бели, една двойка може да си живее и гради съвместно и тогава може би връзката им е дори по-стабилна, защото всеки знае, че е с другия за добро и лошо и че е избран заради самия него, а не за пари или имоти.

# 201
  • Мнения: 8 028
мъже като Крис разсъждават така според мен, просто защото им е все тая с коя жена ще имат семейство.. имат си там някакви базови изисквания, но като цяло за тях са лесно заменими спътниците..
намират си сгодна женица като решат, че им дошъл момента и толкоз..
не разбират как може някой да заобича определена жена и да иска точно и само с нея да се развиват заедно и да споделят израстването си..

# 202
  • София
  • Мнения: 13 067
Само накрая да не стане  така, че след 30-35 да се оплакват как няма добри и стабилни момичета, а само материалистки. Защото съществува и другият момент, че двама души могат да са заедно от по-млади, да израстват заедно и да трупат спомени и опит, да създадат семейство и заедно да го осигуряват.
Тоест, не е непременно казано и отсечено, че мъжът трябва да се изгради, да натрупа материални блага и тогава да се заеме с търсене на жена за сериозна връзка. В такъв момент ще дойдат сметкаджийките и кифлите, ама той май няма да иска такива Sunglasses
Мисълта ми е, че нещата не са черно-бели, една двойка може да си живее и гради съвместно и тогава може би връзката им е дори по-стабилна, защото всеки знае, че е с другия за добро и лошо и че е избран заради самия него, а не за пари или имоти.

Направо така става Satisfied Колко такива оплаквания сме чели. Че и от 40-50+ годишни, дето все се опитват да убедят другите, и себе си, че мъжът има още време.

Иначе до 30 много малко бързат за сериозно връзки, та такива сценарии как жената ще натиска някакъв суров и зелен, само много незрял ум може да ги изфантазира. До 30 много трупат опит и после са готови. Другото си върви паралелно, хората нямат време да правят всичко едно по едно.

# 203
  • Мнения: 2 670
не разбират как може някой да заобича определена жена и да иска точно и само с нея да се развиват заедно и да споделят израстването си..
Това са илюзии и заблуди от розовите романчета - че на света имало само един човек, който ти е соулмейт и само с него можеш да си щастлив. И как ще го намериш измежду 4 милиарда други хора на земята от всеки пол?
Има много хора от другия пол, които отговарят на изискванията ти, и които можеш да заобичаш ако им дадеш шанс и желаеш да се сближиш с тях - доказателство са децата, които никой не си избира по никакъв признак дори, но всеки си ги обича такива, каквито са му се родили.
Ти специално, би ли казала за първия мъж, който си обичала ли си се омъжила, той ли ти е единствения, и още ли си с него?
Ако не, смятам нямаш право да съдиш и даваш такива мнения, защото действията ти сами доказват обратното.

# 204
  • София
  • Мнения: 744
Може и повече от един соулмейт да има на планетата. Но ако отлагаш твърде много търсенето, шансът да го срещнеш силно намалява.
Накрая се събираш с някой от немай къде, защото вече си станал на 35-40 и ти е време. А дотогава си отблъснал сума ти читави хора, защото нали... имаш да градиш кариера и статус. Отделно от това колкото по-зрял си, толкова по-трудно свикваш да съжителстваш с друг човек и да приемаш навиците му. И пак се започва - тоя не става, оня не става.
И такива работи. Нищо общо с розовите романчета, виждаме постоянно тези реалности и купища хора около нас накрая остават сами с кариерите си и някоя и друга котка вкъщи.

