Хубав шампоан

  • 2 521
  • 27
  •   2
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте, може ли някой да препоръча хубав шампоан за изтощена коса? Косата ми не е нито много суха, нито мазна, но започна много да се накъсва. Измивам я със шампоан предимно всеки втори или трети ден. От кои марки сте най-доволни? 🙂

# 1
  • SF
  • Мнения: 21 174
Олаплекс, Олиосета.
Шампоани с хидратация и грижа след шампоана, с измиване, както и без измиване, която да служи и като термозащита.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 427
Само шампоан няма да свърши работа, трябва ти и маска и балсам.
Аз този път взех Loreal Proffessionel Pro Longer, това е серията им специално за дължини. Доволна съм много.

# 3
  • Враца
  • Мнения: 2 664
Трябва да пробвате този:

L'ORÉAL PROFESSIONNEL ABSOLUT REPAIR MOLECULAR

наистина има ефект.

# 4
  • Мнения: 4 406
При накъсване бих търсила шампоан за хидратация.


От бюджетните моята коса харесва Tresemme. Collagen & fullness, май беше серията. Лореал repair - също, но и двата са протеинови. Мисля, че не от това се нуждаете в момента.

Може би mediceuticals - biockenz или фолиген. От златна рибка.
Или пък някой на Гарниер.

Маска за коса - Олиосета - oro di luce.   Пак от златна рибка. Поне 10 минути престой и ефект след 3 път очаквай.

# 5
  • Мнения: 24
Много ви благодаря за препоръките.

# 6
  • Мнения: 681
Помислете в какво се корени причината за накъсването: непълноценно хранене, хормонален проблем, нездравословна среда или нещо друго. Едно измиване с шампоан не може да реши дълбок вътрешен проблем, какъвто е генезиса на косъма. Мисля, че ще Ви помага комбинирането на възстановяващ и хидратиращ шампоан. От опит обаче Ви казвам, че от 0 номер до дължина до под рамото, времето за израстване на косата е около 2 години - минават неусетно, колкото и страшно да звучи. Ако откриете в какво Ви се корени проблема, видими резултати чакайте с прорастването на косата след 6 месеца. Другото е запечатване и визуални шашми, благодарение на силиконите в шампоаните.

# 7
  • Мнения: 32
Аз използвам от около 20 години шампоани само на Rene Furterer, Ducray и Phyto. Моята коса ги "харесва" и това е най-важното, затова и не експериментирам с различни марки и много-много не сменям продуктите.

Относно маските, има страхотни продукти на Kerastase, в момента използвам Densifique и ми харесва. Но определено не е бюджетен, нито икономичен продукт.

Иначе подкрепям мнението, че е хубаво да помислите как храните косата си отвътре, тоест какво е цялостното състояние на организма. Косата наистина реагира много видимо на стрес, както и на недостиг на някои хранителни вещества. Така че на първо място може да си разнообразите диетата с малко повече ядки, яйца, риба.

# 8
  • SF
  • Мнения: 21 174
Ползвайте безсулфатни шампоани.

# 9
  • Мнения: 7 573
Според мен няма толкова голямо значение шампоана , а маската и грижата след него.
Като марки харесвам kerastase,Kevin Murphy , Alterna, Lalga . Напоследък съм много доволна от грижата преди измиване на redken bonding acidic , мисля скоро да взема цялата серия .
Според мен си вземи тази серия на redken или extensioniste на керастаз , заедно със серумът и задължително хубава термозащита.
Много хвалят серията k  pak на Joico, може да я погледнеш и нея.
Може да вземеш и добавки , за да в заздравиш отвътре-аз съм доволна от phyto, Solgar за коса , кожа и нокти, приорин или обикновен биотин.

Последна редакция: вт, 20 фев 2024, 01:31 от Candy_girl

# 10
  • Мнения: 190
Аз също смятам, че по-важна е грижата след шампоана. Ако ползвате шампоан за дълбоко почистване, концентрирайте го в корените, а по дължините оставете сам да се отмие. Последвайте с грижа против накъсване. Може би е хубаво да се направи подстригване, за да се премахне вече накъсаната коса, за да не се качи по дължините и да създаде още проблеми. Преустановете преси и маши за известен период.

# 11
  • Мнения: 1 135
Ползвайте безсулфатни шампоани.
Може ли препоръки, ако някой е доволен от хубав такъв? Отдавна търся и аз.
Искам да дава обем, винаги ме е стах, че косата няма да е добре измита с такъв и ще остане сплесната.

# 12
  • SF
  • Мнения: 21 174
Няма да остане неизмита. Това са шампоани, от които се ползва малко количество.  Водата ги активизира и разпенва.

# 13
  • Мнения: 681
Така и не попаднах на приличен безсулфатен шампоан. За себе си съм ги отписала отдавна.

# 14
  • Мнения: 1 135
Няма да остане неизмита. Това са шампоани, от които се ползва малко количество.  Водата ги активизира и разпенва.
Може ли да препоръчаш марка, ако имаш някоя, от която си доволна?

Общи условия

Активация на акаунт