Любители на котки - Тема 194

  • 26 941
  • 758
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 13 209
Много добре си спомням случая с котето, но тогава се казваше по друг начин. Не би ми минало през ума да проверявам коя е . Sad

# 646
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
BoSun8 беше. Ако е имало истински проблем, дано е добре (въпреки че затварянето на телефона не е бон тон). Ако пък е просто едно от тези неща, жалко, но живи и здрави, друг път няма да има кой да се притече на помощ.

# 647
  • Мнения: 4 344
BoSun8 беше. Ако е имало истински проблем, дано е добре (въпреки че затварянето на телефона не е бон тон). Ако пък е просто едно от тези неща, жалко, но живи и здрави, друг път няма да има кой да се притече на помощ.
жалкото е,че заради такива хората се огказват да помагат.

# 648
  • Мнения: 3 970
Пък аз да ви разкажа малко за котанката дето не можахме да станем нейния дом?

Скрит текст:
Преди няколко дни се видяхме с нашите приятели и разказаха кое-що. Значи чувствала се много добре. Спомнила си и си правела нещата, които винаги си е правела. Всички скришни местенца и номерца. Например имала навика да отваря всички чекмеджета на един скрин (като чух си казах: "Добре че явно скринът няма намазани лигави механизми дето от най-лекото движение се затварят сами). И сега пак си почнала - отваряне на шкафове и чекмедженца, всичко си се подновило. Мило ми е за нея въпреки, че отначало като биеше Ришко малко ме беше хвърлила в тъч. Хапвала си стабилно, водичка пиела с механична поилка така че нямало опасност да остане без вода.
Нашите приятели обаче казват, че била станала огромна. Не им вярвам да е чак огромна. Пък и да е попораснала то това не е лошо. Инак беше с размерите на малко коте, а е на 7 годинки. Даже много се смях с жената като ми каза: "Не знам, ако стане да я вземем тук при нас с кучетата... ами то тя ще ги изяде". Simple Smile
На няколко пъти казаха, че е много спокойна. И аз си давам сметка, че може би  покрай вечните им боища с Ришко и тя беше някак сякаш все нащрек у нас. Сега мъркала, галела се, не мяукала по нощите както правела преди когато се разгонвала.
Та така. Много исках да разкажа. Малко ми е тъжничко за нея. Но ми стана някак спокойно като слушах как приятелите ни разказваха, че е спокойна.

# 649
  • София
  • Мнения: 273
Здравейте, да питам - Бела е на лечебна храна, на която ще продължи още малко. Когато я взехме пробвахме поне 3 различни пауча и не погледна никой от тях (включително този, който ни дадоха от развъдника- Феликс). Като отчаян опит и даохме уискас с пиле и беше ок. Тогава се успокоихме и решихме да купим още уискас и без да гледам много съм купила уискас пиле с говеждо. От това ѝ се разстрои стомаха брутално, направо милата не знаеше на кой свят се намира. Тамън закрепи и хапна малко хранули и пак стомаха ѝ се разстрои. Мина на лечебна храна, вече е супер, дадох пак малко уискас пиле и ѝ понася чудесно на стомаха.  Обаче от ветеринарната казаха, че уискас не препоръчват (не разбрах защо, нисък клас храна били). Та след като изхвърлих няколко Брит пауча да питам- с какво храните котенцата си? До момента яде лечебната на ройал канин и и понася супер, уискас пиле- понася и супер, уискас пиле и говеждо - тотално не. Имам няколко пакета уискас с говеждо и мисля да ги пробутам много внимателно (както се захранва бебе) и да мине на нещо друго. Споделете какво давате на вашите? Какво да се огледам да купя, защото ми писна да купувам и хвърлям.