# 205
  • Мнения: 2 670
Накрая се събираш с някой от немай къде, защото вече си станал на 35-40 и ти е време. А дотогава си отблъснал сума ти читави хора, защото нали...
Искаш да кажеш, че читавите хора са краен брой, и шансът ти да ги срещнеш постоянно намалява - защото?
Това, което намалява, са репродуктивните способности, жизнеността и енергията на човека, така че наистина не е много хубаво да се отлага до безкрай. Но самите "читави" хора се подновяват постоянно - за всеки, който се оженва и излиза "извън пазара" пораства нов пълнолетен човек, който заема неговото/нейното място на пазара на свободните.
И къде видя да пиша 40г? За себе си написах, че след 30 съм се почувствал готов да се женя - което за мъж въобще не смятам за късно. И 35 да е, пак не е късно. За жена може да е малко по-различно - всяка да си преценява според биологичния часовник. 35-40 бих се съгласил, че е късно за жена.

# 206
  • Мнения: 8 028
Крис, никой не те съди, не подскачай.. Joy
човек може да обича повече от един път, никой не го отрича..
може и въобще да не разбере какво е това да обичаш, дори да има семейство 20, 30 години..
сравнението с любовта към децата е доста неподходяща..
просто аз така си обяснявам твоята гледна точка, която всъщност е и на доста хора..
на мен не ми пречи, всеки си решава как да си живее живота и кое му е приоритет за избор на партньор..

# 207
  • София
  • Мнения: 744
Накрая се събираш с някой от немай къде, защото вече си станал на 35-40 и ти е време. А дотогава си отблъснал сума ти читави хора, защото нали...
Искаш да кажеш, че читавите хора са краен брой, и шансът ти да ги срещнеш постоянно намалява - защото?
Това, което намалява, са репродуктивните способности, жизнеността и енергията на човека, така че наистина не е много хубаво да се отлага до безкрай. Но самите "читави" хора се подновяват постоянно - за всеки, който се оженва и излиза "извън пазара" пораства нов пълнолетен човек, който заема неговото/нейното място на пазара на свободните.
И къде видя да пиша 40г? За себе си написах, че след 30 съм се почувствал готов да се женя - което за мъж въобще не смятам за късно. И 35 да е, пак не е късно. За жена може да е малко по-различно - всяка да си преценява според биологичния часовник. 35-40 бих се съгласил, че е късно за жена.

Не, не съм казала това. И не, не са краен брой, но и не бива да се разчита, че ще срещнеш точно това, което търсиш и точно когато си решил, че си готов. В живота, за съжаление, не става така.
След 30 значи и на 40. Пак защото не е сигурно, че ще откриеш половинката на 31. По поръчка не става, колкото и да ни се иска.
А ако ще бързаш, правиш компромиси, които после тежат.
Казвам всичко това от позицията на жена на много 40+, близо до 50, която е видяла разни неща около себе си, събрала се е с точния човек и то не още на 19, но все пак разбира, че е имала и доста късмет (особено гледайки самотни връстници, които са вече безнадеждни случаи).

Не се чувствай нападнат, говорим си просто...Hands Facepunch

# 208
  • Мнения: 39
Здравейте, драги съфорумници! Искам да поставя един интересен за мен въпрос, който считам, че е актуален изобщо във времето. Най-вече смятам, че мъжкаат аудитория в голяма част би ме разбрала най-добре. Вероятно на всяко едно момче или на повечето им се е случвала ситуацията, при която си харесват едно момиче, но впослествие усещате, че тя по-скоро ви приема за приятел и пред вас стои изборът - да продължите това приятелство, да се опитате да се сближите с нея още повече и да ѝ признаете (макар да знаете, че имате малък шанс успеваемост), или по-добре ще бъде да се дръпнете и да изстудите отношенията, докато не сте вложили премного енергия и надежди в нещо неликвидно. Бих се радвал да споделите мнението си!
Аз лично ако имам нещо към жена а тя не отвръща, не бих могъл да й бъда приятел. Имам приятелки жени и би ми било неловко ако знам че искат нещо друго.

# 209
  • Мнения: 6 295
Мда, наистина си тегаво когато очакваш всеки един момент да ти налетят. Внимаваш с всеки жест или дума, но дори и така пак няма гаранция. Ама тва са страничните ефекти от такива приятелства, за ползите вече писах по назад

Общи условия

Активация на акаунт