Против акне/пъпки по лицето - 15

  • 4 679
  • 127
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 40 852
Хич няма варианти...Confused
Маже по челото, скулите и слепоочията също. Преди кат нямаше брада и по бузите мажеше.

Нали мн.агресивни били тия киселини? Не знам и аз...имам Третиноин 0,05 ама не сме пробвали.
Сега доизмазва Скинорен.

# 106
  • София
  • Мнения: 2 346
Ами то зависи в каква концентрация са киселините. В аптеката ми препоръчаха на други марки.
https://www.aderma.bg/p/biology-ac-serum-protiv-nes-v-rshenstva- … 70391787-943d0b40
Този ми се видя скъпичък:
https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030025894#
Ето и този на Avene предложиха:
https://www.eau-thermale-avene.bg/p/eksfolirasch-serum-a-h-a-328 … AYASAAEgIiyPD_BwE
И скиноренът ли не върши работа? При нас държеше в някакви прилични граници нещата, но компромисно пак. Моят син измаза 2 туби.

Последна редакция: вт, 07 май 2024, 23:27 от Skiorche

# 107
  • Мнения: 1 023
Здравейте и от мен!Не знам вече какво да го правя моето момиче,през какво ли не мина,през какви ли не мазила и тн....В момента е на Белара,около 40 дни,втора опаковка. Ефект няма.Маза скинорен,зинерит,Акне аут,на здраве един продукт,на Биотрейд,един немски ми пратиха(Акнефлюк)или нещо подобно.....Не става и не става!На гинеколог я водих и той изписа белара за 6 месеца. При кой дерматолог да я заведа,препоръчайте в София някой,в нашия град и дума не може да става за специалисти 😔Отчаяна съм вече,не искам да й останат белези.На 15 години е.

# 108
  • Мнения: 6 786
Белези остават при всички случаи.
Третират се след това с лазер и пилинги.

# 109
  • София
  • Мнения: 2 346
Миличкото дете😕. Аз мисля, че това са по-скоро петна, а не релефни дълбоки белези и ще се самозаличат. А продукти с БП и ретиноиди ползвали ли сте? Епидуо?

# 110
  • Мнения: 1 023
Миличкото дете😕. Аз мисля, че това са по-скоро петна, а не релефни дълбоки белези и ще се самозаличат. А продукти с БП и ретиноиди ползвали ли сте? Епидуо?
Мисля,че не сме.Зинерит два пъти,но нямаше ефект. Ще й направя консултация в Heele ,пък да видим какво ще кажат😒

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 446
Дъщеря ми е абсолютно по същия начин, с тази разлика, че нейните белези са по-червени. И тя е на 15 години.
Без грим не излиза.
За сега една идея е по-добре след биомикронидлинг 2 пъти. И започнахме редовно почистване при козметик.
Решила съм лятото да ходим всеки месец и ако до есента все още излизат пъпки, да идем на дерматолог и да настояваме за роакотан. То вече и белези почнаха да остават. Няма време за губене.

# 112
  • София
  • Мнения: 2 346
Papa6ka, направи ми впечатление като увеличих снимката, че при вас акнето излиза от черни точки. Според мен е добре те да се почистват. Дано да намерите някоя доверена козметичка (не като нашето “чудовище”, което окепази каквото можа), която да почиства само черните точки, защото са си големи.
Другият вариант е (ако ти се наемаш) след хубава парна баня с лайка и сода над тенджера, да ги почистиш внимателно ти през чиста памучна кърпа или по-дебела кухненска хартия. Със сигурност ще се редуцират и излизащите от тях гнойни пъпки.

# 113
  • Мнения: 39 539
Моля те, на прави нищо по лицето на дъщеря ти. Нито козметик. Аз препоръчвам д-р. Антоанета Йорданова от Скин консулт. Дъщеря ми се успокои след нейния преглед и една пъпка не е стиснала, нито черна точка. Ще ви каже какви изследвания трябва да направите, какво да правите и не правите по лицето.

