Абитуриентски страсти 2024

  • 36 936
  • 396
  •   3
Отговори
# 300
  • Мнения: 9 398
Тъй като абитуриенският ми бал беше преди 25+г., какво налага сега още в 15 часа да се събират абитуриентите с класа? Нашата среща беше 17-18 ч., около 16 ч. се събрах за малко с роднините и после чао.

# 301
  • Мнения: 92
Ех, много ме е яд че чак сега виждам темата (макар че влизам във форума всеки ден в други теми), щяхте да ми спестите много нерви. Тази година си имам абитуриентка и подготовката започна от есента. Тогава момата си купи роклята, защото каза че само се разсейва  от ученето докато разглежда модели , а и според нея есента били по - евтини. Избра си елегантен изчистен модел тип .русалка , но с обувките видяхме зор. То не беше поръчване и връщане ,че не стават( от провинцията сме и няма избор на живо), докато накрая при една екскурзия до Сърбия не открихме това което търси. Чантата поръча от нета и сега чакаме момента.
Семеен бал решихме да направим,  първо защото като родители много се гордеем с нейните резултати и постижения, второ сме с много приятели и сме били канени на много подобни събития и трябва да върнем жеста.
Ресторантът запазихме още септември ( тъй като искахме да сме самостоятелно избрахме по малък с капацитет 50-60 места), но сега се притеснявам дали ще побере гостите, защото не бяхме предвидили че и детето ще си покани приятели около 15 бр. Те от ресторанта ще направят чудеса да ни наместят, но ще намалее пространството за танци 😄
За украсата ще ви следя, засега съм се спряла само на красиви салфетки и вази с естествени цветя от нашата градина и евентуално свещи.
Това е от мен и се вълнувам като чета и вашите тревоги и трепети.

# 302
  • Мнения: 996
Тъй като абитуриенският ми бал беше преди 25+г., какво налага сега още в 15 часа да се събират абитуриентите с класа? Нашата среща беше 17-18 ч., около 16 ч. се събрах за малко с роднините и после чао.
Първо имаме взимане на класната от тях, след това ще отидем на фотосесия, която ще е на около 1 час път, после има една огроооомна опашка от коли пред хотела (където е и заведението). Там се чака минимум час и половина ахаха ии докато се обърнеш станало 18ч и почва вечерята 😃

# 303
  • Мнения: 5 149
Тъй като абитуриенският ми бал беше преди 25+г., какво налага сега още в 15 часа да се събират абитуриентите с класа? Нашата среща беше 17-18 ч., около 16 ч. се събрах за малко с роднините и после чао.
Първо имаме взимане на класната от тях, след това ще отидем на фотосесия, която ще е на около 1 час път, после има една огроооомна опашка от коли пред хотела (където е и заведението). Там се чака минимум час и половина ахаха ии докато се обърнеш станало 18ч и почва вечерята 😃

Дъщеря ми беше на фризьор от 12 ч. и на гримьор от 14,30 ч. Събираха се в 17 ч. и се получи леко напрегната ситуация заради фотосесията преди събирането. Уточнете с фризьора и гримьора по колко часа ще са им нужни и тогава преценете.

# 304
  • Мнения: 92
Аз също съм завършила преди 25 години и сега виждам колко са се променили нещата. Тогава си купих един тоалет за изпращането и един за бала. Сега са серенада ( вечерта са с випуска на заведение с куверт), изпращане ( на обяд се събират 4 училища като дневна дискотека с охрана от общината, а вечерта випуска на заведение с куверт) и самия бал. За всичко това тоалети, защото е момиче и се вълнува, не са официални но иска да е ново.
А, забравих и фотосесиите ( есенна, пролетна)за албума и направо да се гръмнеш 🤮. Отделно събират пари за украса на ресторанта, dj, подарък на класната, подарък от випуска за училището и за куверти на учителите.

# 305
  • Мнения: 11 704
Ми така е, все трябва да правят нещо в този измислен и тотално ненужен 12-ти клас Joy

# 306
  • Мнения: 996
Ми така е, все трябва да правят нещо в този измислен и тотално ненужен 12-ти клас Joy
Ахаха абсолютно! Освен да ми искат по 10лв всяка седмица, друго няма 😂

# 307
  • Мнения: 765
[
Скрит текст:
quote author=Daylily link=topic=1631267.msg47913729#msg47913729 date=1713525256]
Ако знаете къде в чужбина ще учи, можете да купите онлайн и да й пратите електронен ваучер от някоя реномирана верига или магазин в съответната държава или град. Козметика, бижу, дигитална джаджа например за водене на лекции, курс, процедура. Тя ще избере, а Вие сте отделили време да потърсите и проверите за нещо, което да е близо до нея и удобно.
Благодаря!
Идеята е добра за близко дете. Не знам, дали в конкретния случай има смисъл да губя време и енергия.
Мислех да изпратя красива картичка и да преведа сумата на родителите, които от своя страна да я сложат в картичката.

Децата абитуриенти, на какво биха се зарадвали, сума в брой или И още нещо.
Тук баровете не са толкова мащабно отбелязвани/празнувани, както в България и съм загубила представа. Основен източник е темата тук.
[/quote]
Според мен - на сума. След бала на дъщеря ми имаме хиляди бижута вкъщи, които едва ли някой ще носи някога. Децата си организират екскурзии и почивки, които могат да поемат със събраните парички. Затова ние отдавна сме минали на варианта пари! Освен ако не е юбилей - тогава се купува хубав часовник, например.
Моят син тази година е абитуриент и наистина не желая и той да събере толкова непотребни неща! Предпочитам даже гостите да го уважат без подарък.

