Нашите цветя - обща тема 23

  • 19 251
  • 633
  •   2
Отговори
# 330
  • Мнения: 13 407
От кактусите знам, че появи ли се петънце, трябва веднага да се изреже и мястото да се третира с фунгицид. Колкото по-бързо, толкова по-добре, за да не се разпростира заразата.
На другите растения като  видя лист с кафяво или сиво- бяло петно махам веднага.
Решиш ли да махнеш листа, трябва да имаш и здрави листа, а да не го оставяш на гола пръчка.
Също съм за изнасяне навън.

Последна редакция: ср, 01 май 2024, 12:45 от zari65

# 331
  • София
  • Мнения: 563
Здравейте, това е моята кала, една от любимите ми. Въпросът ми е как мога да я развъдя и да си имам още една. В момента има нова пъпка и ще ме зарадва с още един цвят. На втората снимка съм показала малък изразтък, но не знам как  мога да го извадя,  без да нараня цветето. 

# 332
  • Мнения: 3 926
Гледах и с лупа, нямат никакви буболечки. Премахнах болните листа. Ще полея и с Мопсилан за всеки случай. Подсилих почвата с нова. Благодаря ви 🍀

# 333
  • Мнения: 13 407
Изчакай малко за моспилана. Подсилила си почвата, трябва му слънце, виж няколко дена дали ще живне. Мопсилана е силен, а растението е бебе, пък и не е препоръчително са се ползва в затворени помещения.
Понякога такива петна се получават и от липса на слънце или от много слънце както е при кактусите, но при теб варианта с много слънце не е на дневен ред, зокумът го обича. Ако ти е много варовита водата също се отразява.

# 334
# 335
  • Мнения: 2 920
Ени, прекрасни са Simple Smile окъпани от дъжда! И при нас не спира да вали








# 336
  • Мнения: 14 820
Нат, искам да живея на терасата ти! 😍 Аз нямам тераса, саксиите са из целия двор, никак не съм доволна така. 🤣 И при нас валя, днес е само облачно, но не вали.

# 337
  • Мнения: 2 920
Заповядай, Ени, те са две тераси Simple Smile, тази година остъклихме и южната!

# 338
  • Мнения: 170
Здравейте момичета, търся това цвете от доста отдавна peperomia watermelon

нещо не мога да го намеря на бг пазар Sad

# 339
  • Мнения: 1 999
Нат, и аз съм фен на терасата ти Simple Smile

# 340
# 341
  • Мнения: 2 920
Марго, разкошни теменужки Simple SmilePurple Heart, и сандъчетата са много свежарски! Скоро ли са купувани и от къде?

# 342
  • In transit
  • Мнения: 11 955
Натт, някъде гледах скоро такива сандъчета...ама къде ли беше? Май в Кауфланд или в Хоум макс.
На остъклената южна не те ли притеснява, че ще става много топло лятото? Иначе и аз съм във фен клуба на балконите ти.

# 343
  • Мнения: 4 272
Бугенвилията, хубаво цвете ли е ? Претенциозна ли е, изкарва ли зимата ?

# 344
  • Мнения: 2 920
Благодаря момичета Hug!
Мikkey, направихме я с плъзгаща дограма и всички крила се събират в двата края! За първо лято ще видим как е, на нея и преди си беше много горещо! Сложила съм щори и е много по чисто в сравнение с преди, а и цветята бяха навън цяла зима Simple Smile!

Общи условия

Активация на акаунт