Юнски бебета 2024 - Тема 3

  • 26 007
  • 678
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 5 502
Единици взех и за болницата и за вкъщи

# 556
  • Мнения: 910
Пропуснах да кажа, че питам за вкъщи, защото в болницата ги осигуряват.

# 557
  • Мнения: 178
Изчакай да видиш колко кг ще се роди, но според мен и 1-ца и 2-ка ще вършат работа като за начало, затова ако взимаш 1-ца да не е голям пакет

# 558
  • Мнения: 635
Ако не е под 20-22градуса, боди потник или къс ръкав, ромпър дълъг ръкав и муселиново одеяло, което представлява няколко слоя муселин зашити заедно. Ако е по-хладно, бодито ще стане а дълъг ръкав може би или ще има някаква жилетчица. Такива неща ми се въртят.

# 559
  • Мнения: 66
Привет и от мен, мами!
Аз тази бременност за сега съм качила едва 4 кг (32+1). С каката бях качила 8 за цялата бременност, но и сега бебчо си расте в норма и не се притеснявам.
Козунаците и яйцата ги пропускам, че моите са католици и избягахме в чужбина за празниците.
Памперси още не съм и купила, но мисля да взима 1 пакет 1ца. И с дрехите още не съм поглеждала какво имам, какво трябва да купя... мисля да взема едно боди с дълъг ръкав и някакво костюмче с ританки или пижамка, пък ако е топло няма да слагам близката. Може би ще пропусна взимането на някаква специална пелена или одеалце за изписването. И без това е за 1 снимка и в колата към вкъщи.
Вие до къде сте с покупките? Има ли вече някоя "напълно" подготвена мама? Някъде някакви специални промоции и оферти?

# 560
  • Мнения: 69
Вие до къде сте с покупките? Има ли вече някоя "напълно" подготвена мама? Някъде някакви специални промоции и оферти?

В Лидл от понеделник пускат някакви бебешки дрешки. Ще ги разгледам, дано са ок.
Иначе аз засега съм купила само няколко бодита с къс ръкав и тип потник. Тепърва ще подреждам и пера (защото чакаме да ни заменят пералнята, точно сега се счупи...)

# 561
  • Мнения: 635
Изпрала съм, изгладила съм и са прибрани в пликове. Коша и количката също. Остава почистването у дома, ваничката и слинга. За болницата само чехли не съм си купила, не мога да си намеря нещо удобно, да ми харесва и да има 42 😅

# 562
  • Мнения: 35
Аз да ви питам, колко време преди секцио сте правили или ще правите тест за упойки?
На последния преглед преди седмица, следящия ми лекар ми каза да си взема направление за алерголог и ми е дал име при кого да отида. Не си спомням обаче да каза кога да го направя Simple Smile

# 563
  • Мнения: 360
На мен ми остава да купя дрешки и разни дребни неща като термометър и др. Козметика поръчах вчера от baby.bg мустела намалена с 25%.
Дрехите в лидъл за деца знам, че са мн ок, но почват от 62ри номер.
Мн ще се радвам на препоръки за термометъра, кой да избера.
Иначе съм решила идните дни да отидем в Дундьо със списъка ми и да купим вс на един път, ако е възможно - чаршафи, залагалки, биберони, пелени муселинови, нагревател и тн.
А за дрехите ще минем през H&M и Next.

# 564
  • Мнения: 69
Дрехите в лидъл за деца знам, че са мн ок, но почват от 62ри номер.

А това на какви размери на бебето отговаря?
Досега съм взимала дрешки, на които пише см, а не размер.
Благодаря предварително 🌞

# 565
  • Мнения: 3 780
При бебешките дрехи номер и см не е ли едно и също? Горе долу се раждат за 50/56 размер, значи 62-ри ще да е към 3-6 месеца (мисля😃).

# 566
  • Мнения: 635
Размерите всеки ди ги пише както си иска. Някои пишат размер "Newborn", което теоретични трябва да е 50см или 0 месеца. Някои ги дават по възраст: 0-3 месеца, 3-6, 6-9 и т.н. Други по височина: 56, 62 (3м), 68(6м) и т.н.

# 567
  • Мнения: 1 130
Христос Воскресе!
Много бях доволна от дрешките на Лидл преди 6г. 62-68 е около 3 месеца. Имат ластиче на бодито при крачетата и съм ги обличала по-дълго.
От кой сайт пазарувате? Искам малко пелени бархет, тензух и хавлийки. Имам повечето нещо от другите ми деца, но ще обновя хигиенните, подариха ми комплект на Хип мини размер, ще пробвам и след това ще купя козметиката.
Синът ми беше фен на залъгалка/ биба на Бибс, заслужаваше си всяка стотинка това спокойствие.

# 568
  • Мнения: 42
Христос Воскресе!
Много бях доволна от дрешките на Лидл преди 6г. 62-68 е около 3 месеца. Имат ластиче на бодито при крачетата и съм ги обличала по-дълго.
От кой сайт пазарувате? Искам малко пелени бархет, тензух и хавлийки. Имам повечето нещо от другите ми деца, но ще обновя хигиенните, подариха ми комплект на Хип мини размер, ще пробвам и след това ще купя козметиката.
Синът ми беше фен на залъгалка/ биба на Бибс, заслужаваше си всяка стотинка това спокойствие.
Хавлиите и пелени -памучни и муселинови купих от Айко много намалени.

# 569
  • Мнения: 69
Честит Гергьовден!
Пожелавам ви винаги да бъдете победители и никога да не падате духом! Вярвайте винаги в силата си и се борете до края! Nature Star2

Общи условия

Активация на акаунт