Ето я буцинка, става все по-игрива и много сладка Simple Smile

Скрит текст:

# 650
  • Мнения: 14 147
Хубава или не, Мишето яде само гурме. Пробвах с други марки (пауч, консерва и суха) - роял канин, анимонда, брит, еуканубис, карнилов, смила и други, които не помня вече. Не и не, тя си търси гурмето. Но пък откакто яде само тази марка, акото й не мирише. Преди усмърдяваше целия етаж и всички разбирахме какво е правила. Joy

# 651
  • Мнения: 371
Много е красива Бела❤. Не слагай снимките й в “скрит текст”.

# 652
  • София
  • Мнения: 273
Хубава или не, Мишето яде само гурме. Пробвах с други марки (пауч, консерва и суха) - роял канин, анимонда, брит, еуканубис, карнилов, смила и други, които не помня вече. Не и не, тя си търси гурмето. Но пък откакто яде само тази марка, акото й не мирише. Преди усмърдяваше целия етаж и всички разбирахме какво е правила. Joy

Гурме на Пурина ли?

# 653
  • Мнения: 94
Момичета, пак аз, но никой не отговори. Къде сте водили котетата за проблеми с венци/зъбен камък в София и сте доволни?

# 654
  • Мнения: 4 051
Аз не съм водила нито коте, нито куче за премахване на зъбен камък, но за сметка на това ползвам ветеринарния грано(у)лин при всякакви човешки инфекции в устата - от венечни проблеми, през афти до гнойна ангина. Не знам ще се даде ли котето да го намажеш и няма ли да го позелениш извън устичката. Допускам, че е безвредна и водата за уста за дезинфекция - на напоен тампон с мазане, но пак повтарям - нямам опит.

# 655
  • Мнения: 550
Момичета, някой ползвал ли е този продукт на про план?
Като супичка ли е? Имам чувството, че Линош не пие вода, ама хич. Както си оставя купичката, така си я намирам, най - много с някой косъм. Верно е на мокра храна, но преди се нареждаше до мен докато мия чинии и пийваше от чешмата, сега и това не прави. Имам чувството, че и по - рядко прави тортета в тоалетната и взех да се шашкам или това, че расте и бойлерчето побира повечко и ходи по - рядко до тоалетната? Като се прибера от работа и слагам супичка от ДМ да ми е мирна главата, но това гледам, че като грамаж е повечко 85гр(колкото пауч, супите са по - малък грамаж) и го препоръчват за котета дето не пият вода. Споделете ако сте го пробвали - предлагат го по 10 бр в кутия и ме изкушава да го взема.
Линка под прикритие 😁 зад щората.

# 656
  • Мнения: 1 630
Момичета, пак аз, но никой не отговори. Къде сте водили котетата за проблеми с венци/зъбен камък в София и сте доволни?

Аз съм водила нашата котка при д-р Асен Атанасов на ул.Хенрик Ибсен. Извади и 2 зъба и съм доволна, но беше отдавна. Сега ми излиза негова клиника на ул.Тимок. Провери в интернет. Телефон 0888441222 - не знам колко е актуален обаче.

# 657
  • София
  • Мнения: 500
Легла си има, диван и много места за спане, но ще спи така.. Щурачка..

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 22:38 от hali4ka85

# 658
  • Мнения: 44




А сложихте ли още тоалетни? При котки, които пишкат извън легенчето, добавяне на още една или дори две тоалетни е една от първите стъпки. Успокояващ спрей в къщата също.
Но от 4-6 месеца нагоре кастрират котарачетата по приютите, та на 8 не трябва да е малък.
Близо до другата ли трябва да е или на друго място? Сложихме още една днес, но на друго място. 
А относно кастрацията- при ранна кастрация на породисти котки имало риск от пикочни инфекции,  поне така твърди ветеринарната. Аз исках да го кастрираме. Препоръча ни някакъв имплант, който действал 6 месеца и спирал маркирането. След това можело да го кастрираме. Не съм сигурна как да подходя. Никога не съм имала котка с такова поведение и съм притеснена. Sad

# 659
  • Мнения: 14 147
Егати ветеринарката! При породистите има риск от пикочна инфекция. А непородистите нямат пикочен мехур и няма страшно, те са безсмъртни. 

Маймунке, гурме голд е храната.

Общи условия

Активация на акаунт