Коремът вече ми тежи, но до АПРИЛ бебчо в мен ще си лежи!

  • 13 578
  • 299
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 635
С тия болници и доктори голям проблем, да се молим само всичко да  е наред! Ако научите нещо пишете

# 46
  • София
  • Мнения: 6 286
brambar , благодаря ти за отговора. Само още един въпрос  Embarassed - къде точно се намира ЖК-то на Майчин дом?

Май като изляза болничен и ще почна да обикалям и да се ориентирам най-сетне, че много ме терзаят тези въпроси с раждането. И с отношението на лекарите, че ако не си платиш си виновен. Само ме е страх моята лекарка да не ми прави номера с документите, които трябва да ми даде, защото ще се наложи да и кажа, че нямам да я наема за раждането. А тя май си прави устата от последния път.

# 47
  • Мнения: 6
catty ЖК е на партера ... като влизаш от централния вход в двора на Майчин, се пада сградата в ляво влизаш в последния вход и продължаваш все направо и ще го видиш, първия кабинет е ...

# 48
  • Мнения: 6 443
И аз да се запиша в новата тема.. Simple Smile Поздрави,Ая!Както винаги-страхотна!!
Ларсен,браво ,много ни успокои с раждането!! Crazy Мен дето си ме е страх...По принцип като малко сценичната треска ме хващаше 10 сек преди да излеза на сцената,затова сега си мисля,че ще ме хване средата на осмия,но ще е пълна лудница!! Crazy
Бръмбарче,браво на твоя мъжо!А на теб ти пожелавам едно такова раждане,че да не разбереш,че си родила( в смисъл да не те боли,да не ме разбереш погрешно  Peace ) !
Поздрави от нас!
радвайте се на слънцето,коремчета!

# 49
  • Мнения: 43
Абе хора, какво правите? Пишете със скоростта на светлината  Hands Clap!Явно вече не ходите много на работа и имате повече свободно време.И аз вече си мечтая,само да избутам още 1-2 седмици Tired

Ами и аз да си кажа, че ще раждам в Св. София (Тина Киркова) въпреки че лекарката, която ме следи по НЗОК не работи там. Но ходих един път и в частния кабинет на д-р Ковачева, която работи в Тина Киркова. Тя ми обясни, че последния месец мога да ходя безплатно на прегледи и някакви изследвания в самата болница. Също така и аз не съм от тези, които ще тръгнат да плащат предварително за избор на лекар. Ще разчитам на дежурния екип.

А навън като е грейнало едно ми ти слънчице...  Nature SunnyМирише ми на пролет...и се чувствам някак си преповдигнато balloon

# 50
  • Мнения: 7 435
                    Бръмбарче и всички,които сте решили да раждате в Майчин дом-София. Говоря за тези,които нямат договорка с лекар.Ако отидете да раждате и в дежурния екип има доктор / трудно ми е да го нарека така /Георги
Славчев Георгиев
направо си тръгвайте и си търсете друга болница.По-голям некадърник от него не съм виждала.Благодарение на неговия "опит и умения" първата ни радост беше горчива и още боли.В момента го съдя и ще го гоня до дупка за да не осакатява поне на другите хора дечицата,не,че ще помогна на нашето с това.Вторият "много добър" е Дуковски - в неговата стая дъщеря ми беше преди да роди и за това на мен ми се налагаше да чета учебници по гинекология и да обяснявам кое какво е.Поради простата причина,че той не беше в наличност,а когато беше отговаряше,че не я познава.Какво ли значи това в една болница все още не мога да си отговоря?!?!Не искам да продължавам списъка за този прословут Майчин дом,но никога ,никога не бих позволила на моя позната или близка да отиде там.Имам роднина доцент там ,който едно,че ми се накара когато съм завела дъщеря си защо съм я оставила без да му се обадя и второ ми каза,че от 230 и няколко си  доктора само 3 -ма са свестни "другите са боклук" - това не е мое мнение.От къде да ми дойде на ум,че в "елитен" родилен дом ,какъвто беше Майчин дом в мойте очи ще се срещна с подобно безхаберие и корупция.Отмениха секцио /защото не бяхме достатъчно бързи да дотичаме с парите,а ние ги бяхме приготвили ако евентуално ни поискат/ и поставиха живота и на моето дете и на внучето ми в опасност.За съжаление риска не беше оправдан и детето ни е с увредена ръчичка.
                Момичета,не ви плаша просто не искам да изпитате болката,която ни тормози вече 4 години и ви моля,разпитвайте ваши близки и познати и се опитайте да избегнете лекарите,за които има отрицателни отзиви.Не за всички в болниците мнението е такова,има и хора ,които не взимат пари и си вършат съвестно работата.
                Желая ви търпеливо чакане на април и не се страхувайте,когато до вас има добър лекар не е трудно.
                 И поздравявам Ая за чудесната тема,нека бебчовците да си чакат на топличко април.
                 На 5 февруари в Шейново е родила кумата на малката ми дъщеря /тя беше априлска мама с термин 10/ стискайте палци малката Йоана да почне да наддава и да се пребори с първото препятствие в живота и. Praynig И се пазете от грипа ,не се разхождайте много,много по пазарите , има време и то топличко да накупите всички джунджурийки за бебоците. Laughing,че в този случай грипа е виновника за по-ранното раждане.
                 Поздрави на всички и се пазете и не ни се сърдете когато ви правим забележки  Mr. Green защото много ви обичаме и се с8трахуваме за вес.  bouquet

