"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 63

  • 30 933
  • 815
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11
Здравейте имам въпрос и моля за адекватен отговор. Благодаря предварително. Последният ми цикъл беше на 30 март до 5 април, 7 дена продължителност попринцип ми е МЦ. Проследих точно преди малко че от започването на единия МЦ до започването евентуално на цикъла който вмомента липсва са 32,33 дена продължителност не съм сигурна правилно ли съм го изчислила. Та въпросът ми е понеже вчера трябваше да ми дойде или днес но няма нищо възможно ли е да съм забременяла втори месец правим опити, и с огромно нетърпение чакам и правя тестове правих тест преди 2,3 часа беше отрицателен, възможно ли е да ми закъснява заради времето и колко дни трябва да изчакам за да си пусна един кръвен тест да видя дали има нещо ако евентуално тестовете на шурчек не отчитат. И кога следователно след закъснение се ходи при гинеколог?

# 706
  • София
  • Мнения: 1 228
С първа урина е най-добре, най-концентриран е хормонът, но вече към 31 ден е трябвало да има най-малкото втора черта, макар и бледа примерно.
Може и сега да се пусне кръвен. След закъснение е хубаво на 14 ден да се отиде, за да се види нещо, ако има бременност.

# 707
  • Мнения: 62
Искам да попитам колко достоверен е резултатът от тест направен 4 дни преди цикъл?
С редовен цикъл на 28 дни съм, имах доказана и проследена овулация (болки, течение и т.н) на 16.05, а днес имам отрицателен тест за бременност… 🙃 след 3 години опити бях убедена че това ще е месецът…

# 708
  • Мнения: 25
Прочетете по-нагоре моите отговори.. ПРИ мен е същия случай🙂 Ако бързате пуснете кръвен, при мен беше положителен💗 И също така на вашия тест ми се привижда лека бледа черта.. ВИЖТЕ моите тестове 4 последователни дни преди цикъл
Искам да попитам колко достоверен е резултатът от тест направен 4 дни преди цикъл?
С редовен цикъл на 28 дни съм, имах доказана и проследена овулация (болки, течение и т.н) на 16.05, а днес имам отрицателен тест за бременност… 🙃 след 3 години опити бях убедена че това ще е месецът…

# 709
  • Мнения: 141
Здравейте! Днес трябваше да пусна второ  ЧХГ, но лабораториите не работят, съвсем забравих, че е 1-ви май покрай вълнението за двете чертички.. Та прилагам снимка на тестовете.. УТРЕ ЩЕ пусна ЧХГ 😁 Стискайте палци



Стискаме палци за положителен кръвен тест! Моите престо тестове си бяха чисто отрицателни и бяха вярни, така че със сигурност тези са положителни така като гледам! Успех Heartpulse

# 710
  • Мнения: 1
Здравейте, утре трябва да ми дойде по календар. Днес си направих тест и първо беше отрицателен, но после се появи чертичка. Ще изчакам още ден и ще повторя. Предполагам този е невалиден.

# 711
  • Мнения: 138
Искам да попитам колко достоверен е резултатът от тест направен 4 дни преди цикъл?
С редовен цикъл на 28 дни съм, имах доказана и проследена овулация (болки, течение и т.н) на 16.05, а днес имам отрицателен тест за бременност… 🙃 след 3 години опити бях убедена че това ще е месецът…

Болките и течението не потвърждават овулацията, те може да я предхождат или болките да са даже след нея. Има два начина да се потвърди овулацията - с ултразвук или чрез следене на температурата. Но вероятно овулацията се е случила близо до дните със силно течение.

С каква чувствителност е тестът? Възможно е да се види + 8 или 9 дни след овулацията (но потвърдена такава), но отрицателният толкова рано не означава, че няма да стане + после, все пак имплантацията може да се случи и 12 дни след овулацията и после трябва известно време да може да се засече хормонът в урината особено ако тестът не е от най-чувствителните.

Здравейте, утре трябва да ми дойде по календар. Днес си направих тест и първо беше отрицателен, но после се появи чертичка. Ще изчакам още ден и ще повторя. Предполагам този е невалиден.

Зависи колко си изчакала, ако е в рамките на времето според производителя, си е напълно валиден. На моята първа втора чертичка и отне почти целите 5 минути да се появи.

# 712
  • Мнения: 62
Тази сутрин направих тест - внушавах си, че има много бледа линия. Сега го погледнах, и ето това ми излиза. 2-3 дни съм пред цикъл. Според мен е отрицателен, аз съм Тома Неверни 🫠

Искам да попитам колко достоверен е резултатът от тест направен 4 дни преди цикъл?
С редовен цикъл на 28 дни съм, имах доказана и проследена овулация (болки, течение и т.н) на 16.05, а днес имам отрицателен тест за бременност… 🙃 след 3 години опити бях убедена че това ще е месецът…

Болките и течението не потвърждават овулацията, те може да я предхождат или болките да са даже след нея. Има два начина да се потвърди овулацията - с ултразвук или чрез следене на температурата. Но вероятно овулацията се е случила близо до дните със силно течение.

