Термин Декември 2024 ❤️

  • 22 764
  • 887
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 52
Същото ми се случи преди 2 години в 9 та и дилемата беше дали да е медикаментозен или в болница. Майка ме съветваше да не е медикаментозен, аз пък накрая точно такъв направих. Притеснявах се, защото по принцип цикълът ми е обилен и болезнен и се притеснявах какво ще се случи.
При мен мина лесно.... Изпих хапчетата по определената схема, но може би защото вече си имах някакво кървене, през ноща излезе всичко, без много по-тежка болка от ежемесечната, просто кръвотечението беше дооста по-обилно. След един цикъл започнахме пак да работим....
Всичко е индивидуално..


Дами при мен нещата не са развиха добре, днес бях на преглед в 8 г.с няма пулс, няма ембрион. След 3то инвитро съм и за първи път видях положителен тест, НО в 8 г.с нещата приключиха, искам да попитам има ли дами които са правили медикаментозен аборт и как протича?

# 676
  • Мнения: 118
И аз днес направих пренатален. Първо мислех след феталната,но АГ ми препоръча да не чакам ,а да се задтраховам още сега (има разни опасения). Аз честно казано не се притесмявам, но това чакане нали знаете....Аз също ги пуснах в Cell  Genetics, разширен пакет. Нека видим сега ...
И аз при тях. Среден пакет, сряда - четвъртък чакам резултати.

# 677
  • Мнения: 643
Мами, как я карате в това лошо време :/ Нямам никаква енергия в бонус на другите оплаквания.
Толкова съм подута, че ще си търся дънки за бременни 😒
Събирам сили тея дни да ида и аз за пренатален. Нифти про май последно се спрях. Не отнема много време консултацията и вземането на кръв, нали?

# 678
  • Мнения: 420
И аз съм супер подута, а още съм в края на осмата седмица Grinning Поне лошото време предразполага към почивка, гледане на филм, някоя книга. Аз почти се оправих от настинката, и гаденето ми, което беше поспряло покрай нея, се завърна.

Аз имам време до пренаталния, така че ще ви чета и ще събирам мнения.

# 679
  • Мнения: 32
Аз се занимавам със сина ми, тренировки, уроци, игри...честно да ви кажа така не усещам дискомфрта. Когато съм хоум офис съм най-зле 😃 отпсуам се, лошо ми е и тн. Затова гледам да действам в рвжим "небремнна"  и забравям за всичко. So far, a
So good 😃

# 680
  • Мнения: 118
Още малкоо.. толкова ми беше зле от 6 до 10та г.с. че си казах, това е така ще бъде до 9я месец. Ноо не, 11г.с. ще се почуствате мнооого много по-добре и все по-добре ще става. Започвам 12та г.с. и не съм повръщала от 5 дни, какво щастие Joy Лека, полека със страх възвръщам апетита иии не на последно място, закопчавам дънките спокойно Grin и безпричинното подуване се отпусна. Е, да будя се супер рано, защото повече не мога да стискам, което никога преди не ми се беше случвало и сутрин ми е супер криво. Thinking Но подкрепям твърдението на “Icyyyyy”, когато си ангажираш деня с всякакви работни задачки не се вглъбяваш ненужно в симптоми, затоваа смятам да работя докато могаа Heart

# 681
  • Мнения: 289
В повечето случаи става по-добре, но не във всички, при мен гаденето по-зле става

# 682
  • Мнения: 2 725
И аз съм подута, задържам вода и непрекъснато ми се спи. И ми се гади. Като сложа от глобулите циклогест и всички неприятни симптомите се усилват.

Нямам търпение да чудя лекарката сега на 23 дали мога да спортувам.

Днес влизам в 7 г.с. вече са ми тесни дрехите, аз качих малко преди да забременея и това ме тормози и сега. Мисля че ще ми проличи и ще се наложи да кажа на работа преди края на 3 месец. Не ми се искаше.

