Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 58

  • 44 101
  • 481
  •   5
Отговори
# 345
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 391
Честити лични празници на всички, които пропуснах да поздравя!

След дълга празнична почивка се завърнах с домашен крем с горена захар


Паста импровизация с каквото имам


Яйцата от Великден




Лозови сарми с новите листа, кайма и много градински зеленийки


И мляко с ориз

# 346
  • Мнения: 15 375
Хъш, сигурно цял живот ще ми се сърдиш, но сармите се завиват наобратно. Винаги върху грубата част (жилките) се поставя плънката, а нежната част е отгоре. За да ти е по лесно разстели нежната част върху дъска за готвене, постави плънката върху грубата част и завий. Моля, не се сърди, това е просто съвет. И ще имаш съвършените сарми. Сигурна съм, че твоите са вкусни, просто не са завити правилно. Извини ме за съвета.

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 08:32 от Джаста Праста

# 347
  • Мнения: 288

Най-добрата паста, която някога съм приготвяла у дома - с печен сос от чери домати, чесън, мед и зехтин, сервирана с трохи от пармезан и босилек. Семпла и убийствена на вкус.
И салата Капрезе.

# 348
  • Мнения: 69

Най-добрата паста, която някога съм приготвяла у дома - с печен сос от чери домати, чесън, мед и зехтин, сервирана с трохи от пармезан и босилек. Семпла и убийствена на вкус.
И салата Капрезе.


Изглежда страхотно пастата. Чери доматите с чесъна, меда и зехтина ли се пекат, и ако да, горе долу колко време им трябва? Благодаря предварително!

# 349
  • Мнения: 288
Да, слагам в тавичка повечко чери домати, една цяла глава чесън, поръсвам със сол, зехтин, черен и малко лют червен пипер и лъжица мед. Пека до готовност, около 40 минути, пасирам и изсипвам в тиган малко да се сгъсти соса. Накрая добавям риган.  Сварените спагети заливам със соса, а отгоре поръсвам с пармезан и босилек, които съм пасирала с чопъра.

# 350
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 391
Хъш, сигурно цял живот ще ми се сърдиш, но сърмите се завиват наобратно. Винаги върху грубата част (жилките) се поставя плънката, а нежната част е отгоре. За да ти е по лесно разстели нежната част върху дъска за готвене, постави плънката върху грубата част и завий. Моля, не се сърди, това е просто съвет. И ще имаш съвършените сарми. Сигурна съм, че твоите са вкусни, просто не са завити правилно. Извини ме за съвета.

Ама, как ще ти се сърдя, моля те! Много се радвам даже, че ми обърна внимание, Джасте! Kissing Heart
Тук, в тази тема хората са толкова добронамерени, чувствам се толкова комфортно, че не мога и да си помисля подобно нещо. Даже се радвам, когато някой се включва да обясни нещо на друг.
Иначе, толкова да мразя завиването.... Мххммм..
Направо ми е мъка голяма.. но, наистина са жестоки този път!

# 351
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Салата с последните яйца


И предпоследните яйца без салата. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 352
  • In transit
  • Мнения: 11 934
Великова, добре си ти с последните яйца...аз имам още 15-тина. Голяма въртележка беше тази година, аз раздавах, на мен ми даваха... Joy

Джасте, много се радвам да те видя! Hug Не се оправдавай, ами се появявай по-често. Липсват ми красивите ти снимки! Heart Eyes

Последно приготвих салата Пиемонтезе с варените яйца, утре мисля да направя топеница по копривщенски.


и яйчена каша със спанак, много зелен лук и сирене

# 353
  • Мнения: 9 127
Най-добрата паста, която някога съм приготвяла у дома - с печен сос от чери домати, чесън, мед и зехтин, сервирана с трохи от пармезан и босилек. Семпла и убийствена на вкус.
Вчера  ми попадна тази рецепта на едно клипче и тези дни като почивам съм решила да го пробвам, Много ми хареса това с трохите от пармезан с босилек само.
Ще си покажа солените лимони, които съм заложила да ферментират  Simple Smile още 2 седмици има да ги чакам, преди да ги сготвя.

Джасте, липсваш Simple Smile появявай се по-често 🤗

# 354
  • Мнения: 6 038
Cskafena може ли рецепта за соления кекс?

Пепчо, по коя рецепта приготви солените лимони?

От мен Най-сочната шоколадова торта без глутен

# 355
  • Мнения: 533
Рецепта я имам от  Мими (от бг мама) за което и благодаря още веднъж.
150 мл.прясно мляко
100 мл.олио
3 яйца
200 гр.брашно
1 пак.бакпулвер
Щипка сол
Сирене, кашкавал,колбас по желание (аз лично режа ги на кубчета )
180 градуса около 40-45 Мин.
Това е Simple Smile

# 356
  • Мнения: 39 539
Пеп4о, как се готвят тези лимони? За какво се ползват? За първи път ги виждам и чувам. За да не е спам кекс от брат ми с квас.

# 357
  • София
  • Мнения: 8 584
Със закъснение, но с тримесечно бебе менажирането на времето е рзлично от преди Simple Smile Честити празници на всички празнували! Да донесат добро и благодат!


Скрит текст:

и мъфини

# 358
  • In transit
  • Мнения: 11 934
mariat, ползват се в мароканската и френската кухня, за таджини, с пилешко, агнешко, за различни разядки и прочие. Лимоните се мариноват в сол и/или захар, докато омекнат и в зависимост дали ще се ползват за сладки или солени ястия.

Пепи, имах една рецепта, в която няма нужда да ги чакаш 2 седмици, ако искаш ще я потърся.
Вдъхновена от теб Hug и от наличието на варени яйца у дома направих аспержи мимоза. Grinning Много вкусно. Моите ги завих в беконче. Joy


и топеница по копривщенски

# 359

Общи условия

Активация на акаунт