С каква чувствителност е тестът? Възможно е да се види + 8 или 9 дни след овулацията (но потвърдена такава), но отрицателният толкова рано не означава, че няма да стане + после, все пак имплантацията може да се случи и 12 дни след овулацията и после трябва известно време да може да се засече хормонът в урината особено ако тестът не е от най-чувствителните.

Здравейте, утре трябва да ми дойде по календар. Днес си направих тест и първо беше отрицателен, но после се появи чертичка. Ще изчакам още ден и ще повторя. Предполагам този е невалиден.

Зависи колко си изчакала, ако е в рамките на времето според производителя, си е напълно валиден. На моята първа втора чертичка и отне почти целите 5 минути да се появи.

# 713
  • Мнения: 11
С първа урина е най-добре, най-концентриран е хормонът, но вече към 31 ден е трябвало да има най-малкото втора черта, макар и бледа примерно.
Може и сега да се пусне кръвен. След закъснение е хубаво на 14 ден да се отиде, за да се види нещо, ако има бременност.
14 дена след закъснение ли защото на кръвен за такова нещо не съм ходила и не съм запозната изобщо…

# 714
  • Мнения: 1 387
14 дни след овулация. Но при отрицателни домашни тестове и то на датата на цикъла не виждам смисъл да ходиш на кръвен.
Между другото веднъж в годината имам 1 цикъл , в който ми закъснява с 4-5 дни. И това беше, когато не правихме опити. Така, че е нещо нормално и може да няма причина. При овулаторен цикъл (месец без овулация) също може да закъснее.
Не всяко закъснение е бременност, колкото и да ни се иска.

Последна редакция: чт, 02 май 2024, 16:57 от Bibi85

# 715
  • Мнения: 25
1 ден преди закъснение.. Предния беше направен в друга лаборатория (нямах избор)
29.04 - 10,57
02.05- 98

Последна редакция: чт, 02 май 2024, 16:22 от Nikolaeva66

# 716
  • Мнения: 25
Момичета, идвам и аз с мъничко питане и тиха надежда Hug Точно седмица след положителния тест за овулация, гърдите започнаха да ме болят ужасно силно и станах изключително емоционална, до степен че най-малкото нещо ме изнервя и ядосва, плача на филми, на новини...и това от една седмица, направо не знам какво ми става...Знам, че е още рано за тест, имам 2 дни до цикъл, но толкова се надявам да е станало чудото. Дали някоя от вас е имала такава раздразнителност и плачливост в началото и дали това може да е признак? При предишната ми (за съжаление, неуспешна) бременност освен болезнени гърди и придърпвания в корема, нямах никакви емоционални прояви.

Последна редакция: пн, 06 май 2024, 02:21 от Elizabeth1997

# 717
  • Мнения: 138
Момичета, идвам и аз с мъничко питане и тиха надежда Hug Точно седмица след положителния тест за овулация, гърдите започнаха да ме болят ужасно силно и станах изключително емоционална, до степен че най-малкото нещо ме изнервя и ядосва, плача на филми, на новини...и това от една седмица, направо не знам какво ми става...Знам, че е още рано за тест, имам 2 дни до цикъл, но толкова се надявам да е станало чудото. Дали някоя от вас е имала такава раздразнителност и плачливост в началото и дали това може да е признак? При предишната ми (за съжаление, неуспешна) бременност освен болезнени гърди и придърпвания в корема, нямах никакви емоционални прояви.

Аз имах, но по-леко. Но гърдите си бяха признак още от началото и взе да ми се гади супер рано.

Ако са два дни до очаквания цикъл, може и да ти излезе положителен сега особено ако ползваш чувствителен тест.

# 718
  • Мнения: 25
Здравейте.. Бях същата, плачех и се питах сега пък защо плача😅😅😅 Пуснах си кръвен тест 4 дена преди цикъл и беше положителен, след още няколко пуснах пак и всичко беше нормално.. А уринарния отчете 2 дена преди цикъл с по-хубава черта от предните дни..Също така гърдите от 2 седмици не са спряли да ме болят, адски чувствителни и подути..Успех💗👶
Момичета, идвам и аз с мъничко питане и тиха надежда Hug Точно седмица след положителния тест за овулация, гърдите започнаха да ме болят ужасно силно и станах изключително емоционална, до степен че най-малкото нещо ме изнервя и ядосва, плача на филми, на новини...и това от една седмица, направо не знам какво ми става...Знам, че е още рано за тест, имам 2 дни до цикъл, но толкова се надявам да е станало чудото. Дали някоя от вас е имала такава раздразнителност и плачливост в началото и дали това може да е признак? При предишната ми (за съжаление, неуспешна) бременност освен болезнени гърди и придърпвания в корема, нямах никакви емоционални прояви.

# 719
  • Мнения: 268
Здравейте и честито на празнуващите !
Сутринта си направих тест, би трябвало да ми дойде на 8/9ти май.
Овулацията беше на 24-и, та имам някаква бледа черта… какво мислите?

Общи условия

Активация на акаунт