# 308
  • Мнения: 2 094
Грим и прическа - в 9 и в 11 ч. Следва обличане у дома и глътка въздух Simple Smile, в 13 ч. ще има фотосесия с фотограф, в 14 ч. е обядът със семейството и малко снимки с тях, доколкото разбрах ги искат към 16:00 в двора на гимназията и оттам ще потеглят за Златни пясъци, обмисляме още дали да я водим или да си наемат няколко момичета кола с шофьор, за да си спестим задръстванията и чакането. От друга страна ми се иска да я видя по червения килим Simple Smile.

# 309
  • Мнения: 92
При нас се събират направо пред ресторанта в центъра на града от19.00. Преди това грим в 15.00 и прическа в 17.00. Фотосесията с класа е обща след като се съберат . Индивидуална фотосесия ще направим на 3 май( при хубаво време) , тогава ще си направи пробен грим и прическа. Щерката каза, че така се правело вече,  че в деня може да е лошо времето и да не бърза така ще е по-спокойно.
Същата фотографка сме наели и в ресторанта на семейното събиране( то ще е 10 дни по-късно). Тя предлага услуга за бързи снимки с надпис за спомен, които ще раздадем на гостите , защото като ходя на такива мероприятия ме снимат но след това снимки не виждам или ме изстипосват във ФБ, а аз примерно не се харесвам. Така на момента на всеки за спомен.

# 310
  • Варна
  • Мнения: 1 418
Грим и прическа - в 9 и в 11 ч. Следва обличане у дома и глътка въздух Simple Smile, в 13 ч. ще има фотосесия с фотограф, в 14 ч. е обядът със семейството и малко снимки с тях, доколкото разбрах ги искат към 16:00 в двора на гимназията и оттам ще потеглят за Златни пясъци, обмисляме още дали да я водим или да си наемат няколко момичета кола с шофьор, за да си спестим задръстванията и чакането. От друга страна ми се иска да я видя по червения килим Simple Smile.
Миналата година, младежа го закара един приятел и докато чакат на опашката пред Интера, ние минахме от горната страна, паркирахме и успяхме да погледаме слизането от колите и снимките на "червения килим".

# 311
  • Мнения: 169
Здравейте, помогнете с хубав сайт за обувки и рокля, нещо изчистено за семейно събиране

# 312
  • Мнения: 4 527
Абсолютно всички сайтове и приложения за мода.

# 313
  • Мнения: 2 799
Кое е нелепо точно? Че не всички имат желание на правят пищни тържества ли?
Напротив, съвсем нормално е.
Essentiall, за мен също е нормално. Нищо, че май съм представителя с най-мащабно тържество в темата Blush Завършването на 12-ти клас на отрочето със сигурност не е постижението на хилядолетието. Винаги  съм се чудила на хората, които имат време и желание да отделят по година време да организират това събитие.
Но, в крайна сметка получих своя урок. В рамките на няколко седмици, от съвсем различни намерения, леко и неволно успяхме да се докараме до "пищно" мероприятие....  Е, животът е шарен и за пореден път се изненадвам.
Поканихме и получихме незабавни потвърждения от всички, че непременно ще дойдат и колко ще се радват да присъстват (включително от живеещи чужбина) ... Разместиха си хората графици за пътувания, дежурства по празници, защото са пуснали персонала си да почива и ще работят по празниците вместо тях ... и това от сега за след малко.  Вече не съжалявам, че се забърках в това. Напротив, домиля ми от начина, по който реагираха всички и си дадох сметка в какво сме се превърнали в забързаното си ежедневие.
В крайна сметка, не е важно какво правят другите и защо. Различни сме и това е нормално.

За украсата: в ресторанта,който е с два големи салона, са двама абитуриента. Другата майка ангажира декораторки, които ще направят украса с балони и каквото още преценят. Помолили сме момичетата да е нещо по-обрано.
Нашите гости съм помолила да не носят букети - обожавам цветя, но нямам нужда от тонове рязан цвят в помпозни букети/кошници и тем подобни, които ще приключат в кофи из хола у дома и ще отидат в боклука след два дни. Който съвсем не може да се въздържи, да донесе малка хортензия или друго дребно саксийно в бяло или синьо. Ще ползваме за украса в ресторанта, а след това ще отидат в дворовете на майките и лелите ни.

# 314
  • Мнения: 11 704
Няколко пъти чета за това колко коства "голямото приготовление".
30 минути да запазим ресторанта и да изберем менюто, 30 минути да поръчам украсата. Най-много отне роклята, че ходихме до Асеновград, но пък беше много приятно, защото направихме едно спа в Марково. Та го броя повече за почивка, отколкото за ангажимент. С фотографката се разбрахме по телефона. С фризьорката и без друго се виждам всеки месец, ходих и на грим за първи път в живота си и не уцелих, та се изтрих, но пък оставих миглите и още ми е смешно как пърхах с клепачи Grinning
С две думи нито ми е натежало, нито имам някакви лоши спомени.

Общи условия

Активация на акаунт