# 51
  • Попово
  • Мнения: 687
Не мислете за раждането, като че е нещо страшно...  Simple Smile напълно си е нормално и в реда на нещата, природа... още повече че като си в предродилна зала,  докторът който ти води раждането ти прави няколко гинекологични прегледа и постоянно се следи позицията на бебето и състоянието на родилката, а и акушерките ти стоят на главата мери се кръвно, ако си на система ти следят вливането... дори санитарките постоянно щъкат насам натам  Rolling Eyes ако е с планирано секцио се формира екип от гинеколог, анестезиолог, педиатър, 2 операционни и акушерка... ако се наложи секцио по спешност екипа се свиква за броени минути докато тече подготовката на родилката за манипулацията... Нищо, че докторите мрънкат за пари и са регистрирани по търг. закон като еднолични търговци все пак са доктори и няма да оставят нещата да излязат извън контрол Stop
Това им е работата все пак, а нашата е да сме спокойни в момента и да се радваме на хубави и здрави бебчета  Hug

# 52
                   Бръмбарче и всички,които сте решили да раждате в Майчин дом-София. Говоря за тези,които нямат договорка с лекар.Ако отидете да раждате и в дежурния екип има доктор / трудно ми е да го нарека така /Георги
Славчев Георгиев
направо си тръгвайте и си търсете друга болница.По-голям некадърник от него не съм виждала.Благодарение на неговия "опит и умения" първата ни радост беше горчива и още боли.В момента го съдя и ще го гоня до дупка за да не осакатява поне на другите хора дечицата,не,че ще помогна на нашето с това.Вторият "много добър" е Дуковски - в неговата стая дъщеря ми беше преди да роди и за това на мен ми се налагаше да чета учебници по гинекология и да обяснявам кое какво е.Поради простата причина,че той не беше в наличност,а когато беше отговаряше,че не я познава.Какво ли значи това в една болница все още не мога да си отговоря?!?!Не искам да продължавам списъка за този прословут Майчин дом,но никога ,никога не бих позволила на моя позната или близка да отиде там.Имам роднина доцент там ,който едно,че ми се накара когато съм завела дъщеря си защо съм я оставила без да му се обадя и второ ми каза,че от 230 и няколко си  доктора само 3 -ма са свестни "другите са боклук" - това не е мое мнение.От къде да ми дойде на ум,че в "елитен" родилен дом ,какъвто беше Майчин дом в мойте очи ще се срещна с подобно безхаберие и корупция.Отмениха секцио /защото не бяхме достатъчно бързи да дотичаме с парите,а ние ги бяхме приготвили ако евентуално ни поискат/ и поставиха живота и на моето дете и на внучето ми в опасност.За съжаление риска не беше оправдан и детето ни е с увредена ръчичка.
                Момичета,не ви плаша просто не искам да изпитате болката,която ни тормози вече 4 години и ви моля,разпитвайте ваши близки и познати и се опитайте да избегнете лекарите,за които има отрицателни отзиви.Не за всички в болниците мнението е такова,има и хора ,които не взимат пари и си вършат съвестно работата.
                Желая ви търпеливо чакане на април и не се страхувайте,когато до вас има добър лекар не е трудно.
                 И поздравявам Ая за чудесната тема,нека бебчовците да си чакат на топличко април.
                 На 5 февруари в Шейново е родила кумата на малката ми дъщеря /тя беше априлска мама с термин 10/ стискайте палци малката Йоана да почне да наддава и да се пребори с първото препятствие в живота и. Praynig И се пазете от грипа ,не се разхождайте много,много по пазарите , има време и то топличко да накупите всички джунджурийки за бебоците. Laughing,че в този случай грипа е виновника за по-ранното раждане.
                 Поздрави на всички и се пазете и не ни се сърдете когато ви правим забележки  Mr. Green защото много ви обичаме и се с8трахуваме за вес.  bouquet

Дидиа при кой Г.С.Геотгиев е раждала дъщерати при младия или страия 

# 53
  • Мнения: 7 435
                      Стария.Аз на младия не му знам второто име.И най-гадното е ,че през цялото време той е знаел опасността и се е подчинил на гл.лекар Доганов.В събота и неделя се правят платените секция,че няма кой да им държи сметка и тогава бяха 4-ри преди да се наложи това на дъщеря ми.Без да им мигне окото са отменили секциото и с натискане,бутане и вакуум /без да има контракции/ са вкарали бебка под ъгъл в родовия канал и за да я спасят и чупят ключицата и увреждат ръчичката.За щастие пак е бил малкия дявол.И когато отидох да подом жалба  така наречения главен лекар Доганов ме заплаши,че ще ме изхвърли и аз му обещах да попадна в прокуратурата и вече четири години се боря с БГ-съдебна система.Освен това ми заяви,че всеки ден се чупят ключици и никой не разбира - те зараствали при бебетата за часове едва ли не.
                      Това което ми направи впечатление е ,че чного често ползват вакуум екстрактор,а той беше отречен още по мое време!?!?
                      Е,дано успея да ви предпазя поне от тези "доктори" дето им знам качествата. Peace

