Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 84

  • 25 000
  • 658
  •   2
Отговори
# 510
  • Мнения: 42
Момичета действието на Утрогестана през устата и вагинално едно и също ли е? Питам, защотото като го пия се чувствам много зле.
Нормално е това със "злето", прогестерона бута кръвното, сигурно дразни и стомаха, ако е в големи дози. Идеята на вагиналното е да заобиколи черния дроб, да храни директно плода. АГ специалист оказва как се приема, ако ти става лошо, сподели му.

# 511
  • Мнения: 9
Момичета някоя от вас ползвала ли е Октикор спрей за завяхване на мехури от варицела ,моля пишете ,ако имате отзиви

# 512
  • Мнения: 374
Да, приеман през устата може да има доста неприятни странични ефекти. Опитай с друг прогестеронов препарат - аз замених с Проджебел и ми понесе добре, ако не искаш да слагаш вагинално.

Момичета действието на Утрогестана през устата и вагинално едно и също ли е? Питам, защотото като го пия се чувствам много зле.

# 513
  • Мнения: 222
Да, приеман през устата може да има доста неприятни странични ефекти. Опитай с друг прогестеронов препарат - аз замених с Проджебел и ми понесе добре, ако не искаш да слагаш вагинално.

Момичета действието на Утрогестана през устата и вагинално едно и също ли е? Питам, защотото като го пия се чувствам много зле.
Да, пих вчера Утрогестан и после повръщах не знам от него ли е, но явно ще слагам вагинално.

# 514
  • Мнения: 374
Успех, дано да ти повлияе по-добре! Отбелязвам, че след вагинално поставяне трябва да се полежи 20-тина минути.

# 515
  • Мнения: 42
Момичета при силно запушен нос памуче или тампон с ракия в ноздрата може ли да има негативно влияние върху бебето

# 516
  • Мнения: 42
Момичета при силно запушен нос памуче или тампон с ракия в ноздрата може ли да има негативно влияние върху бебето
На баба ми тъпотиите Rage
Има капки, има аспиратори за секрет, моля, възползвайте се. Как отпушва ракията запушения нос? Освен да му изгори лигавицата, друг плюс не виждам.

# 517
  • Мнения: 222
Момичета при силно запушен нос памуче или тампон с ракия в ноздрата може ли да има негативно влияние върху бебето
Аз ползвам от началото Олинт поради дългогодишен проблем. Според АГ капките си вредат само на мен.

# 518
  • Мнения: 374
Капки с морска вода ми помагат на мен.

# 519
  • Мнения: 117
Дами, някоя друга в 13 гс със задух? Особено като е влажно навън, или след по-топъл душ. Нетипично е за мен, не съм качила почти никакви кг, с ниско кръвно съм... Знам,че е нормално в по-напреднала бременност, но бебока е много малък още да притиска каквото и да е.

# 520
  • Мнения: 3 787
Дами, някоя друга в 13 гс със задух? Особено като е влажно навън, или след по-топъл душ. Нетипично е за мен, не съм качила почти никакви кг, с ниско кръвно съм... Знам,че е нормално в по-напреднала бременност, но бебока е много малък още да притиска каквото и да е.

Хемоглобин, желязо как са? Аз се чувствам така, когато са ми ниски. Все едно не ми стига въздуха.

# 521
  • Мнения: 87
Момичета при силно запушен нос памуче или тампон с ракия в ноздрата може ли да има негативно влияние върху бебето
Препоръчвам спрейове с морска вода/солен разтвор. Действат благопроятно и бързо, свиват лигавицата и капилярите и секретът успява да премине по-лесно, както и въздухът. Натурално и естествено е и няма как да вреди на бебето.
На мен зимата при сериозно боледуване с Т 38-39 градуса и възпалени синуси (с което никога не съм имала проблем) и запушен нос - ми помогна за ден и половина и бях като нова.

Дами, някоя друга в 13 гс със задух? Особено като е влажно навън, или след по-топъл душ. Нетипично е за мен, не съм качила почти никакви кг, с ниско кръвно съм... Знам,че е нормално в по-напреднала бременност, но бебока е много малък още да притиска каквото и да е.
Съобщете на АГто ви и да ви назначи изследвания, ако все още не е.
Също при някои бременни от много по-рано (при някои изобщо) започват да се подуват лигавиците заради засиления кръвоток в организма - запушен нос, отекло гърло, отоци по тялото и т.н. Предполагам топлото време на вън ви влияе като допълнително разширява капилярите и ви носи дискомфорт. Ако е това - оправия няма, освен да мине топлото време или да родите, но при все случай се консултирайте с АГ и изследвания. Успех!

# 522
  • Мнения: 117
Хемоглобина ми е на долна граница, но аз първите 2 месеца бях на препечени филийки и сирене от гаденето. От има няма 1 седмица ям месо, АГ-то каза да си оправя диетата и не искаше да ми изписва желязо, защото много дрзни стомаха. Иначе в мултивитамина ми има желязо, 27mg
Интересно, отоци нямам и навън не е топло, вали и е 15 градуса. И точно когато вали ми е този дискомфорт.

# 523
  • Мнения: 87
Хемоглобина ми е на долна граница, но аз първите 2 месеца бях на препечени филийки и сирене от гаденето. От има няма 1 седмица ям месо, АГ-то каза да си оправя диетата и не искаше да ми изписва желязо, защото много дрзни стомаха. Иначе в мултивитамина ми има желязо, 27mg
Интересно, отоци нямам и навън не е топло, вали и е 15 градуса. И точно когато вали ми е този дискомфорт.
Пролетно време е а от валежите окапват и много цветове - да нямате алергия към нещо цъфтящо в момента?

# 524
  • Мнения: 3 787
За мен си за желязо. От храна няма да го вдигнеш толкова много. Имай предвид, че бебето дърпа постоянно. 27 мг е малко. Аз взимам Сорбифер 320 мг по едно на ден. В началото бях по две, но сега няма нужда от толкова. Не дразни стомаха. Аз го пия вечер преди да легна, защото не трябва да се приема в близост с кафе, мляко, магнезий. А, пък съм на Магнерот 3х2 и не остава кога да включа желязото. Несериозно е за мен при хемоглобин на границата да не се изпише нищо. Ако не беше бременна, ок, но в този случай, не е адекватен съвет. Но ти си знаеш.

Общи условия

Активация на акаунт