Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 79 (м. април)

  • 24 174
  • 1 097
  •   3
Отговори
# 930
  • Мнения: 27 733
Така е. Но виждам доста веган джънк, включително и специални веган щандове, докато (поне в супермаркети, където пазарувам) няма цели щандове с кето продукти...За България говоря. Не че ще си купя тези питки без вгх, просто ми стана любопитно да им погледна състава.

# 931
  • Бургас
  • Мнения: 4 087
Аз нещо много съм изостанала, какви са тез центрофуги за салати… засилих се да правя желатиновата баница, а нямам масло, дали ще стане със зехтин

# 932
  • Мнения: 32 151
Ще стане, що да не стане. Grinning

# 933
  • Мнения: 27 733
То това си е печен омлет, защо да не стане? Даже Натка май беше писала, че веднъж е забравила маслото ли, бакпулвера ли...

# 934
  • гр. Костенец
  • Мнения: 86
Кето тортили се водят от Амазон.Аз бих пробвала,ако намеря местен вариант.Има и разни рецепти с яйца и желатин,получава се нещо като жилав омлет,в който може да си завиеш разни неща и уж ставало като дюнер,но това ми звучи отблъскващо.

# 935
  • София
  • Мнения: 5 852
Ето ги кето тортилите. Съдържат спанак, ябълка, лук, киноа, псилиум.

# 936
  • Мнения: 27 733
Аз съм правила wraps с яйца и спанак. Може да се сложи и малко крема сирене. Добре се получиха.

# 937
  • Мнения: 13 255
Аз нещо много съм изостанала, какви са тез центрофуги за салати… засилих се да правя желатиновата баница, а нямам масло, дали ще стане със зехтин
Аз половината пъти забравям да сложа маслото, така че да не те бърка Joy

Кето тортили има различни варианти, това последното не че ми е ясно за чий трябва и ябълка да има, ама предполагам пак бива горе-долу. Има и някакви ужасни неща дето какви ли не глупости са наслагани, само и само да прилича на истинска тортила и да могат да му напишат че е кето.

Нели, пробвай го това преди да кажеш че е отблъскващо, то странно звучи това с желатина обаче както и въпросната баница, просто текстурата не е каквато очакваш.
Иначе и едно 90 секундно хлебче ако забъркаш и разстелеш сместа тънко, после също можеш да го ползваш като плоска питка. Предполагам че ще стане и със сместа за таханов хляб, ама тя също не звучи особено привлекателно та ако това е критерият не знам какво да предложа...

# 938
  • Мнения: 27 733
И в листа от маруля може да се завие нещо. И в слайсове кашкавал, шунка или филе. Варианти има много.🙂

# 939
  • гр. Костенец
  • Мнения: 86
Тези,които аз гледах си бяха с нормален цвят.И със сигурност без ябълка Grinning Идеята с маруля ми харесва,ще я пробвам.Така или иначе бях си наумила да правя домашна шунка.

# 940
  • Мнения: 13 255
Марули, зелеви листа по-крехки, сега не му е сезон но китайското зеле ми допада много за тая работа - крехко е обаче и по-здраво листото отколкото нормалните марули. А аз като по-глупава си завивам каквото ще е в резен шунка Joy Не съм правила скоро де. Режимни гофрети също стават за сандвич, аз не държа и да ми е навито ами там за разнообразие просто.

# 941
  • Мнения: 27 733
Могат да се използват и по няколко листа от маруля, а също и както направих аз днес- сложих си салатата от сардини в "лодчици" (крехките вътрешни листа от маруля).

# 942
  • гр. Костенец
  • Мнения: 86
Точно,разнообразие.Това ми липсва на мен.

# 943
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 797
Аз нещо много съм изостанала, какви са тез центрофуги за салати… засилих се да правя желатиновата баница, а нямам масло, дали ще стане със зехтин


# 944
  • Мнения: 4 642
Имам центрофуга, Икейска даже, но не знаех, че мога да мия марулите в нея Thinking Ползвам я само за изцеждане (за съхранение не остава Sweat Smile).
Та как се мият зелениите в тази центрофуга?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт