Мнения за неелитни училища след седми клас в София - Тема 8

  • 18 995
  • 398
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 3 569
Предлагат се 16 или 17 комбинации от профили. Някъде ми се мотае листчето с различните варианти.
Синът ми е 11 клас в японска паралелка с трети и четвърти профил математика и физика. Имат разкошна учителка по математика и смея да го кажа, защото съм завършила МГ и имам идея от материала. Физиката за съжаление не е на ниво.
Отлични отзиви покрай негови съученици мога да дам и за профил география - учителката, която го води на техния випуск е чудесна.

# 331
  • София
  • Мнения: 12 070
16-17 комбинации?! Че то няма толкова предмети. Joy А има ли вариант да не се уважи желание или да не се съберат достатъчно ученици за даден профил?

# 332
  • Мнения: 7 404
А какви профили предлага 18 СУ след 10.ти клас и как става разпределянето по профили? Уважават ли се желанията на всички деца?
                Не знам всички профили , защото някои не са ни интересували. Изборът на всяко дете беше  индивидуален и всички попаднаха там където искат. Знам ,че бяха комбинирани по два.Пример : БЕЛ-история, БЕЛ-философия и т.н. Математическите не ги знам ,защото нямаше интерес към тях и не ги коментирахме. Мисля,че имаше  с физика, биология , но не съм сигурна. Със сигурност мога да твърдя ,че математиците  от класа са доволни от избраните профили или поне тези, които са приятелчета на девойката.. Няма я госпожицата в къщи за да ви дам по-точна информция.

# 333
  • София
  • Мнения: 3 569
16-17 комбинации?! Че то няма толкова предмети. Joy А има ли вариант да не се уважи желание или да не се съберат достатъчно ученици за даден профил?
Не мисля, че е имало неуважени желания, но знам за случай на дете, което искаше комбинация, която я нямаше в тези 16-17 комбинации и въпреки опитите да издействат включване и на тази опция не се получи при все че и двата профила ги има в други комбинации.

# 334
  • София
  • Мнения: 7 201
ЛГБТ деца, при това открито, защото и преди си ги е имало, в наши дни има вероятно във всички гимназии. Те са близки приятели с останалите деца.
Изключително съм щастлива да наблюдавам това толерантно и  широкоскроено младо поколение, което със светлинна скорост изпреварва тесногръдото мислене и ретроградните опорки, често срещани сред хората от нашето поколение.
Относно локацията на 18-то:
Сетих се как преди може би 2 години една дама тук във форума употреби завидна енергия да обяснява в пост след пост колко е лош кварталът около 32-ро.
Но понеже жената явно не беше особено умна, след второ или трето класиране, с гръм и трясък влетя в седмокласната тема, за да обяви тържествуващо, че детето и е прието в... 32-ро училище.
Та явно евтина тактика за разгонване на конкуренция беше цялата работа.
Не приемайте за чиста монета всичко, което се пише тук.

# 335
  • София
  • Мнения: 3 569
Колкото до ЛГБТ темата, мога само да кажа, че един от най-добрите приятели съученици на сина ми е гей. Това по-никакъв начин не е повлияло на неговите предпочитания. В същото време обаче забелязвам, че се научи да различава хората, които не са ЛГБТ, но парадират с подобно поведение, за да предизвикат интерес и никак не му допадат.

# 336
  • Мнения: 121
За ЛГБТ мога да потвърдя, че им е нещо като мода сред пубертетите, като пораснат на повечето им се променя мирогледа.
18 СУ е едно от най- красивите училища и е  от най- големите в България, там учат, някъде към 2500 деца. Убедена съм, че има от всичко -  наркотици, ЛГБТ, отлични ученици и т.н.  при толкова много ученици.

# 337
  • Мнения: 4 035
В 18 има и една чудесна учителка по БЕЛ на горен курс, госпожа Василева. Разбира се, едва ли с нея свършва списъка, но нея познавам.

# 338
  • София
  • Мнения: 1 784
На дъщеря ми е Божинова, също чудесен учител. Мисля, че преподава и на гимназиален курс.

# 339
  • Мнения: 623
Цитат на: green_down
Предлагат се 16 или 17 комбинации от профили. Някъде ми се мотае листчето с различните варианти.
Синът ми е 11 клас в японска паралелка с трети и четвърти профил математика и физика. Имат разкошна учителка по математика и смея да го кажа, защото съм завършила МГ и имам идея от материала. Физиката за съжаление не е на ниво.
Отлични отзиви покрай негови съученици мога да дам и за профил география - учителката, която го води на техния випуск е чудесна.

16-17 комбинации?! Че то няма толкова предмети. Joy ........

То не е нужно да има "толкова предмети". Става въпрос за комбинации.
Ако вземем български, математика и пет разказвателни, това са 7 предмета.
И ако някой е забравил формулата n(n-1)/2 , която при 7 предмета ще даде резултат 21 комбинации, може да си ги проиграе по следния начин:
Българският в съчетание с останалите 6 предмета дава 6 комбинации.
Математиката с останалите 5 (тук българският не го броим, защото "български+математика" вече сме го отчели по-горе) - имаме още 5 възможни комбинации.
След това добавяме комбинации от следващия предмет с останалите 4, и така нататък до края:
6+5+4+3+2+1=21 комбинации
Т.е. 7 предмета, съчетани по двойки, дават 21 възможни комбинации. Училището предлата 16 или 17 от тях. Какво толкова чудно има?

# 340
  • София
  • Мнения: 308
Признавам, че и мен ме притесняваше локацията на 18-то (това е първото желание на дъщеря ми), но реално погледнато децата излизат заедно (особено вечер след втора смяна) и вече не се притеснявам. От всичко, което съм чула и видяла училището е страхотно. А наличието на деца "на другия бряг" само говори добре, щом ги приемат, вместо да ги потискат и тормозят.
Последната дискусия ми беше много интересна и определено затвърди увереността ми, че и аз искам тя да влезе там.

# 341
  • Мнения: 623
Емотиконът в поста Ви навява усещането, че сякаш се подигравате на другата майка с намек за нелепи твърдения, та чак сълзи от смях Ви избиват.
Да, не схванах какво всъщност искате да изразите. И от какво са тези сълзи от смях.

# 342
  • Мнения: 6 303
Емотиконът в поста Ви навява усещането, че сякаш се подигравате на другата майка с намек за нелепи твърдения, та чак сълзи от смях Ви избиват.
Да, не схванах какво всъщност искате да изразите. И от какво са тези сълзи от смях.

Понеже се отнасяте неуважително към една много уважавана от мен потребителка, нека пък и аз да ви кажа, че не сте толкова велика математичка, на колкото се правите (въпросната потребителка е страхотно добра в професията си, която не е математика).
Това, за което вие говорите и давате като пример, съвсем не са комбинации, а са вариации от седем елемента втори клас. Съответно и формулата ви е такава.
Формулата за комбинации е Ен над Ка, което е равно на Ен факториел върху (Ен минус Ка факториел по Ка факториел). Което, съгласете се, е съвсем друга формула.
Вашата формула е за вариации без повторение от втори клас и като такава е вярна.

Иначе за 18-то училище съм писал преди години, че веднъж в един спа хотел бяхме с ученици от там, които имаха зелено училище и впечатленията ми бяха силно положителни както от децата - много възпитани и културни деца - така и от учителките, които бдяха над тях като майки (децата бяха 3-ти и 4 клас). Гледаха ги дали са добре облечени, дали са си сложили шапки и качулки, защото духаше силен вятър. През цялото време, независимо къде се намираха, имаше поне по две учителки с всяка група деца. Бяхме и на дискотеката им, съвсем прилични песни пускаха, помня само едната, че имаше припев "и дим да ме няма". Нямаше чалга, нямаше пошлости. За разни вещества и дума не можеше да става, макар че, разбира се, това бяха все пак малки деца.
За гимназията наистина не знам, но помня един абсолютно фрапиращ случай. Бащата на едно дете от 18-то беше писал, помня и Ника му - Бен. Детето му беше прието в Американския колеж с пълна стипендия, т.е. да учи там безплатно 5 години! (Знаете каква е таксата там). Е, това семейство избраха да си останат в 18-то с японски моля ви се! - детето беше в японската паралелка - и се отказаха от пълната стипендия в АК! Представяте ли си!
Това мога да кажа аз за 18-то. Личен опит с училището нямам. Освен че съм го виждал след ремонта преди няколко години - като база, много частни училища могат да му завидят.

Последна редакция: пн, 29 апр 2024, 13:09 от Татко Мецан

# 343
  • Мнения: 623
Мерси за допълненията, които прекрасно знам, но "комбинация" беше първата употребена дума по този повод и затова именно нея използвах и аз, имайки предвид точно факта, че тук пишат и четат десетки хора, много от които не са с професии в точните науки и не боравят с математически термини. Нямам за цел да се държа неуважително към когото и да било и смятам, че е полезно всеки да се замисли как изглеждат и звучат постовете му, отстрани погледнато (и за мен важи, разбира се).

# 344
  • София
  • Мнения: 72
Да, аз прочетох в линка, който ми дадохте. За Полиграфия освен рисуване има редактиране на текст. Не знам доколко добър е българският на детето, но също бих го предложила, а пък те да си преценят.
Може ли мнение има ли кофти училище, което да избягват в списъка, който направих?
Има редактиране, ако не кандидатства с рисуване, иначе няма.
Но аз говорих с приятелка художник, защото имах намерение за моята дъщеря и каза, че там почти е невъзможно влизането. Много високи изисквания, деца за там се готвят от над 2-3 години и трябва наистина да рисуваш много добре

Общи условия

Активация на акаунт