# 683
  • Мнения: 107
При мен гаденето се влоши. Влязох в 10та седмица и сега каквото и да ям го повръщам. Но подуването е брутално. Днес цял ден повръщам, а корема ми е като в 6ти месец. И аз от преди да забременея качих едни 3-4 килограма и сега с това подуване трудно закопчавам дънките.

И на мен не ми се иска да казвам на работа преди 3тия месец, но постоянно ми се гади и все ми се лежи. Трудно изкарвам един работен ден.

# 684
  • Мнения: 4
Здравейте момичета за съжаление изоставането в развитието се превърна в missed. Успех на всички!

# 685
  • Мнения: 735
За тези, които ще правят првнатален тест, мога ли да попитам как се процедира? АГ ми спомена за него като много по-добър вариант вместо БХС и аз взех да се замислям. Какво правите? Отивате в лабораторията,  в която сте избрали и просто казвате, че искате да ви вземат кръв за него или има някакви предварителни консултации?

# 686
  • Мнения: 57
Здравейте момичета за съжаление изоставането в развитието се превърна в missed. Успех на всички!
Съжелявам много 🥲Стискам палци за скорошни радости !🙏🏻🧿❤

# 687
  • Мнения: 904
ТихомираВ съжалявам! Стискам палци следващият път да е успешен.

smiley flower няма нищо специално, може би за повечето изискват или е добре да се обадиш предварително за час. Трябва да си избереш фирма, отиваш, вземат кръв и чакаш резултат.

При мен сякаш става една идея по-добре откъм гадене, мръщене на храна, даже сигурно вече повече от седмица не съм повръщала. Но пак има моменти да ми е лошо. Има светлина в тунела май Grinning Започва притеснението колко скорострелно ще се натрупат килограмите.

# 688
  • Мнения: 34
Даун не е аутизъм, аутизмът е много широк спектър и има деца с интелектуални увреждания, които така и не проговарят, както и такива, които са изключително интелигентни и с подходяща терапия, даже не може да се разбере, че имат аутизъм, просто са на моменти малко странни птици. Даун е много, много по-сериозно заболяване, средното IQ е 50, като може и да е даже 20. Също така има много физически здравословни проблеми - сърдечни, храносмилателни, налагат се често множество операции в ранна възраст, много деца са с памперси в тийнейджърска възраст. Необходимо е доживотно наблюдение, да не говорим, че и рискът за болест на Алцхаймер е супер висок, и то в сравнително ранна възраст за това (на 50-60 години). Много е рядко срещано възрастните с Даун да са самостоятелни и работата, която могат да вършат, е доста ограничена (особено ако са от тази половина с IQ под 50...), трябва някой да ги гледа или поне да им помага цял живот. Децата и възрастните с Даун може и да са щастливи, но родителите им с какво качество на живота са?
Поздравления за страхотния пост и за познанията ви по темата. За съжаление по-голямата част от хората явно не разбират значението на думата "спектър"
За протокола - 10-+2 гс, термин 17.12

# 689
  • Мнения: 118
За тези, които ще правят првнатален тест, мога ли да попитам как се процедира? АГ ми спомена за него като много по-добър вариант вместо БХС и аз взех да се замислям. Какво правите? Отивате в лабораторията,  в която сте избрали и просто казвате, че искате да ви вземат кръв за него или има някакви предварителни консултации?
Най-лесният вариант е разучаваш фирмите, намираш им сайта и звъниш на посочения номер за контакт. От там нататък ще насрочите среща или ще обяснят какво следва. В моя случай нямаха представител в града и вариантите бяха два, или да изчакам седмица и да дойдат в моя град или да изпратят епруветките им по куриер, и с тях да отида в някоя лаборатория. Изчаках, дойдоха, и с предимство ми взеха кръв в една от лабораториите.
     Работят със собствени епруветки, които те са описали по тях, за да не стават грешки, поне фирмата, която аз избрах.

Общи условия

Активация на акаунт