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Как така са ви вземали вагинална и анална проба??? Под вагинална миркобиология ли имате предвид? Но анална??? За какво е това???
Ами да ти кажа и аз не съм наясно. Тогава помолих док да ми вземе вагинален секрет, че се притесних от течението и той ми каза, че така и така ще се събличам, а по принцип от болниците искали и анален секрет, та да вземе и него. След това резултатите си отиват направо при лекаря и аз не съм ги виждала, но каза, че всиките изседвания са доре. Предполагам, че е пак някаква микробиология. За мен беше дастатъчно, че всичко е наред Simple Smile

А сега да се похваля:) Днес си маправих една разходка с майка ми по магазините (ох, такова ми е удоволствие...) и понакупих още дреболийки за бебо. Изпотих една продавачка Simple Smile Ами аз съм си свикнала да пазарувам от големи магазини и викам консултантите ако нещо не ми е ясно и спокойно си оглеждам всичко, чета всеки етикет.... изобщо много се мотам(както казва мъжа ми) Е, да ама сега обикаляхме по по-малки магазини и продавачките нали все са ти на една педя разстояние ....еми.... за всяко нещо питах и накрая всико си забравих Simple Smile
Даже и при това оглеждане пак съм объркала. Исках да взема бибка на НУК, но докато си избера цвят и дали да е гумена или силиконова, накрая съм подминала редичката с тези бибки и съм взела някаква друга марка Embarassed

А за паниката покрай раждането.... ами аз не мога да повярвам, че още съм толкова спокойна. Имам такава нагласа (все още) че всичко ще мине, независимо как и само бебо да си е добре  Praynig

# 55
  • Мнения: 350
ей, мамита сега се връщам от ЖК и имам страхотна новина-моята лекарка е бременна....в петия месец, как ли не съм забелязала досега. Така, че със сигурност ще раждам в Майчин дом, защото от Окръжна е излязла в отпуска и няма да се върне там докато не роди. Така, че ще се плаща, няма как, държа да съм при нея.Какво ли е да те изражда бременна жена в 6-7 месец Rolling Eyes По отношение на начина на раждане имам физиологични показания за секцио-каза ми,че с таз 18 см.мога да родя бебе до около3200-3300 гр., а човека сега е вече 2200гр.Но каза, че ако тръгне нещо да става по-рано от планираното секцио,ще се пробваме нормално и ако нещо се обърка ще ме премести от магарето на операционната, което ми звучи малко стресиращо  #Crazy
Малко се поуспокоих поне за това къде ще раждам.Сега почвам да събирам cash money

# 56
  • Мнения: 6
Didia ти не си попаднала на доктор в Майчин, други в Шейново ... Дано пък ние имаме късмет и pepena да е тази, която има право ... Но не знам защо толкова за докторите се говори като в крайна сметка ( доколкото са ми казвали майките) доктора често не се и мярка по време на раждането, и акушерката и сестрите вършат работата ...
little_cuttie дай боже на всички ни такова раждане Simple Smile ... а ти не бои се, larsen не е искала да ни сплаши ... болка е но толкова са я преживяли и ето, че повтарят ...  Hug

# 57
Попитах те защото аз раждах при младия Георгиев Тея.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 286
Didia ти не си попаднала на доктор в Майчин, други в Шейново ... Дано пък ние имаме късмет и pepena да е тази, която има право ... Но не знам защо толкова за докторите се говори като в крайна сметка ( доколкото са ми казвали майките) доктора често не се и мярка по време на раждането, и акушерката и сестрите вършат работата ...

Съгласна съм с бръмбърчето, едни са доволни, други не, то и като погледнеш белия и черния списък, май няма доктор, който да не фигурира и в двата.

Аз се надявам само всичко да мине добре, бебо да се роди жив и здрав, всичко друго... не знам. Божа работа.

# 59
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Аз ходя  на ЖК при док. Василев от 2 градска и съм доволна от него.Мисля да раждам там, но на които екип попадна,защото не ми се иска да давам пари на лекар след като знам че акушерките вършат почти цялата работа а докторите са за всеки случаи Rolling Eyes
Зълва ми роди там преди 6-7 месеца и каза че е много доволна от персонала, а тя познава почти всички защото лежа там доста време.Каза също, че е доста чисто и са по 2 легла в стая с телевизор.Надявам се всичко да мине добре и която кадето е решила там да ражда и да се прибере с здраво и хубаво бебче, или с две бебчета Hug Hug Hug

  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт