За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 147
  • 753
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 461
Още веднъж благодаря на всички,но нищо не стана!
Едва го изчегъртах от тавата,отделно и малко го изпуснах и загорих Grinning
Има и такива дни,какво да се прави.

# 616
  • под тепетата
  • Мнения: 9 428
Съвсем ли не става? Не може ли да се обърка с малко яйце и мляко и леко да го пекнеш в чашки за крем карамел?

# 617
  • Мнения: 1 461
Не,не става.
Залепна си за тавата,бях го разстлала на доста тънко,отделно краищата загоряха и съвсем нямаше как да го отлепя.
Просто ще си знам,че без хартия не се получава,или поне аз не успях.
Е,хапнах малко от изчопленото, така че не е съвсем напразна работата Grinning
Иначе съм го правила много пъти без грешка,но днес не е ден.

# 618
  • под тепетата
  • Мнения: 9 428
Аз гледам без хартия да не оставам, че и хляб пека често във фурната.

# 619
  • Sofia
  • Мнения: 21 724
Аз гледам без хартия да не оставам,...
Без каквото и да е,  гледам да не оставам, своевременно зареждам, застъпвам нещата.  Щом нещо е на свършване, се купува.

# 620
  • Мнения: 1 960
Имам една голяма опаковка с течен шоколад и искам да го оползотворя, като си мислих да направя мъфини. Може ли лесна и бърза рецепта за мъфини с течен шоколад?
Какво друго мога да направя с него?

# 621
  • софия
  • Мнения: 25 736
Ако ядете, може да вземеш (бутер) тесто и да направиш руло/индивидуални рулца. Линкът е илюстративен.
Може бисквитена торта с течен шоколад.

Последна редакция: пн, 13 май 2024, 09:00 от zvаnchе

# 622
  • София
  • Мнения: 10 984
Имам една голяма опаковка с течен шоколад и искам да го оползотворя, като си мислих да направя мъфини. Може ли лесна и бърза рецепта за мъфини с течен шоколад?
Какво друго мога да направя с него?

Шоколадов кекс с течен шоколад - можеш да използваш рецептата за мъфини.

# 623
  • При децата ми
  • Мнения: 6 125
Отдавна се каня да направя американски палачинки, и все забърквам от класическите, та моля дайте изпитани рецепти за такива палачинки, да изненадам децата? Smiley

Също моля и за рецепта за бутер тесто, която по възможност да не е много трудоемка /или нЕма такова животно/? Simple Smile

# 624
  • Sofia
  • Мнения: 21 724
Отдавна се каня да направя американски палачинки, и все забърквам от класическите, та моля дайте изпитани рецепти за такива палачинки, да изненадам децата? Smiley

Също моля и за рецепта за бутер тесто, която по възможност да не е много трудоемка /или нЕма такова животно/? Simple Smile
Бутер тестото е не толкова трудоемко, колкото времеемко, но ако се замеси, а довърши на следващия ден, е по добре.  Заповядай - https://morrennaa.blogspot.com/2013/04/blog-post_21.html Simple Smile
Американските палачинки може да приготвиш със същата смес, само по-гъста.... или като Джейми Ол.  -  1, 1, 1 -  1яйце, 1ч.ч. мляко, 1ч.ч. брашно.

Последна редакция: пн, 13 май 2024, 16:26 от Morena

# 625
  • Мнения: 13 313
Мда, точно това щях да пиша - повече му е чакането между сгъванията, отколкото работата по него.
Ако си си вкъщи не е чак такава драма, вършиш си каквото си вършиш у вас или просто си почиваш, а като стане време вадиш тестото, разточва и сгъваш за нула време и прибираш пак до следващото сгъване. Само звучи страшно за който не е правил и знае само че отива много време общо. Времето е много, но чак трудоемко не е.

За палачинките ако искаш изгледай това - тоя момък и обяснява а не само да пише съставките, добро е ако не те бърка че е на английски
https://www.youtube.com/watch?v=vkcHmpKxFwg

# 626
  • При децата ми
  • Мнения: 6 125
Благодаря, а мога ли в сместа за палачинки да сложа и овесени трици?

# 627
  • Мнения: 13 313
То всичко може, ама защо искаш да го направиш това?
Ще ти трябва друго съотношение, че триците поемат много течност. Освен това, най-характерното е че са пухкави, то си е кексова смес и даже с два набухвателя... с тоя фураж, без извинение, няма да станат такива. Ще стане нещо, просто не това за което питаш поначало. Ако ви устройва - слагай, защо не?

# 628
  • Русе
  • Мнения: 5 253
Скрит текст:
Отдавна се каня да направя американски палачинки, и все забърквам от класическите, та моля дайте изпитани рецепти за такива палачинки, да изненадам децата? Smiley

Също моля и за рецепта за бутер тесто, която по възможност да не е много трудоемка /или нЕма такова животно/? Simple Smile

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/03/pancakes.html
Скрит текст:

# 629
  • Sofia
  • Мнения: 21 724
Благодаря, а мога ли в сместа за палачинки да сложа и овесени трици?
Може разбира се, просто няма да са същите като без тях. Ако сложиш, изчакай сместа да почине 15мин.  и тогава коригирай консистенцията.

Общи условия

Активация на акаунт