# 114
  • Мнения: 1 632
Дъщеря ми е абсолютно по същия начин, с тази разлика, че нейните белези са по-червени. И тя е на 15 години.
Без грим не излиза.
За сега една идея е по-добре след биомикронидлинг 2 пъти. И започнахме редовно почистване при козметик.
Решила съм лятото да ходим всеки месец и ако до есента все още излизат пъпки, да идем на дерматолог и да настояваме за роакотан. То вече и белези почнаха да остават. Няма време за губене.
И при нас има наченки на белези… Докторката каза, че проблема идва отвътре и нищо отвън няма да помогне / вече трета година пробвахме какво ли не/. На Роакутан сме вече почти месец, много слабо подобрение има.

# 115
  • Мнения: 1 023
Дъщеря ми е абсолютно по същия начин, с тази разлика, че нейните белези са по-червени. И тя е на 15 години.
Без грим не излиза.
За сега една идея е по-добре след биомикронидлинг 2 пъти. И започнахме редовно почистване при козметик.
Решила съм лятото да ходим всеки месец и ако до есента все още излизат пъпки, да идем на дерматолог и да настояваме за роакотан. То вече и белези почнаха да остават. Няма време за губене.
И при нас има наченки на белези… Докторката каза, че проблема идва отвътре и нищо отвън няма да помогне / вече трета година пробвахме какво ли не/. На Роакутан сме вече почти месец, много слабо подобрение има.
Именно защото смятам,че.проблема идва отвътре,я заведох на гинеколог. Аз съм имала същите проблеми и преживявания,отделно имах СПКЯ и половината ми живот е преминал на противозачатъчни. Но!.лицето ми се оправи!И аз вярвам,че.е от тях.
Направих онлайн консултация и сега ще чакам отговор.

# 116
  • Пловдив
  • Мнения: 446
Дъщеря ми е абсолютно по същия начин, с тази разлика, че нейните белези са по-червени. И тя е на 15 години.
Без грим не излиза.
За сега една идея е по-добре след биомикронидлинг 2 пъти. И започнахме редовно почистване при козметик.
Решила съм лятото да ходим всеки месец и ако до есента все още излизат пъпки, да идем на дерматолог и да настояваме за роакотан. То вече и белези почнаха да остават. Няма време за губене.
И при нас има наченки на белези… Докторката каза, че проблема идва отвътре и нищо отвън няма да помогне / вече трета година пробвахме какво ли не/. На Роакутан сме вече почти месец, много слабо подобрение има.

Доколкото знам с  роакутан до 2-3 месеца даже може да има влошаване и след това изведнъж идва подобрението.


[/quote]
Именно защото смятам,че.проблема идва отвътре,я заведох на гинеколог. Аз съм имала същите проблеми и преживявания,отделно имах СПКЯ и половината ми живот е преминал на противозачатъчни. Но!.лицето ми се оправи!И аз вярвам,че.е от тях.
Направих онлайн консултация и сега ще чакам отговор.
[/quote]

А гинеколога пусна ли изследвания или реши само с прегледа, че е хормонално акнето. Има ли пъпки по брадичката или по челото?
Чела съм, че пъпки по бузите,  обикновено се свързват с чревната микрофлора и противозачатъчните няма да помогнат.

Последна редакция: ср, 08 май 2024, 19:05 от Elitta

# 117
  • Washington,USA
  • Мнения: 799
Пет месеца нищо ми нямаше и сега пак се изприщих покрай МЦ.

Наскоро си купих ретинол не знам дали да продължа да го можа. Пише, че свива порите и е точно за мазна кожа.

# 118
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен!Не знам вече какво да го правя моето момиче,през какво ли не мина,през какви ли не мазила и тн....В момента е на Белара,около 40 дни,втора опаковка. Ефект няма.Маза скинорен,зинерит,Акне аут,на здраве един продукт,на Биотрейд,един немски ми пратиха(Акнефлюк)или нещо подобно.....Не става и не става!На гинеколог я водих и той изписа белара за 6 месеца. При кой дерматолог да я заведа,препоръчайте в София някой,в нашия град и дума не може да става за специалисти 😔Отчаяна съм вече,не искам да й останат белези.На 15 години е.
Това си е за роакутан.

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 40 852
Не цитирайте снимката, майката може да иска да я изтрие.

Общи условия

Активация на акаунт