Термин Декември 2024 ❤️

  • 16 180
  • 675
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 10
Воистина Воскресе!
Бъдете здрави и благословени! ✨

Аз втори ден съм по-добре. Дано се задържа така!

# 391
  • Мнения: 76
За момичетата, които питаха това е подкаста с д-р Сигридов, а от 15 мин в подкаста обеснява за приема на прогестерон и как при неговите пациентки го използва на 1-2 жени от 100 жени, а не както доста лекари ( включително  и моят ) превантивно го изписват, дори без наличие на вагинално кървене.
Но все пак и аз нямам смелост да го спра го спра на този етап, въпреки, че нямам кървене.

# 392
  • Мнения: 97
Аз пък съм другата крайност, по това което виждам. И съм напълно против да приемам каквото и да било “превантивно”, на мен също ми изписаха утрогестан още в 6гс на пръв преглед, което мен доста ме подразни при положение, че нито ми е пуснато изследване за прогестерон, нито нищо и не го закупих. Организмът на жената е устроен така, че при бременност прогестеронът се повишава и при започване на прием изкуствено, се очаква и да се продължи да се поддържа изкуствено. Разбира се, когато има нужда или при инвитро, добре.. но иначе не е редно за мен. Пак подчертавам това е мое мнение, и всеки си преценява. Но в никакъв случай не прекратявайте приема рязко, щом веднъж сте започнали.

За момичетата, които питаха това е подкаста с д-р Сигридов, а от 15 мин в подкаста обеснява за приема на прогестерон и как при неговите пациентки го използва на 1-2 жени от 100 жени, а не както доста лекари ( включително  и моят ) превантивно го изписват, дори без наличие на вагинално кървене.
Но все пак и аз нямам смелост да го спра го спра на този етап, въпреки, че нямам кървене.

# 393
  • Мнения: 186
За момичетата, които питаха това е подкаста с д-р Сигридов, а от 15 мин в подкаста обеснява за приема на прогестерон и как при неговите пациентки го използва на 1-2 жени от 100 жени, а не както доста лекари ( включително  и моят ) превантивно го изписват, дори без наличие на вагинално кървене.
Но все пак и аз нямам смелост да го спра го спра на този етап, въпреки, че нямам кървене.

Това си е негово мнение,на мен ми обясниха защо ми е изписан и не е нужно да има кървене ..всеки работи различно..при едни действа при други не Blush

# 394
  • Мнения: 114
Момичета, ще правите ли пренатест, БХС и фетална морфология?
Тези от вас, които са от Варна, към кои лекари сте се насочили за ФМ?
Приемам и препоръки за лекар за ЖК.

# 395
  • Мнения: 2 672
За сега ще направя бхс. Но ако бях от Варна щях да си пусна на св. Марина пълния пакет пренатест

# 396
  • Мнения: 889
Мисля да правя пренатален, но при следващия преглед ще питам АГ дали няма да ми препоръча конкретен. БХС хич не ми се прави, също ще питам докторите дали позволяват Grinning

# 397
  • Мнения: 901
Аз съм за пренатест

# 398
  • Мнения: 2 672
Мисля да правя пренатален, но при следващия преглед ще питам АГ дали няма да ми препоръча конкретен. БХС хич не ми се прави, също ще питам докторите дали позволяват Grinning
Той е кръвен, защо да не позволяват?
В геника има разширен пакет за всичко,  1300 лв е

# 399
  • Мнения: 889
Имах предвид дали позволяват да пропусна БХС, защото за мен е безумен. Ако бях правила само него, без пренатален предния път, щях да умра от притеснение - излязоха някакви високи вероятности

# 400
  • Мнения: 999
Честит празник и днес на всички именници!
Аз съм за пренатеста.Миналата бременност правихме и сега мисля пак да направим.Също така и феталните морфологии.А БХС го пропуснахме тогава,сега ще видим какво ще каже лекарката.Тогава просто лекарката ,която ми беше каза ,че няма смисъл,а аз бях толкова объркана какво трябва и не трябва,че я пропуснах.

# 401
  • Мнения: 2 672
Феталните ще правя. Бхс също, ще опитам при Сигридов. Пренатест за сега ми е излишен. Ако БХС нещо покаже тогава

# 402
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета. В 6 г.с съм и от сутринта имам много силно непоносимо главоболие. Моля ви кажете ми някой трик как да се справя с него

# 403
  • Мнения: 901
Здравейте, момичета. В 6 г.с съм и от сутринта имам много силно непоносимо главоболие. Моля ви кажете ми някой трик как да се справя с него

Аз бах три дни по този начин. Взех само веднъж парацетамол. Разминаваше ми и след това отново. Мина си от самосебеси. За съжаление и аз го турпях

# 404
  • Мнения: 8
Много ви благодаря. И аз изпих един парацетамол и след час ме отпусна. Вече се търпи

Общи условия

Активация на акаунт