АС и други романтични К-драми - тема 8

  • 12 432
  • 735
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 6 856
И сега с този финал на 8а серия чакаме до вторник ли? За да направят рускините превода 1 или 2 дни се чака?
.........................................
Автоматичен превод излиза почти веднага след излъчването на епизода, а до няколко часа излиза и от някоя група.

# 541
  • Мнения: 6 205
Значи чакаме 4 дни. Ще стигнат за поне един сериал.
Обаче от двете заглавия много по-подходящо е Прекрасния бегач. Почти половината екранно време на героя минава в бягане заради главната. Обикновено бяга за да я спасява, но в 7 и 8 серия потича, за да се срещне на моста с нея и после да я нацелува, но пак си беше яко бягане де.
Ето едно видео с двамата главни от Бегача. Тук девойката направо ми харесва и е много различна от героинята си от първите 6.5 серии
https://youtu.be/8Y911pxTPmI?si=UPkvf9TykxsHeX1I

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 07:52 от Рори72

# 542
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 034
Приятно гледане на всички гледащи нещо. Hug
Аз ще съм все още Пас. Но поне за музика с открадвам минутки.
Ето ви нещо от няма и преди час. Рори, не отваряй, с хубвия Ча е ... закопчан до под брадичката. Joy
Белл, помня го видеото от шортса, затова писах, че нося пълната версия. Случайност е пълното разголване, илиците на ризката го предадоха, хлабавки се оказаха Joy. По план трябва само пресата да показва в определени моменти на припева. Иначе досега щяха сто пъти да са публикувани подобни видеа от вече минали концерти от промоцията на албума му. А няма такива.

# 543
  • Мнения: 6 205
Не можах да намеря не изрязан вариант на целувката от 8 серия. Мисля, че на тези които не следят сериала ще им хареса много. Тъй като се подразбра, че главния пак умира, се подразбира и че главната пак ще се върне в миналото. Този път в студентските им години. Със сигурност ще има нова първа целувка за него, но вероятно няма да е по-добра от тази в 8а серия. И двамата актьори се раздават на макс. Впрочем цялата серия е много хубава.
При рускините има предположение, че съперника на СонДже също е пътешественик във времето, но може би и бабата на главната е замесена по някакъв начин. Сериалът много ми харесва. След последните две серии харесвам вече и главната и определено "новата" двойка на главните е огън и вече имат страхотна химия каквато липсваше с ученическата версия на Сол.

Започвам Кралицата на сълзите и предполагам че ще ми хареса. Ще е 4ият ми сериал от 2024г. Останалите 3 много ми харесаха.

За превключване от Бегача реших да изгледам единствения филм с Джу Уон, който навремето се отказах да гледам след описанието на 2 в 1. Просто ми трябва превключване за да започна Кралицата на сълзите. Обаче този филм е много странен като за корейски. Докарва го на американски. Да не говорим, че началото е наситено с голотия като дори моя любимец търчи по прашки. Сега, спор няма че тялото му е хубаво, ама смисъл в тая голотия никак не виждам. Ще му дам още 10 мин. и после с мишката предполагам ще е достатъчно. Предполагам, че Нетфликс са намесени в това "произведение на изкуството". Като цяло обаче наблюдавам някакво разкрепостяване по отношение на целувките и разсъбличането на актьорите. Почвам да се притеснявам, че в един момент корейските филми и сериали ще заприличат на американските. Добре че имам още толкова много неизгледани стари филми и сериали.

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 11:46 от Рори72

# 544
  • Русе
  • Мнения: 2 264
Рори, ако "случайно", ама съвсем случайно корейския продукт заприлича на американския, ще направя овчарски скок към китайските произведения. А има и японски...

# 545
  • Мнения: 6 856
Колкото и да се променят корейските сериали, никога няма да стигнат до американската разюзданост. Поне не в обозримо бъдеще.

Рори, ако става въпрос за Картър, познала си, че Нетфликс има намеса. Чу Уон се справя като игра, но самият филм е ..... smile3507.... някаква нелепа смесица на Умирай трдно 134156787 пъти и безмислените екшъни ала Чък Норис.
 
