Дългото чакане след трансфер- тема 112

  • 18 873
  • 494
  •   2
Отговори
# 285
  • Мнения: 240
Не мисля, че е ок.

Момичета, дали е ок ако напълня една спринцовка с Пролутекс и пътувам с нея? Т.е дали е ок да се извади течността от ампулата и да предстои така ден преди да си я поставя да речем?

# 286
  • Мнения: 376
Мен ми напълниха сутринта бих си я вечерта , сестрата каза че не е хубаво . Но 1 инжекция не е проблем , не се тревожете !

# 287
  • Мнения: 215
Момичета, дали е ок ако напълня една спринцовка с Пролутекс и пътувам с нея?
И аз не мисля, че е ок. Много неща могат да се объркат, а и спринцовката не е херметически затворена като шишенцето.
Защо не си вземеш шишенцето и иглите в малка чантичка? И аз сега съм на гости в друг град. Взех си няколко пролутексчета и спринцовките за тях.
Ако ще пътуваш по времето, когато трябва да си слагаш пролутекса, и няма как да посетиш тоалетна (значи междуградски автобус, всяко друго превозно средство позволява спиране), просто отиди някъде по-назад и си действай.

# 288
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз със самолет дори пътувах с ампулите, опаковаш ги добре между дрехи или нещо меко и няма никакъв проблем с пренасяне. Ако е за поставянето въпросът, е друго…

# 289
  • Мнения: 2 565
Не трябва разтворът да престоява в спринцовката. Аз не можах да разбера какъв е проблемът течността да се изтегли преди да се инжектира, какъв е смисълът да се носи пълна спринцовка 🍀😅

# 290
  • Мнения: 1 858
Единствено клексан нося в спринцовка, но той си е индивидуално опакован. Всичко друго от ампули - не. Преди поставянето дозирам.
Имам въпрос - рецептата за инжекциите трябва ли да е на английски език, когато пътувам със самолет?  Защото при излитане минавам бг страна, при кацане не ми проверяват багажа, а на връщане вече лекарството ще е инжектирано и няма да връщам спринцовки.

# 291
  • Мнения: 125
Аз винаги съм носела рецепта само на български. Истината е, че никога не са ми я искали при проверка, а покрай инвитрото и трансферите след това съм пътувала много пъти със самолет с много и различни лекарства с мен (от инжекциите - арвекап, гонал, зарзио, пролутекс в огромни количества)
Когато изваждам компютър и течности, питам дали да изкарам и лекарствата - отговорът винаги досега е бил не.

# 292
  • Мнения: 173
Момичета, дали е ок ако напълня една спринцовка с Пролутекс и пътувам с нея? Т.е дали е ок да се извади течността от ампулата и да предстои така ден преди да си я поставя да речем?

Аз когато са ми казали да не я слагам или че ще има промяна ,просто си взимам ампулката,иглите и спринцовката и си ги слагам в чантата !

# 293
  • Мнения: 376
Момичета какви витамини пиете аз пия Елевит , но доста скъп ми идва към 40 лв е вече , а вземам и много други лекарства , лекаря каза поливитамини по избор . Но това ми дадоха в аптеката и той каза че Елевита е добър , вие какви приемате ?

# 294
  • Мнения: 173
Момичета какви витамини пиете аз пия Елевит , но доста скъп ми идва към 40 лв е вече , а вземам и много други лекарства , лекаря каза поливитамини по избор . Но това ми дадоха в аптеката и той каза че Елевита е добър , вие какви приемате ?

Моят доктор все още нищо не е казал за витамини ,но ще го питам следващия път ,може би иска като спра лекарствата Blush

# 295
  • Мнения: 1 858
В момента съм на вит Д и желязо на smart hit. Такива са ми изписани.

# 296
  • Мнения: 228
Момичета какви витамини пиете аз пия Елевит , но доста скъп ми идва към 40 лв е вече , а вземам и много други лекарства , лекаря каза поливитамини по избор . Но това ми дадоха в аптеката и той каза че Елевита е добър , вие какви приемате ?
Аз приемам на допелхерц актив мама+ фолиева киселина Неофолик+ витамин Д вигантол+ диаспорал магнезий

# 297
  • Мнения: 94
Пренататал на Джеймсън и  Неофолик Мета.

Момичета какви витамини пиете аз пия Елевит , но доста скъп ми идва към 40 лв е вече , а вземам и много други лекарства , лекаря каза поливитамини по избор . Но това ми дадоха в аптеката и той каза че Елевита е добър , вие какви приемате ?

# 298
  • София
  • Мнения: 1 207
Препоръчвам ей тези витамини от iherb, метилирани форми. С код се взимат по-евтино. В момента пия тези, като и отделно Омега 3. Всичките са за бременни специално. Отделно по състав са супер, а омегата е изчистена. Всяка скандинавска омега е хубава.
С цени не се съобразявам, гоня качество.

# 299
  • Мнения: 125
NadezhdaML, благодаря ти, че споделяш. Аз също търся мултивитаминен препарат и се загледах в състава на Емералд - йодът в тях не е ли много ниско дозиран (20 mcg)? Аз още не съм била на гинекологичен преглед и не зная какво ще ми препоръчат, но ендокринологът ми ми каза задължително 150 mcg йод на ден да приемам. Самата аз не съм наясно, в момента вземам по отделно фолиева, йод, омега 3 и витамин д. Б12 го поспрях, че преди 2 седмици беше над 900.

Общи условия

Активация на акаунт