Бегачът е станал лудост между фенките в ЮК. Бьон У Сок май изживява звездния си миг. Още с предишната си роля събра червени точки, независимо от ролята на психопат, но сега е някаква истерия около него и героя му в Бегачът. Всички го хвалят за играта му на идол въпреки, че няма опит като такъв, та дори и като трейни в някоя компания. Масово искат групата от сериала да направи реален концерт.

# 546
  • Русе
  • Мнения: 2 264
Колкото и да се променят корейските сериали, никога няма да стигнат до американската разюзданост. Поне не в обозримо бъдеще.
................
 
Бегачът е станал лудост между фенките в ЮК. Бьон У Сок май изживява звездния си миг. Още с предишната си роля събра червени точки, независимо от ролята на психопат, но сега е някаква истерия около него и героя му в Бегачът. Всички го хвалят за играта му на идол въпреки, че няма опит като такъв, та дори и като трейни в някоя компания. Масово искат групата от сериала да направи реален концерт.
Златни ти пръстчета, 2в1! Стискам палци за 1-вото!
За 2-то - Няма лошо да направят концерт - ще се справи  момчето, вярвам! Ама тези фенове са ужасни... въпреки че за зрителите се правят тези сериали и филми. Всяко нещо си има граници!

# 547
  • Мнения: 6 205
Да, за Картър става въпрос. Играе страхотно Джу Уон, но филмът е някакъв американски сбирщайн от не знам какво и е труден за смилане. Прецъквам го, с почивки за да се освободя от впечатленията си от играта и героите на У Сок, с които се запознах буквално в един и същи ден и ме грабнаха като внимание и интерес. И в Момичето, и в Бегача героите му са много подобни, но работата е там че ми харесват и никак не ме дразни че откривам прилики. А и актьорът добре пресъздава емоциите им. А той всъщност е много добър актьор, хубав и харизматичен е и е на 32-33г. така че се радвам, че е дошъл и неговият звезден миг. Заслужава го. Дано да го оценят не само фенките и от тук нататък да му предлагат само хубави роли.

А каква е ролята му на психопат - главна или второстепенна, престъпник или болен, който заради състоянието си създава проблеми, но не наранява никой?

# 548
  • Мнения: 6 856
Рори, в Strong Girl Nam Soon, който се води спин-оф на Силната До Бонг Сун с Пакито, е шеф на компания, която се занимава с наркотици. Вторият главен е и е лошият в сериала.
Във Flower Crew: Joseon Marriage Agency не е баш главен, но е част от групата около главните.
В Moonshine беше принцът, който обичше да се забавлява.
В другите сериали, ролите му са все второстепенни.

А с Чу Уон в момента върви сериал, който другата седмица трябва да свърши - The Midnight Studio, но отзивите за него не са много добри. Аз прехвърлих първите 2-3 епизода и се отказах да го гледам.

# 549
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 465
Да ви кажа, фенките са много важни, от тях зависи страшно много и колкото повече врява вдигат, толкова повече внимание ще обърнат продуцентите. Позакъснял е да се прочуе в 20те си години, но и сега ще му обърнат внимание.

Иначе в сериала нищо нечунвано засега не виждам, не пропуснаха и клозетните истории, поне не бяха с главната, но се прооляха с приятелката и, която май се изпусна в гащите, а братът на главната си жертва якето, ама това си е явно някакво клише в сериалите им, демончето си жертва якето в Невърдърлес, когато главната се омаза с  цикъла си, а Ча и втория главен в Истинска красота се чудеха какво да правят с главната когато закъсаха в един асансьор, та и предложиха празна чаша от кафе Joy И още няколко подобни момента се сещам от други истории.

Рори, търсили вече колко е висока главната?Аз още имената им не съм потърсила, но ми се вижда по-ситна от онази в Силната ДБС.
https://www.youtube.com/shorts/iDeDOGFwGwk

Кои са ти сериалите от 2024? Моите са Прекрасен свят, Кралицата на сълзите и сега Прекрасния бегач.

Проф, благодаря за репетицията. Колко е сериозен, обикновено се хили нещо и позира, а тук ми се вижда различен.
Не знам дали си го гледала когато Марги го донесе цялото - Ча пече палачинки, прави торта. Жалко че няма и как вади черупки от купата с яйцата Joy
https://www.youtube.com/shorts/4y0jvt7F4KE

Още им свиквам на тези неща при мъжете...
https://www.youtube.com/shorts/3_jDQhWzleo

Но в Кралицата на сълзите имаше сцена в която възрастния баща на главната иска от майка и балсам за устни, а под краката им гори огън и човек последно за това би се сетил. Та какво остава за младите и суетните.

ПП Малко почивка с шеста серия и пак ще подхващам къщата....

# 550
  • Мнения: 6 205
Демончето, Минкиния, Бегача и ще почвам Кралицата днес по някое време.

Гледах и филма на ДжунгКи от 2024г. Но заглавието ме затруднява.

Не съм им гледала мерките на героите, но след като той е около 187-189 см. тя би трябвало да е не повече от 160 см. преценено на око според кадрите им един до друг.

# 551
  • Мнения: 6 856
Бел, то не, че историята е нещо специално и невиждано, че да предизвика такова внимание. Тук актьорът направи така, че да се говори за него и сериала. Явно е в подходящата роля, в подходящото време. Същото се случи и с Че Джин Хьок в Книгата на семейство Гу. А, и други актьори/актриси си имат такива роли, които ги изстрелват в кариерата им нищо, че преди това са се снимали и в други сериали и филми.

Пак Бо Йонг от Силната ДБС е 158 см. Ким Хье Юн я пишат 160 см.

# 552
  • Мнения: 6 205
И Демона не е нещо невиждано, но актьорите направиха сериала. И в Бегача е същото. Сериалът се харесва не заради разказваната история, а заради главния, а от 7 и 8 серия заради двойката. За мен актьорите са най-важни за сериал или филм. Историята идва на второ място. Затова си избирам какво да гледам според актьорите. Когато гледам по ТВ може актьорите да са непознати, но да ме грабнат и гледам с кеф. Когато актьорите не ми допадат не ми се получава и историята, както стана и със Самонадеяния принц.

# 553
  • Русе
  • Мнения: 2 264
А при мен е обратно - търся историята, артистите се наместват. Ако не могат, го оставям да отлежава.
В лентичката са ми заложени:
Прекрасният бегач - с бг превод.Гледам и на руски. Допълвам си разбрано/неразбрано. Имам въпроси, но друг път.
Чумон- ето тук артистът в ролята на Чумон отначало никак не го възприемах, сега не мога да си представя друг на негово място. Сериалът е много дълъг-81 еп. и съм на средата. Не съжалявам за него.
Реката, над която изгрява луната - последният сериал на Принц 14, после е скандала.
Моя страна: Нова епоха - заради Чан Хьок ( нищо не съм гледала с него), У До Хуан ( хе-хе) и Ян Се Джон ( от Романтичния доктор)
One Spring Night- на руски, заради Чон Хе Ин.
Нощта и Бегача са съвременни, другите са костюмни. А, забравих "Изчезналият принц", който с Бегача са текущи.

# 554
  • Мнения: 6 856
..........................заради Чан Хьок ( нищо не съм гледала с него).................
Е, тук вече трябва да се поправиш. Отличен актьор. Като за начало включвай в списъка Chuno/The Slave Hunters, Fated To Love You/You Are My Destiny, Wok of Love, Thank You, Robber, Deep Rooted Tree/Tree With Deep Roots... Има още сериали, а и достатъчно филми за гледане с него, но на първо време това.

Понякога историята е тази, заради която гледам, друг път са актьорите. Няма някакво задължително правило при мен. Но, определено, ако е жанр, който не харесвам може и да пропусна, дори и да е с любимци.

И Сонг Ил Кук, актьорът изпълняващ ролята на Чумонг, е от първокласните актьори. И с него трябва да гледаш поне The Kingdom of The Winds, Lobbyist, A Man Called God, Fermentation Family/Kimchi Family.

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 18:16 от 2в1

Общи условия

Активация на акаунт